Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   22/30 °C
 
 
    “Yeşil Şehirden Yeşil Adaya” zeytin çalıştayı  
 
    Kepez Belediyesi’ “Mobil Kütüphane” ile Bilgi Taşıyacak  
 
    Antalya Emniyetinde Beklenen Görev Yeri Değişiklikleri Yapıldı  
 
    KKTC Başbakanı Ünal Üstel : “Hizmet seferberliğini başlatacağız''  
Başkan Uysal, “Kırcamisi Bölgesine ilişkin imar planında engelleyici bir durum yok ''
Başkan Uysal, “Kırcamisi Bölgesine ilişkin imar planında engelleyici bir durum yok
 
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclisi’nde Kırcami bölgesine ilişkin imar planlarına ilişken engelleyici bir durumun olmadığını belirtti
 
27 Haziran 2019 Perşembe - 10:10

Muratpaşa’da tüm muhtarların doğal üyesi olduğu Muhtarlar Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirdi. Ümit Uysal’ın başkanlığında toplanan mecliste katip üyelikleri ilçenin en deneyimli muhtarı sıfatıyla Yeşilbahçe Muhtarı Nurettin Eyiler ve en genç muhtarı Varlık Mahallesi’nin yeni seçilen muhtarı Hakan Güven yaptı.  
Meclis açılış konuşmasını yapan Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, seçimlerin gerçek demokrasini tecelli ettiği yerler olduğunu belirterek  “Muratpaşa başta olmak üzere seçilen tüm muhtarlarımızı kutluyorum. Tüm samimiyetiyle bizlere ‘Çalışma arkadaşlarım’ diyen Ümit Uysal rekor destekle yeniden seçildi. Yine birlikte çalışacağımız için çok mutluyum” diye konuştu. 
Kırcamisi Bölgesine ilişkin imar planında  engelleyici bir durum yok 
Başkan Uysal ise mecliste yaptığı Kırcami bölgesine ilişkin imar planlarına ilişken engelleyici bir durumun olmadığını belirterek,  “Devam eden dava sürecinde bilirkişi raporunun itirazları doğrultusunda hazırladığımız plan revizyon teklifimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik” diye konuştu geçmiş 5 yılın kısa bir değerlendirmesini yaparken yeni dönemin öncelikli projeleri hakkında meclis üyesi muhtarları bilgilendirdi. Başkan Uysal, geçen dönemde Muratpaşa’da kapsamlı bir doğalgaz altyapı çalışmasının hayata geçirildiğini belirterek buna bağlı olarak ilçenin cadde ve sokaklarında büyük bir yenilemeye imza attıklarını söyledi.
Bu süreçte belediyenin kendi asfalt üretim tesisini de kurarak Muratpaşa’nın tüm cadde ve sokaklarını 10 – 12 santimetre kalınlığında, 30 – 40 yıl dayanıma sahip asfaltla yenilediklerini belirten Başkan Uysal, bu çalışmanın Muratpaşa’nın yüzde 70’inde hayata geçtiğini söyledi.  Şimdi kalan yüzde 30’luk bölümü de tamamlayacaklarını belirten Başkan Uysal, “Artan döviz kuru ve petrol fiyatları nedeniyle yüzde 30’luk alanda yapacağımız çalışmanın maliyeti neredeyse yüzde 70’lik alanın maliyetiyle aynı. Ama kararlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi. 
ERKEN UYARI SİSTEMİ
Yine geçen dönem mevcut çöp konteynerlerini yeraltı çöp konteynerleriyle değiştirdiklerini kaydeden Başkan Uysal, Muratpaşa’da bu sayının 4 bine ulaştığını aktardı. Konteynerlerin kullanılmasına ilişkin sorunlar bulunduğunu ama aşıldığını aktaran Başkan Uysal, çöp konteynerlerinin doluluk oranlarına ilişkin bir erken uyarı sistemi üzerine çalıştıklarını da sözlerine ekledi.   
TEMATİK PARKLAR
Yine geçen dönem 800 dönüm yeni park alanı üretirken çeşitli hukuki durumlardan kaynaklı hızlı hareket etmek zorunda kaldıklarını dile getiren Başkan Uysal, “Parklarımız tam istediğimiz donanıma sahip olamadı. Bu dönemde eğitim ve rekreasyon fonksiyonu olan parklar geliştirmeye, mevcut parklarımıza yeni fonksiyonlar eklemeye devam edeceğiz” dedi. 
TEKNOLOJİ EĞİTİMİ ÜSSÜ
Geçmiş 5 yıl içinde Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi ve Türkan Şoray Kültür Merkezi olarak 3 önemli yapıyı kente kazandırdıklarını dile getiren Başkan Uysal, bu dönemin bu yapıların artık işlevsel olarak da kurumlaştığı bir dönem olacağının altını çizdi. Abdullah Sevimçok yerleşkesinin sivil toplum bölümünün, derneklerin kendi tabanı yanı sıra kent için de çalışmasını ve birer demokratik dinamiğe dönüşümünü sağlarken invasyon bölümünün ise Türkiye’de bir belediyenin hayata geçirebileceği en kapsamlı teknoloji eğitim merkezi olacağını söyledi.  
OLİMPİK SPOR TESİSİ
Muratpaşa Belediyesi olarak geçen dönem içinde 7 spor tesisinin yapımını gerçekleştirdiklerini ve bu dönemde de okulların bahçelerine spor salonları yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Uysal, “Mahallere yayılan bu spor tesisleri de Kızılarık Mahallesi’nde planladığımız eğitim, yaşam ve spor merkezine bağlanacak. Mahallerde keşfedilen, yetişen sporcularımız bu tesiste Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek birer başarılı sporcu haline gelecek” diye konuştu. Başkan Uysal, bununla birlikte açık hava spor alanlarını da yarı kapalı hale getirip 12 ay kullanımını sağlamaya ilişkin çalışmaların sürdüğünü söyledi. 
‘ONA GÖRE DAVRANIRIZ’
Başkan Uysal, bununla birlikte başta Kırcami olmak üzere Ermenek ve Yeşildere Mahallesi’nde tapu, mülkiyet ve imar sorunlarını çözdüklerini söyledi. Ancak Kırcami’ye ilişkin bazı çevreler tarafından “Toprak Koruma Kurulu iptal edildi” gibi bir söylemin dillendirildiğini belirten Başkan Uysal, “Öyle bir karar gelirse ona göre davranırız ama şu anda Kırcami imar planlarının uygulanmasına ilişkin engelleyici bir durum yok.  Devam eden dava sürecinde bilirkişi raporunun itirazları doğrultusunda hazırladığımız plan revizyon teklifimizi de Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ilettik” diye konuştu. 
Tapu sorunun yaşandığı Ermenek Mahallesi’nde sadece kamusal alana tekabül eden parsellere ilişkin pürüzlerini kaldığını belirten Başkan Uysal, “Mahallemizde, kimsenin evini barkını yıkmadan maksimum imar planı uygulamasını gerçekleştireceğiz. Yeşildere Mahallesi’nde ise imar planı uygulaması yapılacak. Tapular dağıtıldı” dedi.
6 YENİ YAŞLI EVİ GELİYOR
Türkiye’de belediyelerini gerçekleştirdiği sosyal hizmetler noktasında bir standardı oluşturan Muratpaşa Belediyesi’nin bu dönemde de çalışmalarını aralıksız devam edeceğinin altını çizen Başkan Uysal, evde bakım, gıda ve eşya yardımları, eğitim destek çalışmalarıyla birlikte 4 olan Yaşlı Evleri sayısını 10’a çıkaracaklarını söyledi. Ayrıca Şirinyalı Mahallesi’nde bulunan Engelsiz Kafe’nin yanına Demans Kafe’nin yapılacağını aktaran Başkan Uysal, “Şehrin en değerli yerlerini topluma açık tutmaya devam eden bir yaklaşım içinde olacağız” dedi. 
KATILIMCI BÜTÇE DÖNEMİ
Muratpaşa’da tüm vatandaşların doğrudan hizmete ulaşmasının aracı olan Turunç Masa uygulamasını da daha disiplinli bir şekilde devam edeceğinin altını çizen Başkan Uysal, “Turunç Masa, sizler içinde benim içinde emniyet supabı.  Turunç Masa’yla belediyemizi vatandaşımıza yönettiriyoruz. Turunç Masa bunun sistemidir” şeklinde konuşmasına devam etti. Başkan Uysal, bu dönemde ayrıca bir muhtarlarını koordinasyonunda mahalle meclislerinin de kurulacağını söyledi. Buna ilişkin bir yönerge hazırlığında olduklarını belirten Başkan Uysal, mahalle meclislerinin en önemli fonksiyonunu katılımcı bütçe uygulamasında ortaya çıkacağını söyledi. Belediye bütçesini artık mahallelerde konuşup oluşturacaklarını belirten Başkan Uysal, bu uygulamanın da Türkiye’ye örnek olacağının altını çizdi.
İTALYA GEZİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
Turizme dönük çalışmalara da devam edeceklerini belirterek konuşmasına devam eden Başkan Uysal, geçen hafta İtalya’da 6 kenti kapsayan bir gezi yaptığını belirterek, “Hepsinin Kaleiçi gibi kentleri var ve ağzına kadar turist dolu. Gezi kapsamında işbirliği anlaşmaları yaptık. Ekim ayında gerçekleştireceğimiz Kaleiçi Old Town Festivali’ne bu yıl yurtdışından daha fazla katılım olacak. Kaleiçi için daha fazla entegrasyon ve birlikte çalışma ortamı yakalamaya gayret ediyoruz” diye konuştu. 
DAHA İYİYE VE DAHA GÜZELE DOĞRU
Başkan Uysal, konuşmasının sonunda, Muratpaşa’nın toplumu fanatikleştirerek siyasi menfaat elde etmek isteyenlere karşı toplumun kardeşliğin, kaynaşmanın birbirine saygının ve empati yapmanın kenti olmaya devam edeceğini belirterek, “Daha iyiye, daha güzel doğru yürüyüşümüzü, mücadelemize sürdürmekte kararlıyız” dedi. 
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclis toplantısı, muhtarların mahallelerine ilişkin yaptıkları değerlendirmelerle sona erdi.   

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Cuhurbaşkanı Erdoğan Japonya'da
 
İşte Polisin Zeytinköy 2019 Operasyon Sonuçları
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Türkiye’nin kadınları, Kadın Kooperatifleri Festivali’nde buluştu
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal, 2’nci Kadın ...
Sevenleri Türel'in annesini son yolculuğuna uğurladı
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel'in tedavi gördüğü ...
Muratpaşa Popolinfesta’da Gradara Belediyesi’yle kardeş kent Oldu
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İtalya’da katıldığı Popolinfesta’da ...
Başkan Uysal :Kaleiçi’yle Moskova’da Olacağız
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Moskova’da bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek ...
 
 
Faytonlara Ait 40 At Büyükşehir Belediyesi Himayesinde
Başkan Muhittin Böcek’in kararı, büyük takdir toplamıştı. Antalya’da 10 ...
Bu İngilizce Kursu Çok Özel
Muratpaşa Belediyesi, boş zamanlarını daha nitelikli değerlendirmek, yurt ...
Ramazan Etkinliklerin'de ​Emre Kaya Konserine Yoğun İlgi
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında pop ...
Başkan Böcek'den Ekrem İmamoğluna Destek Ziyareti
İstanbul'daki Ziyaret Sonrası Antalyalı Hemşerileriyle biraraya gelen ...
 
 
Muratpaşa'da Vezneler Hafta Sonu Açık Olacak
Mükelleflerin, emlak ve çevre temizlik vergisi 1. taksit ödemelerinde ...
Antalya'da 19 Mayıs Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü ...
Başkan Şahin'e Bir Ömür İçin Söz Verdiler
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, geçmiş dönemde AK Parti’den belediye ...
Başkan Uysal :‘19 Mayıs uygarlığa doğru atılmış adımdır’
Başkan Uysal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Antalya Emniyetinde Beklenen Görev Yeri Değişiklikleri Yapıldı

Antalya Emniyetinde Beklenen Görev Yeri Değişiklikleri Yapıldı

  Şimdi 5 Gazetemiz 1 Reklam Ajansımızın Dahada Büyüme Zamanı
 
  KKTC'de Fahiş Ev Kiralarına Kim Dur Diyecek ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
KKTC'de Fahiş Ev Kiralarına Kim Dur Diyecek ?
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
Ve Son Söz Seçmende
 
Reşit KESİM
 
 
Şimdi 5 Gazetemiz 1 Reklam Ajansımızın Dahada Büyüme Zamanı
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya