Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   12/24 °C
 
 
gaü arizona
    Ankara’dan Kepez’e sevinçli üç güzel haber  
 
    TYB Başkan Kâzım Arıcan: 2021 İstiklâl Marşı Yılı olmalı!  
 
    KKTF Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi GAÜ oldu  
 
    Başkan Nidai Güngördü: "Engelli bireylere eşit fırsatlar yaratmalıyız"  
Başbakan Yıldırım'dan Dikkat Çeken Açıklama
Başbakan Yıldırım dan Dikkat Çeken Açıklama
 
Başbakan Binali Yıldırım, Karaman'da 'EVET' mitinginde halka hitap etti...
 
28 Mart 2017 Salı - 14:07

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle;
 
SEN ÖNCE EVET VEREN HAİNDİR SÖZLERİNİN HESABINI VER
 
Gençler gelecek sizin. Geleceğin Türkiye'sinin teminatı gençler. Karaman'ın kahraman insanları. Kılıçdaroğlu'nda gün görmemiş yalan var. Bu sabah  diyor ki, "Sadece Cumhurbaşkanı, sadece vali, sadece büyükelçi Türk Bayrağı taşıyacak başka kimse taşıyamayacak" diyor. Şu bayrakları kaldırın da Kılıçdaroğlu görsün. Bu ezanlar dinmez, bu bayrak inmez. Herşeyimiz bu. Bu bayrağa laf edemezsiniz. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Aşağı mahallede yalan söylüyor yukarı gelmeden unutuyor. Hem evet diyenlere vatan hainleri diyeceksin hem de kalkıp, hayır diyenlere şöyle böyle deniyor diye istismar şovu yapacaksın. Sen önce kalkıp evet oyları verenler haindir şeklindeki sözlerin hesabını verdi.
 
BU İŞLERİ PLANLAYANLAR TARİHİN ÇÖPÜNDE YERİNİ ALIYOR
 
Bu kutlu yürüyüşe beraber çıktığımızda bir söz verdik. Dedik ki, "Biz milletten başka kimseyi tanımayız. Biz hakkın ve halkın hizmetkârıyız. Tek adresimiz millettir, patron da millettir." Bugüne kadar bu prensibimizi bozmadık. Şimdi yeni anayasada işin sahibi millet olacak, patron siz olacaksınız. Yeni anayasayla milletin iradesine ortak olmaya çalışanlar, 15 Temmuz'u, 17-25 Aralık'ı, Gezi olaylarını planlayanlar, e-muhtırayı planlayanlar, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ı planlayanlar artık miadını dolduruyor, tarihin çöplüğünde yerini alıyorlar.
 
BEN HANGİ BİRİNİ DÜZELTİYİM AYAK ÜSTÜ 40 YALAN SÖYLÜYOR
 
Yeni anayasayla devlet içindeki paralel yapılanmalar, çeteciler tamamen bitecek. Medya plazalarında hükümetler kurma, hükümetler yıkma dönemi sona erecek.  Manşetlerin söylediği değil, milletin söylediği olacak. İkiz kardeşler CHP ve HDP hayır oyu vererek ne vaadediyorlar? Gençler, Kılıçdaroğlu muhtarlarla biraraya geliyor, diyor ki, "Ey muhtarlar 16 Nisan'da evet çıkarsa 17'sinde muhtarlıklar kapatılacak". İnanıyor musunuz? Yalan 2, minibüsçülerle konuşuyor, "16 Nisan'da evet verirseniz minibüs hatlarınız iptal olacak", inanıyor musunuz? Yalan 3; işadamlarıyla toplantı yapıyor, "Eğer evet verirseniz fabrikalarınıza el konulacak, işyerleriniz elinden alınacak". İnanıyor musunuz? Ayak üstü 40 tane yalan söylüyor, hangi birini düzelteyim.
 
BİR YANDAN ŞEYTAN TAŞLIYOR BİR YANDAN ENGELLİ KOŞUYORUZ
 
Biz millete hizmet ediyoruz ama bir yandan da şeytan taşlıyoruz. Şeytan taşlamaktan vakit buldukça hizmet ediyoruz. Artık şeytan taşlamak yok, engelli koşu yok. Artık engelsiz koşu var. Cumhurbaşkanı Başbakan anlaşmazlığı diye bir şey kalmıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geliyor. Memleketi kim yönetecek sandıkta siz belirliyorsunuz. İstiyorlar ki, bütün olumsuzluklara rağmen 82 model anayasayla yola  devam edelim. Pamuklara sarıp sarmalarsın, kimse bu anayasaya dokunmasın. Çünkü anayasa bu haliyle milli iradeyi engellemek için iyi bir araç. İşlerine geldiği zaman hemen 367, yargı icadı çıkarıyorlar, vesayet odaklarını piyasaya sunuyorlar, parti kapatmaya kalkıyorlar.
 
YENİ SİSTEMDE ARTIK HÜKÜMETLER MANŞETLERLE DÜŞMEYECEK
 
Bu anayasayla mahkemelere koşup, büyük projeleri engelliyorlar, Türkiye'nin gelişmesini yavaşlatıyorlar. Artık hükümetler manşetlerle düşmeyecek, milletvekili transferleriyle siyasette oynanmayacak. Güvenoyunu meclis değil asıl verecek. Vekiller değil milletin kendisi sandıkta verecek. Siz vereceksiniz. İşte bütün bunlar olurken CHP ve HDP'nin uykuları kaçıyor. Boşuna ikiz kardeş demiyoruz. Bizim kardeşlerimiz ise Karaman meydanını doldurmuş binlerce memleket sevdalısı.
 
KILIÇDAROĞLU 7 SEÇİMDİR EVE ELİ BOŞ DÖNÜYOR
 
Bunların sicili bozuk. Marmaray'ı yapıyoruz hayır. Avrasya Tüneli'ni yapıyoruz yine hayır. Dünyanın üçüncü büyük tünelini yapıyoruz, Osmangazi Köprüsü'nü yapıyoruz yine hayır. Otoyollara hayır, bölünmüş yollara hayır, Hızlı Trene hayır. Hayır, hayır, hayır. Bunlardan hayır gelir mi? Şimdi yeni anayasa yapıyoruz, ona da hayır diyorlar. İstedikleri kadar hayır desinler, karşı çıksınlar. Kılıçdaroğlu 7 seçimdir eve eli boş dönüyor. Bu sefer de aynısı olacak. Biz bu anayasayla seçilme yaşını 18'e indiriyoruz. 18-25 yaş arası 9 milyon genç kardeşimize Türkiye'nin sorumluluğunu alma fırsatı getiriyoruz.
 
MECLİS HEM KANUN YAPACAK HEM DE HÜKÜMETİ DENETLEYECEK
 
Daha adil bir temsil milletvekili sayısını 650'e çıkarıyoruz. Kuvvetler ayrılığı en net şekilde ortaya konuyor. Yani Meclis, hükümet işini yapacak, yargı da işini yapacak. Yargı hem bağımsız oluyor hem de tarafsız oluyor. Yargıda birliği sağlıyoruz. Asker için ayrı yargı sivil vatandaş için ayrı yargı yok. Yargı herkes için birdir, rütbeye göre adalet olmaz. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü. Bu değişiklikle Meclis daha güçlü hale geliyor. Milletvekilleri yasaları yapacak, Cumhurbaşkanı'nın kuracağı hükümet icraat yapacak, proje yapacak. Vatandaşa verilen sözler bir bir yerine getirilecek. Meclis'te kanun yapacak, aynı zamanda da hükümeti denetleyecek.
 
5 YIL BOYUNCU KESİNTİSİZ HİZMET VE GÖREV YAPACAK
 
Kılıçdaroğlu bunu da çarpıyor. Yani Erzurumlu Teyo pehlivan bunu duysa pataklar, bu kadar da olmaz yahu! Yeni sistemde Cumhurbaşkanı hem yetkili hem de sorumlu oluyor. Şu anda yetkili fakat sorumlu değil. İşte yeni anayasanın özelliği millete hesap vermeyi getiriyor. Oyu veren hesabı da sorar. Hükümetler mevcut sistemde çok kısa oluyor. 1950'den bu tarafa 67 yıl geçti. 67 yılda 48 hükümet kuruldu. 17 ayda bir hükümet. Öyle hükümetler var ki, 25 gün. Tebrikleri kabul edersiniz, brifingleri alırsınız sonra da vedalaşmaya başlarsınız. Hizmet hakgetire! İşte şimdi siz seçeceksiniz, 5 yıllığına seçeceksiniz, 5 yıl boyunca kesintisiz hizmet ve görev yapacak. İşte farkı bu.
 
TÜRKİYE 16 NİSAN'DAN SONRA KALICI İSTİKRARA KAVUŞACAK
 
Cumhurbaşkanı seçildikten hemen sonra işe başlayacak. Vesayetin tuttuğu kapılar vatandaşın önünde sonuna kadar açılıyor. Belirsizlikler yok oluyor. Yeni anayasa Türkiye'nin aydınlık yarınlarına ışık tutuyor. Cumhuriyet'in 100. yılına giderken, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşacağı hedeflerini hiçbir engele takılmadan daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmeyi sağlıyor. Zaten milletin anayasa değişikliği talebinin ilk sinyalini 2007'de verdiniz. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine Karaman siz yüzde 73 oyla 'evet' dediniz. Yıl 2017 aradan 10 sene geçmiş. Enflasyon farkı var, 73'ün üzerine 10 daha koysak 83. Anlaştık mı? Yüzde 83'e var mısın Karaman? Tarih yazmaya, rekor kırmaya hazır mısınız?
 
16 NİSAN PARTİ SEÇİMİ DEĞİL TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİN SEÇİMİ
 
Hepimizin farklı fikirleri olabilir. Demokrasinin güzelliği de budur. Ama bütün bunları bir kenara bırakıp, mesel ememleket meselesi deyip, kararımızı vereceğiz. İster AK Parti, ister CHP, ister MHP'ye hatta HDP'ye gönül versin, kime gönül verirse versin genel seçimlerde oyunu ona göre verir. Ama 16 Nisan parti seçimi değil Türkiye'nin geleceğinin seçimidir.
 
PKK'YA EYLEM FETÖ'YE PROPOGANDA YAPTIRMAK SİZE Mİ DÜŞTÜ?
 
Teör ökgütleri PKK, FETÖ'nün adamları Avrupa'da kolayca referandum kampanyası yapıyor ama evet demek yasaklanıyor. Bunun adı düpedüz ırkçılıktır. Bizim Türkiye olarak hiçbir ülkeyle alıp veremediğimiz yok. Türkiye meselelere bu kadar sükunetle, sağduyuyla yanışırken inatla kriz çıkarmaya çalışanlara bu millet eyvallah etmez. 54 yıldır ha bugün yarın diye AB Türkiye'yi oyalıyor. Türkiye ile ilişkileri bozmak bize bir kaybettirebilir ama AB'ye daha çok kaybettirir. Bu halkoylaması konusunda Avrupa'yı uyayırum; iç işimize karışmayın. PKK'ya eylem yaptırmak size mi düştü, FETÖ'cülere propaganda yaptırmak size mi düştü?

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Afgan Ailenin 3 Çocuğu Yanarak Öldü
 
Esed Rejimi Çocukları Vurdu
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Hayır' Standına Sürpriz Ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyer'de "Hayır" standına sürpriz bir ziyarette bulundu...
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Yeni Sistemi Anlattı
Bakan Çavuşoğlu, yeni sistemin Recep Tayyip Erdoğan sonrası Türkiye'nin ...
Market Ve Mağazalarda Naylon Poşet Dönemi Bitiyor
Altunbilek, "Atık Yönetmeliği kapsamında naylon poşetler marketlerde ve ...
Mazıdağı'nda Operasyon Başlıyor
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle 4 mahalle ...
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İsviçre'ye Sert Tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beylikdüzü'nde yaptığı konuşmada İsviçre'ye; 'Sizin ...
Türkiye'den İran'a Cevap Geldi!
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Pazar günü CNN Türk'te yaptığı 'İran'dan ...
'Referandum rahat 'Evet' İle Sonuçlanır'
Başbakan Binali Yıldırım, 'Rahat bir şekilde ‘Evet’ ile sonuçlanacağına inanıyorum' dedi...
Cumhurbaşkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na: "Sen Önce Bunun Cevabını Ver!"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylikdüzü'nde toplu açılış töreninde konuştu...
 
 
Başbakan Binali Yıldırım Gündemi Değerlendirdi
Başbakan Binali Yıldırım, medya temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Aklını Fetöcüler Gibi Kiraya Vermiş Gençlik İstemiyoruz'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4. TÜGVA Gençlik Buluşması'nda İstanbul'da konuştu...
Çavuşoğu 29 Mart'ta Rusya'ya gidiyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, 29 Mart'ta Rusya'ya gideceği açıklandı...
Yüksekova'da 1 asker şehit oldu
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi İkiyaka dağlarında süren operasyonlar sırasında ...
 
 
muratpaşa fikir
  GÜNÜN MANŞETLERİ
TYB Başkan Kâzım Arıcan: 2021 İstiklâl Marşı Yılı olmalı!

TYB Başkan Kâzım Arıcan: 2021 İstiklâl Marşı Yılı olmalı!

  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
  Vali Yazıcı'dan Beklenenler
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Vali Yazıcı'dan Beklenenler
 
Mehmet Kesim
 
 
HASETTEN KURTULUŞ YANİ VASAT
 
Hüseyin Kaya
 
 
Girişimci Öğrenci
 
Faik Koç
 
 
KKTC'de Kronikleşen Sorunlar
 
Reşit KESİM
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya