Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   7/12 °C
 
 
    Büyükelçi Metin Feyzioğlu : Türkiye Cumhuriyeti, kimsesiz vatandaşlarının kimsesidir  
 
    Oyuncak Müzesine ara tatilde çocuklardan ilgi büyük  
 
    İşte Merak Edilen “SERÇENİN GÖZYAŞI” Afişi  
 
    Hem Tiyatro Seyrettiler Hem de Polis Abilerinden Bilgi Aldılar  
Ali Yılmaz Suçladı, Nafiz Tanır Cevap Verdi
Ali Yılmaz Suçladı, Nafiz Tanır Cevap Verdi
 
Antalyaspor’da kongre öncesi sular bir türlü durulmuyor. 30 Haziran’da Antalyaspor A.Ş’nin, 25 Haziran’da Antalyaspor Kulübü Derneği’nin kongreleri öncesi gerginlik suçlamalarla sürüyor.
 
23 Haziran 2016 Perşembe - 17:49

Antalyaspor Kulüp Üyesi Ali Yılmaz yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak Antalyaspor A.Ş’nin hesaplarının inceleme yetkisinin kendisinde olmasına rağmen Gültekin Gencer başkanlığındaki Antalyaspor A.Ş tarafından yetkisinin kullandırılmadığını ve hesapların incelenmesinin Kulüp Derneği Başkanı Nafiz Tanır ve Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer’in işbirliği ile engellendiğini iddia eden Ali Yılmaz yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Antalyaspor'da yaşanan gelişmeler üzerine basın açıklamam aşağıdaki gibidir
 
Değerli Antalyasporluların ve kamuoyunun bilgisine arz ederim.
 
Bilindiği üzere Antalyaspor A.Ş’nin son yapılan mali kongresinde Türk Ticaret Kanunu’nun 437. maddesi gereği inceleme yetkisi şahsıma verilmişti. Ancak aradan geçen 1.5 aylık süre zarfına rağmen bu yetki Gültekin Gencer başkanlığında Antalyaspor A.Ş tarafından kullandırtılmadı.
 
Yaklaşık 15 gün önce noter huzurunda Antalyaspor A.Ş’ye ihtarname göndererek bana verilen yetkinin kullandırılmasını istedim.
 
25 Haziran’da yapılacak olan Antalyaspor Kulübü Derneği seçiminden önce bu yetkimi kullanmak istediğimi de ve 10 günlük bir süreye ihtiyacım olduğunu açıklamıştım.
 
Ancak, Antalyaspor A.Ş’den şahsıma gelen cevapta bana verilen yetkinin Kulüp Derneği seçiminden sonra (28 Haziran) ve sadece 1 gün ile sınırlandırılacağı bildirildiğini üzülerek sizlerle paylaşmak istiyorum.
 
Antalyaspor A.Ş’de hesapların incelenmesini engellemek bana göre Kulüp Derneği Başkanı Nafiz Tanır ve Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer’in işbirliğinin ispatıdır.
 
Antalyaspor’a zarara uğratanlardan ve buna göz yumanlardan hesap soracağız, gerekirse yüce yargıya gideceğiz. Kaçamayacaklar, hesap verecekler. Bu yüzden ilgili sorumlu kişiler korkuyor.
 
Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer, 25 Haziran’da yapılacak Kulüp Derneği seçiminde Nafiz Tanır’ı desteklediği bilinmekte ve görülmektedir. Bununda amacı 2016 yılının ibra edilmesi ve inceleme yetkisinin kimseye verilmemesidir. Çünkü hem 2015 hem de 2016 yıllarında Antalyaspor’un kasından çıkan menajerlik komisyon ücreti 20 milyon liranın üzerindedir. Bunu da Kulüp Derneği Başkanı Nafiz Tanır bilmesine rağmen saklayıp, farklı beyanatlar vermektedir.
 
Gültekin Gencer’in son basın toplantısında Nafiz Tanır ile birlikte kurguladıkları mizansendir. Birlikte hazırlamışlardır. Amaçları Nafiz Tanır’ın Dernek başkanı olarak kalmasıdır. İki isim geride kalan 3 yılda ekonomik olarak da güçlenmiştir. Kısa sürede yeni yönetimin aleyhine örgütlemeler yapıp maçlarda bağırtacaklar ve kaos yaratmak isteyeceklerdir. Bunu da şimdiden başlamışlardır. Amaçları tekrar Antalyaspor ele geçirmektir.
 
“Nafiz Tanır Beni ve camiayı kandırdı, örnekler …"
 
Daha önce kongrede ve çeşitli ortamlarda özellikle Nafiz Tanır tarafından kandırıldığımı dile getirmiştim. Sizlere nasıl kandırıldığım ile ilgili bir kaç örnek vereceğim;
 
Eto’o transferinde Sn. Gültekin Gencer hem Dernek hem de Vakıf yöneticilerin yer aldığı ortak toplantıda “Eto’o için 1 kuruş bile kulübün kasasından para çıkmayacak, menajerlik ücreti de her yıl oynarsa taksitler halinde ödenecek” demişti. Ancak menajerlik ücreti 1 milyon senet ve nakit olarak verildiği ortaya çıkmıştı. Bu paranın 400 bin eurosu Eto’o’nun gerçek yabancı menajerine geri kalan 600 bin euroluk kısmı Metin Korkmaz’ın birlikte iş yaptığı menajere verilmiştir. Nafiz Tanır ise buna seyirci kalmıştır. Şahidi o günkü toplantıda yer alan yöneticilerdir.
 
Vakıf Başkanlığım zamanında Nafiz Tanır’a : “Ankara’da bir bayan avukata Antalyaspor’dan paralar ödeniyormuş” diye sordum. "Antalyaspor’un yüksek menfaati" diyerek verdi. Meğerse kendilerinin özel dosyaları takip ediliyormuş. Kandırıldım.
 
Aisati transferinde 100 bin euro kaybolduğu bilgisi geldi. Nafiz Tanır’a “Nedir bu?” diye sordum. Cevabı : "Olur böyle şeyler, satışı için gerekliydi" şeklinde oldu. Kandırıldım
 
Gültekin Gencer ve şirketlerinin Antalyaspor’un paralarını alıp kullandığını duydum. Nedir diye sordum Nafiz Tanır’a : “Merak etme” diyerek cevap verdi. Kandırıldım.
 
Antalyaspor A.Ş’den şahsım adına 100 bin euro para çıkışı olduğunu tespit ettim. Muhasebeci Mehmet Çelik bizzat getirdi verdi bana. Yanlış olmuştur dedim evrakı iade ettim. Sonradan araştırdım evrakı tekrar geri istedim ancak verilmedi. Saklandı. Kandırıldım.
 
Semih Şentürk, Erman Kılıç ve bir çok transferde yaşanan çirkin menajerlik ilişkilerini, 3 liraya imza atacak futbolcular kirli pazarlıklar sonunda 5 liraya imza attıklarını, kabul etmeyenlere Antalyaspor’a transfer edilmediğini Nafiz Tanır’a defalarca bahsettim ama kandırıldım.
 
Yusuf Şimşek’in 3 yıllık imzasında Metin Korkmaz’a 450 bin lira menajerlik parası veriliyormuş dedim. Nafiz Tanır ise Bilmiyorum, araştırayım bakayım diyip geçiştirdi. Kandırıldım.
 
Nafiz Tanır, önceki sezon Playoff’tan Süper Lig’e çıktıktan sonraki kongrenin hemen akabinde bu tür olayları, kirli ilişkileri “Kamuoyun değil, Gültekin, sen ve ben konuşup aramızda halledelim” diyerek bir nevi ortaklığı davet etti. Kabul etmedim.
 
Nafiz Tanır, aynı kongre öncesinde Mehmet Aygün, adaylığını açıklayınca “Buna bir yatırımcı gözüyle bak. Seçime girerse seçilemeyeceğinden endişe ediyor. Antalyaspor için fırsat olabilir değerlendir gerekirse beraber gidelim konuşalım dediğim zaman “Ayağımıza gelsin müracaat etsin” diyerek dışlayarak Gültekin Gencer’in göreve devam etmesi için elinden gelen mücadeleyi vermiştir.
 
Maalesef bu tür bilgileri Nafiz Tanır’a söyledikten sonra yapması gereken araştırıp kulübün menfaatini korumak olmasıyken kulüpte köstebek arayışını girmeye çalışmış, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına engellemek istemiştir.
 
Sevgili Antalyasporlular, inceleme yetkisi bana verildiği ve yeterli sürenin tanınmasının ardından aşağıdaki sorularında cevaplarını ve belgelerini ulaşıp camiamızla paylaşacağımın bilinmesini de istiyorum.
 
* Efor ile yapılan sözleşmede Başkan Gültekin Gencer kendine özel madde ekletti mi? Bu özel maddeden akrabalarının yararlanmasını sağladı mı? Efor yaşanan nahoş durumdan sonra bu maddeyi iptal edince kendi reklamları saha için kaldırıldı mı? Efor ve Antalyaspor mahkemelik oldu mu?
 
* Antalyaspor A.Ş’ye ait olan uçak biletlerinden Gültekin Gencer’in yakın dostları, Antalyaspor ile ilgisi olmayan bay ve bayan kişiler yararlandı mı? Yararlanan isimler kimler, nerelere hangi sıklıkla uçuşlar yaptılar? Buradan ATSO Başkanı Sn. Davut Çetin’e de soruyorum ATSO Genel Sekreter yardımcısı ve eşi ile birlikte Gültekin Gencer ve yakın dostu Antalyaspor’un uçak biletiyle uçuşlar geçekleştirdiği doğru mu?
 
* Arma, 7 Mehmet gibi restoranlarda Gültekin Gencer’in Antalyaspor ile alakası olmayan bay bayan arkadaşlarıyla yaptıkları harcamaların faturaları Antalyaspor’a ödettirildi mi?
 
* Devre arasında Altay’dan alınan 20 yaşındaki kaleci Onur için 300 bin lira parası ödendi mi?
 
* Ramon Motta transferinde bir Metin Korkmaz olmak üzere iki ayrı menajere yüksek komisyonlu ödeme yapıldı mı?
 
* Ömer Şişmanoğlu transferinde menajeri devre dışı bırakılıp Metin Korkmaz’a yüksek komisyonlu ödeme yapıldı mı?
 
* 3 yıl önce Antalyaspor’a göreve geldiğin mali durumu oldukça kötü olan Gültekin Gencer ve oğlu ve HEY marketler aracılığı ile özellikle son yıl yüksek miktarlık para alış verişi yaptı mı?
 
* Josip Kvesic’e hem bonservisi hem de imza parası ödendi mi?
 
* Gültekin Gencer özellikle göreve geldiği ilk yıl Antalyaspor’dan borç para alıp kendi ticari işlerinde kullandı mı? Aldığı paraları ne kadar süre sonra geri verdi?
 
* Antalyaspor A.Ş için 28 Mayıs’ta kongre kararı alınması gerektiği bildirilmesinden sonra ne gibi krediler çekildi ve hangi menajerlere, kendi yakınlarına nasıl ödemeler yapıldı. Bunu bizzat Kulüp Derneği Başkanı Nafiz Tanır muhasebede takip etti mi?
 
Antalyaspor’a maddi ve manevi elimden gelen katkıyı veren bir fert olarak camiamızdan Nafiz Tanır’a güvendiğimden dolayı ilk 1.5 yıl hiç bir araştırma ve sorgulama içerisinde olmadığından için özür diliyorum
 
A.Ş’de göreve yeni gelecek yönetimin rahat olması ve gerçeklerin paylaşılması için bahsettiğim konuları ve daha fazlasını inceleyeceğiz.
 
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, tüm bu yaşananlardan sonra affını istemeli ve Dernek başkanlık adaylığından çekilmelidir. Aksi takdirde sağ duyulu Antalyasporlular karşısında çıkacak ve aday olacaktır. Bu süreç Antalyaspor’a zarar verebilir. Antalyaspor’a zarar vermemek ve camianın daha fazla tepkisini almamak hem kendi vicdanı için hem de yeni gelecek A.Ş yönetimin rahat çalışabilmesi için Nafiz Tanır, 25 Haziran’da yapılacak kongrede aday olmamalıdır.”
 
NAFİZ TANIR SUÇLAMAYA HEMEN CEVAP VERDİ
 
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır ise medyada yer alan haberler üzerine bir basın açıklaması yayımladı.
 
Nafiz Tanır, basın açıklamasında Ali Yılmaz’a karşı hukuki yollara başvuracağını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olarak bugün 23.06.2016 Perşembe günü Kulüp Üyesi Ali Yılmaz’ın sadece şahsıma yönelik seviyesizce iftira ve hakaretlerine karşılık hukuki yollara başvuracağımı bildiririm. Ayrıca bilinmelidir ki tüm kararlarımızı Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu olarak almakta ve uygulamaktayız. Antalyaspor Kulübü Derneğinin 25 Hazirandaki Olağan Genel Kurulunda gerekli açıklamaları Yönetim Kurulumuz adına yapacağım. Ve tabidir ki kimin Başkan seçileceği kişilerin değil Genel Kurulun yetkisindedir.”

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Rusya'dan Türkiye'ye Davet
 
İngiltere AB’ye Hayır Dedi, Piyasalar Allak Bullak Oldu
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Mehmet Kesim Yazdı… Kumar, Faiz, Antalyaspor ve Ali Şafak Öztürk
Yazmış olduğu köşe yazılarıyla gündeme dfamga vuran Gazeteci- Yazar, Antalya ...
Başkan Adayı Öztürk'ün Antalyaspor Ziyaretleri Başlıyor
30 Haziran’da kongreye gitme kararı veren Antalyaspor Başkanı Gültekin ...
Vali Türker'den Alanyaspor'a Tebrik Mesajı
Antalya Valisi Muammer Türker, PTT 1. Lig'den şampiyon olarak Süper Lig'e ...
Ali Gürbüz'den 1 Hafta'da 3 Başpehlivanlık
Muratpaşa Belediyesi Pehlivanı Ali Gürbüz, son 1 haftada; Bursa, Kırklareli ...
 
 
Hentbolun Sultanları Türkiye Şampiyonu Oldu
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar ...
Gencer: Galatasaray'ı Yenecek İnançtayız
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, "Galatasaray maçını kazanacak kadromuz ...
Plaj Voleybolunda Muratpaşa Rüzgarı
2015-2016 Plaj Voleybolu Kış Ligi Türkiye Şampiyonası’nda Bayanlar Ligi ...
A Milli Futbol Takımı Antalya'da
A Milli Futbol Takımı, İsveç ile oynayacağı hazırlık maçı öncesi kamp yapacağı Antalya'ya geldi.
 
 
A Milli Futbol Takımı 18 Yıl Sonra Antalya'da Maç Yapacak
Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 18 yıl aradan sonra perşembe günü Antalya'da ...
Türkiye-İsveç Milli Maçı Biletleri Tükendi
A Milli Futbol Takımı'nın 24 Mart'ta Antalya'da İsveç ile oynayacağı hazırlık ...
Antalyaspor Sivas'a Özel Uçakla Gidecek
Antalyaspor, Medicana Sivasspor deplasmanına özel uçakla gidecek ve 5 ...
Antalyaspor Kritik 3 Puanın Sahibi Oldu
Tehlike hattından uzaklaşmak isteyen Antalyaspor kendi sahasında, yıldızı ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Büyükelçi Metin Feyzioğlu : Türkiye Cumhuriyeti, kimsesiz vatandaşlarının kimsesidir

Büyükelçi Metin Feyzioğlu : Türkiye Cumhuriyeti, kimsesiz vatandaşlarının kimsesidir

  Hoş Geldin ,Sağlıkla,Mutlulukla ,Başarıyla Geç 2023
 
  Hos Geldin ,Sefalar Getirdin 2023
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Hos Geldin ,Sefalar Getirdin 2023
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
Hoş Geldin ,Sağlıkla,Mutlulukla ,Başarıyla Geç 2023
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya