gaü arizona
Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   2/16 °C
 
 
    İşte Yeni Normalleşme Sürecinde Antalya Valiliği İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararı  
 
    Adana Polisince KKTC Bağlantılı Yasa Dışı Bahis Operasyonu  
 
    Yeşilay Antalya Şube Başkanı Dr. Savaş : “Sağlıklı nesiller için ‘Yeşilay Hep Benimle’ diyoruz”  
 
    Rektör Özkan Sağlık Turizmi Konusundaki Hedeflerinde Kararlı  
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya flaş uyarı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Avrupa ya flaş uyarı!
 
Anadolu Yayıncılar Derneğini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Avrupa'ya çok önemli bir uyarıda bulundu...
 
22 Mart 2017 Çarşamba - 12:54

Anadolu Yayıncılar Derneğini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Avrupa'ya çok önemli bir uyarıda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İçlerinden katilden soyguncuya, çocuk istismarcısına kadar herkes var. İçlerinde gazeteci yok. Bir liste geldi; 144'ü terör suçundan cezaevinde bulunuyor. bunlardan birinin suçu ülkemize bomba düzeneği getirmek, bir tanesi patlayıcı madde ile yakalanmış.
 
Ne ararsanız bunlarda var! İşin ucu kendilerine dayanınca adaleti rafa kaldıranlar mesele Türkiye olunca yüzlerine maske takıyorlar. Bizde karşımıza maskeyle çıkanlara haydut muamelesi yapmaya karar verdik. Öyle ya saklayacak bir şeyin yoksa neden maske takıyorsun. Çık ortaya benim Türkiye ile meselem var. Buradan bir kez daha Avrupalılara sesleniyorum: Türkiye itilecek kakılacak, Bakanları kapıdan kovulacak bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar takip ediliyor. Siz böyle devam ederseniz, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Batı'lı sokağa adım atamaz. Bunun için Türkiye olarak Avrupa'yı özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz" dedi.
 
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Anadolu Yayıncılar Derneği üyelerine hitap eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz gecesi özellikle yerel medyamızın ortak platform oluşturarak darbecilere karşı yayın yapmasını asla unutamam. Teknik aksaklıklar nedeniyle ulusal medyada yer alamayan konuşmamı sizler halkımıza ulaştırdınız.
 
 O gece sizin önemli hizmetlerinizin geçtiğini biliyorum. Demokrasi nöbetleri bitene kadar süren emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz Anadolu basınını tek parti dönemine karşı verdiği demokrasi mücadelesinden biliriz. Biz Anadolu basınını darbe dönemlerinde konuşma cesaretini göstermesinden biliriz. Kıt imkanlara rağmen kararlılıkla yürüttükleri faaliyetlerinden biliriz" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:
 
"MANŞETLERLE ÇARPIŞARAK BUGÜNLERE GELDİK"
 
Kamu ilanlarının dağıtımının Anadolu basınını koruyacak yöntemlerin geliştirilmesini faydalı görüyorum. Yerel basında yeni kadroların yetişmesini ancak bu şekilde sağlayabiliriz. Yerel basını aynı zamanda bir okul olarak görüyorum. Tüm medyaya buradan insanlarımız yetişecektir. İster patron, ister muhabir olarak yer alın ciddi fedakarlık gerektirir. Bu iş ancak sevgiyle, tutkuyla sürdürülebilir. Ülkesine, milletine sorumluluk duymayan kimsenin böyle bir faaliyette bulunması mümkün değil. Önemli olan niyetin halis olmasıdır.
 
Buna karşılık yalanı iftirayı marifet sanan kimseye saygı göstermemiz mümkün değildir. Medya yasama yürütme yargının ardından dördüncü kuvvet olarak görülür. Milletin değerlerine savaş açan medeniyetimizi yıkmaya teşebbüs eden basın mensupları gördük. Aynı tıyniyette siyasetçilerle birlikte medya gruplarının faaliyetlerine şahit olduk. Malesef medyadaki hakim yapı bu kesimlerin kontrolüydü. Hatırlayın Tüzüklerle çarpışarak büyüdük diyen şairlerden ilham alarak bende diyorum ki manşetlerle çarpışarak bugünlere geldik. Geçmişte kimin iktidara geleceğini, kimin düşeceğini manşetleriyle belirleyeceğini sananların düzenini bozarak bugünlere geldik. Kendi halkına bidon kafalı diyen, göbeğini kaşıyan adam diyenlere eyvallah demediğimiz için her türlü saldırıya maruz kaldık.
 
Onun için amiral gemisi diye geçinenler muhtar bile olamazsın diye manşet attılar. Bunlar muhtarlarımızı küçümsediler ama biz sürekli burada muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Ama birileri muhtarları küçümsüyor. Benim BM'de yaptığım konuşmayı sanki muhtarlarla konuşuyor diyerek muhtarları küçümsüyor. BM'de karşımızdakiler içinde seçilmişler dışında atanmışlar da vardır. Muhtar seçilmiştir! Bu yüzden saygındır.
 
"ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ"
 
Medya mensubu adı altında ajanlık yapanlara, terör örgütlerine militanlık yapanlara asla taviz vermeyeceğiz. Düşünün bir ajan terörist geliyor, neymiş basın mensubuymuş. Bir ay Almanya'nın İstanbul konsolosluğu rezidansında misafir ediliyor. Tam da Cumhurbaşkanlığı Köşkünün yakınında. Ve Şansölye diyor ki bizim bir çifte vatandaş olan gazetecimiz var, onu bırakın! Ben size 4 bin 500 teröristin listesini verdim ve iadesini istiyorum dedim. Dedi yargı bakıyor. Bizde de yargı bakıyor. Bizde yargı bağımsızdır. Şu an bu kişi içeride.
 
Bu süreç böyle devam edecek. Sen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Bakanlarına kapılarını kapatıyorsun. Hollanda'nın yanında duruyorsun. Peki, Sen Hollanda'nın yanında mısın? Güzel bende halkımın ve hakkın yanındayım. Bu böyle devam edecek. Batı ülkeleri bizi sürekli basın özgürlüğüne uymamakla suçluyor. Nedir peki? Sizin özgürlüğünüz özgür bir ülke olan Türkiye'nin Cumhurbaşkanına diktatör diyecek kadar özgürsünüz, benim ülkemde ise Cumhurbaşkanına her türlü saygısızlığı yapanlar için müsade edin de en azında yargıya gitme hakkımızı kullanalım. Ben hukuki yollarımı aramak durumundayım. Aileme varıncaya kadar hakaret edenler... Sen beni eleştir, yanlışlarımı söyle ama hakaret olduğu zaman tahammül edemem ve hukuki yolllarımı aramak durumundayım.
 
"HAYDUT MUAMELESİ YAPMAYA KARAR VERDİK"
 
Bu gazeteciler kim biliyor musunuz? İçlerinden katilden soyguncuya, çocuk istismarcısına kadar herkes var. İçlerinde gazeteci yok. Bir liste geldi; 144'ü terör suçundan cezaevinde bulunuyor. bunlardan birinin suçu ülkemize bomba düzeneği getirmek, bir tanesi patlayıcı madde ile yakalanmış. Ne ararsanız bunlarda var! İşin ucu kendilerine dayanınca adaleti rafa kaldıranlar mesele Türkiye olunca yüzlerine maske takıyorlar.
 
Bizde karşımıza maskeyle çıkanlara haydut muamelesi yapmaya karar verdik. Öyle ya saklayacak bir şeyin yoksa neden maske takıyorsun. Çık ortaya benim Türkiye ile meselem var. Buradan bir kez daha Avrupalılara sesleniyorum: Türkiye itilecek kakılacak, Bakanları kapıdan kovulacak bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar takip ediliyor. Siz böyle devam ederseniz, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Batı'lı sokağa adım atamaz. Bunun için Türkiye olarak Avrupa'yı özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz.
 
"PARLAMENTER DEMOKRASİ İLE VESAYET SİSTEMİ OLDU"
 
Aslında parlamenter demokrasi diye bir şey olmadı bu ülkede. Ne oldu? Parlamenter demokrasi ile vesayet sistemi oldu. Bunu yaptılar. Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık birleştiriliyor ama ana muhalefetin başındaki zat bunu hala bilmiyor.
 
Bu iş Tayyip Erdoğan meselesi değil. Kim gelirse gelsin bu sistemle yürüyecek. Muhalefetin kuyruklu yalan dizisini görüyoruz. Cumhurbaşkanı'nın parlamentoyu fesih yetkisi, ülkeyi seçime götürme yetkisi yok. Bu kararı ancak meclisle birlikte alabilir. Ve ikisi aynı anda seçime gidecek. Peki kararı kim verecek? Millet! Geçen gün daha da ileri gitti. 500 tane başkan yardımcısı atanmasından, okantaların kapatılmasına kadar nice yalanlar çıktı. Burada bizim en büyük destekçimiz sizler olacaksınız. Yalanın en büyük panzehri gerçeklerdir. Muhalefet yatıp kalkıp tek adam diyor. Bunlar okuduklarını anlamadıkları için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile tek adam rejimini karıştırıyorlar. Tek adam rejimi 1923'te bitti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi demokratik bir sistemdir.
 
Cumhurbaşkanı halkın yüzde 51 oyuyla seçiliyor. Türkiye'de yüzde 15 ile başbakan gördük, artık bunları görmek istemiyoruz. Tek adam rejiminin ortaya çıkışının hükümet sistemiyle alakası yoktur. Hitler, parlamenter sistemden çıkmıştır. Demek ki meselenin tek kısmı yeterli değil. bir başka önemli ayrım bizim getirdiğimiz yönetim sisteminde Cumhurbaşkanı meclisin ve kamuoyunun denetimine tabidir. Bu sistemdeki Cumhurbaşkanının kim olacağı seçimlerde millet tarafından belirlenir. Tek adam rejimlerinde, yetkiler kişinin kendi şahsı adına kullanılır. Cumhurbaşkanlığı Sisteminde ise her şey baştan sona hukuka bağlı bir yönetimi ifade eder. Meclis yok diyor, olur mu öyle şey? Cumhurbaşkanı'nın kanun yapma yetkisi yoktur. Anayasaya müdahil olamaz. Yargı üyeleri, mesela HSYK, 7'sini parlamento seçiyor. Diğer Yargıtay ve Danıştay aynı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
İlk Hasadı Yapılan Erik Cep Yakıyor
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Karşımıza Maskeyle Çıkanlara Haydut Muamelesi Yapacağız'
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Başbakan Yıldırım'dan 'Osmanlı Kadını' Vurgusu
Başbakan Yıldırım, TİKAD Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. ...
ABD'nin Uçakta Elektronik Cihaz Yasağında Yeni Gelişme
ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağına ilişkin Bakan Arslan, ABD'deki ...
Suriye Sınırında Karşı Taraftan Açılan Ateş Sonucu 1 Askerimiz Şehit Oldu
Hatay'da Reyhanlı Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığında görevli bir asker, ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Twitter'da Aşık Veysel Paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, halk ozanı Aşık Veysel'in vefatının 44. yıl dönümü ...
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kanunu Onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 kanunu onaylayarak yayımlanmak ...
Mustafa Koç'un Anısına 29 Milyonluk Proje!
Mustafa Koç’un ölümünden önce Riva’da aldığı 29 milyon dolarlık arazi, ...
Mardin'deki Terör Operasyonunda 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 2 ...
Silivri'de Korkutan Fabrika Yangını
Silivri'de sabaha karşı elyaf ve mantolama fabrikasında henüz bilinmeyen ...
 
 
Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'ndan Nevruz Mesajı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu sosyal ...
Sivas'ta Çöpe Bırakılan Çanta Bomba Paniğine Sebep Oldu
Sivas kent meydanında bulunan taksi durağının yanındaki bir çöp kutusunun ...
Erdoğan, Down Sendromlu Çocukları Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla ...
Şehit Fethi Sekin'in Ailesine Ev Hediye Edildi
MÜFED, İzmir Adliyesi'ne yönelik PKK'lı teröristlerin saldrırısında şehit ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Adana Polisince KKTC Bağlantılı Yasa Dışı Bahis Operasyonu

Adana Polisince KKTC Bağlantılı Yasa Dışı Bahis Operasyonu

  2021 Yılı Mutlu ,Sağlık Dolu Bir Yıl Olsun.
 
  KKTC'de Reçete Belli
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
KKTC'de Reçete Belli
 
Mehmet Kesim
 
 
El cevap: Caizdir
 
Hüseyin Kaya
 
 
Girişimci Öğrenci
 
Faik Koç
 
 
Sonunda Kapandık
 
Reşit KESİM
 
 
2021 Yılı Mutlu ,Sağlık Dolu Bir Yıl Olsun.
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya