Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   8/16 °C
 
 
    Emniyet Genel Müdürlüğünden , KKTC Polis Genel Müdürlüğüne araç ve teçhizat hibesi  
 
    Ramazan etkinlikleri devam ediyor Çocuklara özel gösteriler  
 
    Emine Erdoğan: “Çevre sorunlarında çözümün bir parçası olma kararlığımızı sürdürüyoruz”  
 
    Rumlar'dan Londra'da Cumhurbaşkanı Tatar'a Çirkin Girişim  
Başkan Adayı Enç: Katılımcı, şeffaf, denetlenebilir, demokratik bir yönetim anlayışı ile hizmet vereceğiz
Başkan Adayı Enç: Katılımcı, şeffaf, denetlenebilir, demokratik bir yönetim anlayışı ile hizmet vereceğiz
 
AK Parti’nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökcen Özdoğan Enc, ‘Muratpaşa kazanacak sen kazanacaksın’ sloganıyla düzenlenen lansmanda 55 projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.
 
9 Şubat 2019 Cumartesi - 18:01

Ramada hotelinde düzenlene tanıtıma, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse İbrahim Aydın, Atay Uslu,Kemal Çelik, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
Tanıtım toplantısıda Başkan Adayı Enç'in dışında AK Parti il başkanı İbrahim Ethem Taş,BüyükşehirBelediye başkanı Menderes Türel,AK Parti Antalya Milletvekili MKYK üyesi Mustafa Köse ,Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmalarıyla Enç'e destek verdiler.

Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Enç, kalkınma ve demokrasi yerelde başlayacağını belirterek, gelişen dünyayla birlikte yerel yönetimlerden beklentilerin farklılaştığını dile getirdi.
Bu beklentilerden bahseden Enç, “ Kentsel dönüşüm, alt yapı, mülkiyet, kent içi trafik, otopark yetersizlikleri gibi şikâyetler de belirginleşmeye başladı. Sosyal donatı alanlarının arttırılması, bireysel yaşam konforunun yükseltilmesi, mimaride yatay yapılaşma, sosyo-kültürel alanların arttırılması ve kent estetiği gibi konular yerel yönetimlerin öncelikleri oldu. Ayrıca katılımcı, şeffaf, denetlenebilir, demokratik bir yönetim anlayışı ile hizmetin eşit bir şekilde dağıtıldığı, kadın, çocuk, yaşlı ve engellilerimize pozitif ayrımcılığın yapıldığı, sokak canlılarımızın da ihmal edilmediği süreç kent kültürünün temelidir.” ifadelerine yer verdi.
Enç, Muratpaşa'da yaşayanların kentle bütünleşmesini, kente ait hissetmesini, kente karşı sorumluluk duygusunun gelişmesini sağlayacak adımlar atmak öncelikli hedefleri olacağının altını çizen Enç, “ Bu bilinci oluşturmak için, Muratpaşa'yı fiziksel, kültürel olarak beslememiz, tarihi kültürel alanları ön plana çıkarmamız, kentimiz de yaşayan vatandaşlarımız arasında ortak bellek oluşturmamız gerekmektedir. Muratpaşa'da kentlilik bilincinin yüksek bir toplum olması için, kentteki sosyo-kültürel ve sanatsal yaşamın zenginleştirilmesi ve aktif kentsel yaşama bölgemizdeki tüm kesimlerin katılımının sağlanması ön koşuldur. Kent kültürü ise kente toplumun ürettiği her şeydir. Binalardan, araçlara, yönetim anlayışından bilgisayar sistemlerine kadar ne varsa o kentin kültürüne aittir.”dedi.
Enç Kazandığı Takdirde Uygulayacağı Projelerinin Muratpaşa'da kent konforunu yükselteceklerini işaret etti
"Kent konforu"
Muratpaşa'da kent konforunu yükselteceklerini işaret eden Gökcen Özdoğan Enç, “ Eğitim, sağlık, ulaşım, sosyo-kültürel sanatsal etkinlikler, spor, eğlence, yeşil alan vb hizmetler grubunun planlayıcısı yerel yönetimlerdir. Amacımız kamu yararına öncelik veren, eşitlikçi, özgürlükçü, katılımcı bir yerel yönetim anlayışını Muratpaşa'da hakim kılmaktır. Biz Muratpaşa'yı emanet olarak görüyoruz. Bu emanet bize verilirse ki inşallah verilecek Emanete asla ihanet etmeyeceğiz. Tevazu, samimiyet, gayret ile “memleket işi gönül işi” diyerek yola çıktık. Klasik belediyecilik hizmetleri olarak tanımladığımız hizmetler, artık belediyecilik başarı ölçüsü değil. Artık kentlilik bilincine, kentlilik kültürüne yapılan yatırımlar belediyeciliğin başarı kıstası olmuştur.”ifadelerine yer verdi.

"Manifesto"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 maddelik yerel yönetimler manifastosuna uyacaklarını belirten Enç, “ Şehir planlarımızı kamu yararı gözeterek ve elbette adaletli bir şekilde yapacağız. İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine karşıyız. Mülkiyet sorunlarını çözmek öncelikli hedeflerimizden olacak. Altyapı ve ulaşım konusunda Büyükşehir'imizin de destekleriyle farklı projeler gerçekleştireceğiz.Doğalgaz, enerji, iletişim hatlarıyla ilgili sıkıntı kalmayacak. Kentsel dönüşüm projelerinde makyajlama değil, ada bazlı uygulamalara destek vereceğiz. Muratpaşa'nın kendi coğrafyasına, iklimine, tarihi ve insani dokusuna uygun asıl karakterini koruyan projeler üreteceğiz. Çağımızın geleneklerine uygun insanlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıran enerji ve zaman tasarrufu sağlayan teknolojinin tüm imkanlarını Muratpaşa için seferber edeceğiz. Yaşayan Muratpaşa için, nefes alan Muratpaşa için canlı cansız tüm unsurları koruyacağız. Sosyal Belediyecilik anlayışını tüm dezavantajlı kesime ulaşmasını sağlayacağız. Bireysel ve takım sporlarının başarılı bir şekilde yapılabilmesi için ortak alanlar oluşturup kulüpleşme mantığını yerleştireceğiz. Amatör sporları destekleyeceğiz. Muratpaşa'mızın geleceğini ilgilendiren kararlar alırken tüm kent dinamiklerinin görüşlerini alacağız ve uygulayacağız. Belediye bütçesinden harcanan her kör kuruşun hesabını bize “siz” soracaksınız. Tüm harcamalarımız şeffaf, denetlenebilir olacak. Vicdanlarımızı rahatsız eden hiçbir iş ve işlem yapmayacağız. Muratpaşa'yı siz yöneteceksiniz, biz size yardımcı olacağız.”ifadelerine yer verdi.

"Önemli projelerden bazıları"
Enç'in 55 önemli önemli projelerinden bazıları ise şöyle: " Atatürk kent meydanı, falez opera ve bale kültür merkezi, çocuk ve gençlik akademisi, planeteryum ve robotik kodlama merkezi, Ermenek emekli hobi bahçesi, engelsiz yaşam ve rehabilitasyon merkezi, huzurevi, kadın ve çocuk sosyal yaşam merkezi, ağız ve diş sağlığı merkezi, mekanik katlı otopark, Yedi Arıklar çevre ve peyzaj düzenlemesi, Hayvan ve rehabilitasyon merkezleri, Akıllı taksi durakları, emekli kıraathanesi, dar gelirli aileler için kreş, kent ormanı ve botanik park, Eski Lara yolu çevre düzenlemesi, Düzeden şelalesi ve çevre düzenlemesi.”

İl başkanı Taş :"380 bin seçmenin oyuna talibiz"
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş,” 6 ay önce Muratpaşa'!yı kazanacağız dediğimizde zillet ittifakı adeta korku içine girdi. CHP'den 25 bin oy aldığımızda MP kazanıyoruz demiştik. MHP'nin ve milletimizin desteğiyle Muratpaşa'yı kazanacağız. Muratpaşa'daki 380 bin seçmenin oyuna talibiz. Daha iyi bir yönetim anlayışını ve daha iyi bir belediye başkanını hakkediyor. Antalya'da destan yazmaya geliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Türel :"Projeler yarışsın"
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projelerin tüm Antalya'ya hitap ettiğini dile getirerek rakiplerin kataloglarına bakılan taahhütlerin uçup gittiğini ifade etti.
Türel" Adaylar yarışmasın projeler yarışsın diyorum. Antalya siyasetin kısır döngüsü içinde vakit kaybetmeyecek kadar güzel bir şehir. Bize düşen görev Antalya'yı dünyanın en güzel şehri yapmaktır. Kadın zerafeti çalışkanlığı Muratpaşa'ya gelecektir. 1800 yıldır Antalya'ya kadın belediye başkanı gelmemiş. Şimdi Gökçen Özdoğan Enç, Gaye Doğanoğlu, Hatice Sekmen başaracaktır.”dedi.
Milletvekili Köse Destek verdi
AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse yaptığı Konuşmada 15 yıldır birlikte Çalıştıkları ve cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 'Antalya'da Muratpaşa adayııssın Git kazan 'dişyerek bizzat başkan adayı Enç'e görev verdiğini söyleyerek seçim çalışmalarında Enç'in yanında olduklarını Enç'in Muratpaşada kazandığı takdirde Antalyalıların kazanmış olacağını söyledi.
Bakan Çavuşoğlu Enç'e destek verdi
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, bu seçimin çok farklı olduğunu belirterek, gözlemlediği iki konuyu katılımcılara aktardı.
İnsanların ideolojiden uzak şekilde şehirlerine önem verdiğini ve sahiplendiğini gördüğünü dile getiren Çavuşoğlu, “Sadece Antalya'da değil, İzmir'de, Ankara'da farklı yerlerde gördüm. Şehre hizmet edecek insanları seçme eğiliminde olduklarını gördüm. Bugüne kadar oy verdiği adayların şehre hizmet etmeyen adayları desteklemeyeceğini gördüm. İzmir'de Nihat Zeybekçi adayımızla dolaşırken gördüğümüz her CHP'li, “Yeter artık biz enayi değiliz, bize hizmet edecek insanları seçeceğiz ne olur gelin artık, sizi seçeceğiz” diyorlar. Çankaya'da da bunu gördüm. Çünkü yıllardır CHP'ye oy veren vatandaşlarımız aday kim olursa olsun o adaya oy verdi. O adaylarda biz yine seçileceğiz diyor. Artık halkımız uyandığını gördük. Bu seçimde başka kriter yine ideoloji değil milletimiz vatanını milletini seven aday ve partilere oy verme eğiliminde.”diye konuştu.
Bu seçimde iki ittifak olduğunu anımsatan Bakan Çavuşoğlu, “Birincisi AK Parti ile MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'dır. Vatanını, milletini seven insanların birleştiği Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için bir araya gelen insanların kurduğu ittifaktır.
Diğer tarafta ise bir ittifak var. Adına Millet İttifakı diyorlar ama bize öge illet ittifakıdır. Çünkü o ittifakın içinde sırtını Kandil'e dayayan, desteğini ve talimatını PKK'dan alan bir siyasi parti ve PKK'lılar var. Bizim gibi vatanını milletini seven Antalya'da çok CHP'li vatandaşlarımızda kirli ittifakın, illet ittifakının adayına oy vermeyeceğini söylüyorlar. Çok sayıda CHP'li partisinden istifa etti. CHP' millet yerine, bu millete vatana ihanet eden HDP,PKK'yı tercih etmiştir, kendisine müttefik olarak.”dedi.
"CHP'liler de uyandı"
Geçmişte CHP ile söylediği sözleri hatırlatan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, “ Antalya'da daha önce yaptığım konuşmalarda şunu söyledim, “Bu CHP'nin içinde DHKPC'liler var dedim. Ön seçimle parlamentoya giren DHKC'liler var dedim. Bu CHP'nin için de PKK'yı destekleyenlerde var demiştim. Bunun tersini söylüyorlarsa beni mahkemeye versinler demiştim. En son kurdukları yeni ittifakta artık benim bir şey söylememe gerek kalmadı apaçık ortada ittifak. İşte bu seçimde milletimiz vatanı milleti için çalışanlar, şehre hizmet etmek için yola çıkanlara dikkat edecek. Biz MHP' ile ülkenin bekası için ittifak yapıyoruz. Antalya'da 4 ilçede MHP'li arkadaşlarımızı destekliyoruz. Bu seçimde biz şurayı alacağız demiyoruz, biz diyoruz ki biz kendimizi Muratpaşa'ya, Antalya'ya vereceğiz, Türkiye'ye vereceğiz. Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa'nın hizmetkarı olacak. 17 yıldır vatandaşlarımız arasında hiç ayrım yapmadık, her vatandaşımızın derdiyle dertlendik.” diye konuştu.
"Proje üretin"
Çavuşoğlu şöyle devam etti: “Deniz Baykal, CHP genel Başkanıyken Rabbim yar ve yardımcısı olsun şifa versin. Sevdiğimiz saydığımız bir büyüğümüz. Kendi genel başkanımız kadar saygı gösterdik. Antalya'da belediye başkanı bize geldiği zaman projelerinin önüne düştük. Hiçbir siyasetçi veya belediye başkanına gittik kapısından döndük bizi geri çevirdi diyemez. Ankara'ya çok gelebilmem için projen olması gerekir. Muratpaşa, Konyaaltı bizim kalemiz deyip yatarsan proje üretemezsin. Bu millet artık uyandı. Artık hamaset ve ideolojiyle bir yere kadar gidebilirsin. Millet dünyadaki gelişmeleri görüyor.”dedi.
Kalkınmanın yerelden başladığını ifade eden Çavuşoğlu, “Muratpaşa çok güzel ama ben kentleşme belediyecilik bakımından neresi güzel, hangi proje var. Şahıslarla hiçbir ilgisi yok. Şu anki belediye başkanı benim hemşerim ve sevdiğim kardeşim. Ne zaman geldiyse onla da ilgilendim. Onunla ilgili bir şey söylemiyorum. Biz insanları karalamak, kötülemek için siyaset yapmıyoruz, hizmet için siyaset yapıyoruz.”dedi.
"Seçimin önemi"
Kritik bir seçim öncesinde olduklarının altını çizen Çavuşoğlu, “ Şehirlerimizi emanet edeceğimiz insanları seçeceğiz. Bu bir vizyon, bir aşk işidir. Başka partiden kadın aday var mı? Hani kadın hakları. Hep hamaset. Kadınlar evleri dolaşsın broşür dağıtsın ama siyasette olmasın. 3 kadın adayımız başarılıdır. Konyaaltı'nda Gaye Doğanoğlu, İbradı'da Hatice Sekmen ve Muratpaşa'da Gökçen Özdoğan Enç adaylarımıza çok büyük destek bekliyoruz. Biz Antalya sevdalısıyız. Adaylarımızın arkasındayız.”diye konuştu.
"Masada da güçlüyüz"
Türkiye'nin bugün istikrarlı bir ülke olduğu için sahada ve masada güçlü olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, “Sahada kazandıklarımızı masada kaybetmiyoruz. Diklenmeden dik duruyoruz neden arkamızda güçlü bir millet var. Ama Antalya bizim sevdamız, borcumuz var. Seçime kadar hep beraber çalışacağız. Bu seçim ülkeye sahip çıkma seçimidir. Ülkenin bekası için önemlidir. Arkamızda güçlü Türkiye olduğu için milletin hakkını güçlü şekilde savunuyoruz. Türkiye'nin istikrarı için istikrarlı şekilde geleceğe yürümek için bu seçimler önemlidir.”ifadelerine yer verdi.
 

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Bakan Gül :"Yargı yetkisi, Türk milleti adına, bağımsız ve tarafsız mahkemelerce kullanılır."
 
Çocuklar'da İki Saati Aşan elektronik cihaz kullanımı Tehlikeli
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Büyükşehir Belediyesinden Balbey ve Çalkaya Açıklaması
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Balbey ve Çalkaya İle İlgili İki ...
AK Parti Antalya Muratpaşa Belediye Başkan adayı Genç'den Tanıtım Toplantısı
Ramada Otel'de Gerçekleşecek Toplantıya Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'da Katılacak
CHP Kaş Belediye Başkan Adayı Hayri Süt Teşekkür Etti
CHP Genel Merkezince Adaylığı Kesinleşen Başkan adayı Süt konuyla ilgili bir açıklamada bulundu
Meltem Mahallesi’nde toplu açılış töreni ertelendi
Muratpaşa Belediyesi’nin bugün Meltem Mahallesi’nde 52 bin 597 metrekare ...
 
 
Mustafa Gül, seçim startını yaklaşık 3 bin Kemerli ile birlikte verdi.
Kemer Belediye Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül’ün ...
​Büyükşehir Belediyesi sömestirde 1500 kişiyi Saklıkent’e taşıdı
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sömestir boyunca Saklıkent Kayak Merkezi’ne düzenlediği ...
Başkan Türel Muhtarları 5.Muhtarlar İstişare Toplantısında Ağırladı
Antalya’daki muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5’ncisinin düzenlediği ...
Başkan Sözen yat limanı Projesi İçin Ankara'da
Teknik Heyetiyle Birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığını ziyaret eden Başkan ...
 
 
Başkan Adayı Dülgeroğlu Ziyaretlerini Sürdürüyor
Cumhur İttifakı adayı olan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye ...
Başkan Adayı Esen'den Bahtılıya İmar Sözü
Bahtılı Mahallesinin imara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk ...
Böcek Afet Mağduru ilçelerde İncelemelerde Bulundu
CHP’li heyetin ziyaretleri, Finike ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkan ...
Başkan Tütüncü; “Cumhurbaşkanımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum”
AK Parti tarafından yeniden aday gösterilen Kepez Belediye Başkanı Hakan ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Emine Erdoğan: “Çevre sorunlarında çözümün bir parçası olma kararlığımızı sürdürüyoruz”

Emine Erdoğan: “Çevre sorunlarında çözümün bir parçası olma kararlığımızı sürdürüyoruz”

  Gün Birlik ,Gün Yardım Günü
 
  ŞİMDİ KKTC HÜKÜMETİNDEN BEKLENEN NE ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
ŞİMDİ KKTC HÜKÜMETİNDEN BEKLENEN NE ?
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
Gün Birlik ,Gün Yardım Günü
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya