Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   14/31 °C
 
 
gaü arizona
    Kepez Sahaf Festivali Kolleksiyon Meraklılarına Kapılarını Açtı  
 
    Üniversite Öğrencileri ve Personeline ‘Salgın Sürecinde Psikolojik İyi Oluşu Güçlendirme’ Semineri  
 
    Oktay:"KKTC ile güçlü iş birliği yeni dönemde artacak"  
 
    Ersin Tatar Törenle KKTC Cumhurbaşkanlığını Devraldı  
Cumhurbaşkanı ve Başbakan Antalya'da 41 Projenin Açılışını Yaptı
Cumhurbaşkanı ve Başbakan Antalya da 41 Projenin Açılışını Yaptı
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya'da 841 milyon lira tutarındaki 41 projenin toplu açılışını gerçekleştirdi.
 
22 Nisan 2016 Cuma - 18:03

Expo 2016 Antalya'nın açılışı için Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Kepez Arena yanındaki miting alanında düzenlenen 841 milyon lira tutarındaki 41 projenin toplu açılış törenine katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'na da eşi Sare Davutoğlu eşlik etti.Antalya'nın kendileri için farklı olduğunu, her mitinglerinde Antalyalıların kendilerini bağrına bastığını belirten Başbakan Ahmet Davutoğlu, tüm şehirlere elleri dolu gittiklerini söyledi. Davutoğlu, "Başkaları Ankara'dan dışarı çıkamazken, başkaları kumpastan, tuzaktan, iftiradan, hakaretten medet umarken biz sizlerle birlikte yeni Türkiye'yi imar ve inşa ediyoruz. Yollar açıyoruz, köprüler yapıyoruz, havalimanları yapıyoruz, toplu konutlar, okullar, üniversiteler yapıyoruz" dedi.

'HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKACAĞIZ'

Hamaset değil iş ürettiklerini vurgulayan Davutoğlu, başkaları gibi siyaseti laftan, hakaretten, iftiradan ibaret görmediklerini, hayata ve vatandaşlara dokunduklarını belirtti. Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Varsın başkaları, muhalefet partileri Ankara'ya mahkum olsun, varsın başkaları kurultay oyunlarıyla kimin kime çelme takacağıyla meşgul olsun, kongre, kurultay yapsınlar. Varsın bu muhalefet liderleri ne şekilde birbirleriyle mücadele edeceğinin hesabını yapsınlar. Varsın bazıları bu hareketin, bu kutlu yürüyüşün zaafa uğrayacağı felaket günlerini beklesinler. Varsın başkaları parti içi kavgaları, ihtilafları siyaset zannetsinler. Varsın medya üzerinden siyaseti dizayn etmek isteyen münafık tipleri Ak Parti'nin, parti içi tartışmalarla tökezlemesini, yavaşlamasını beklesinler. Bütün fitnecilerin, münafıkların heveslerini, arzularını, beklentilerini kursaklarında bırakacak aşk ve imanla milletin huzurundayız, sonuna kadar Antalya ile milletle birlikte olacağız."Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan partililerle gurur duyduklarını dile getiren Davutoğlu, "Her on yılda bir dünya görüşü, mahalle, parti değiştirenler bizim dava bilincimizi de vefamızı da kardeşliğimizi de anlayamazlar. Biz her yerde omuz omuzaydık, her yerde hep beraber omuz omuza olacağız" diye konuştu.

DAVOS'DA EĞİLMEYEN BAŞLAR

Aşk, iman, arzu ve heyecanın ortak davaları olduğunu dile getiren Davutoğlu, alandaki partililerin "Dik dur eğilme Ak Gençlik seninle" diyerek seslenmeleri üzerine, "Size bir soru sorayım. Toroslar eğilir mi, Toroslar? Peki Toroslar'ın bağrından çıkmış kardeşiniz eğilir mi? Toroslar nasıl eğilmezse, Allah'ın izniyle hiçbir gücün karşısında bu başlar eğilmemiştir, eğilmeyecektir. Davos'ta eğilmeyen bu başlar, dünyanın her köşesinde al bayrağı dalgalandıran bu başlar, Cumhurbaşkanımızdan aldığımız emanetle hiçbir yerde eğilmeyecek. Allah'ın önünde eğilen başımız başka hiçbir makamın, mevkinin ve hiçbir baskının karşısında eğilmeyecek" diye konuştu.

Antalya'ya yapılan eğitim, sağlık ve diğer alanlardaki yatırımları anlatan Davutoğlu, 841 milyon liralık yatırımın 286 milyon lirasının Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce gerçekleştirildiğine dikkati çekti.

Ak Parti kadrolarının sadece bilekleriyle değil, yürekleriyle çalıştığını kaydeden Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Bilek yorulabilir, dizde bazen derman kesilebilir ama yürek hiçbir zaman yorulmaz. Yürek ancak son nefesi verdiğimiz zaman durur. Torosları aşıp yaylalara geçerken nice zor yollardan geçersiniz bilirsiniz ama o zor yolları, o dar geçitleri geçerken yörük kervanları hiç durdu mu? Durmaz. Peki, bizim önümüze ne engel koyarlarsa koysunlar biz durur muyuz? Bizi durdurabilirler mi? Bizi yavaşlatabilirler mi? Bizi herhangi bir şekilde sizinle buluşmaktan, birleşmekten alıkoyabilirler mi? İşte farkımız bu. Çevremizde ne tuzaklar kurarlarsa kursunlar, hangi kapalı kapılar ardında hangi planları yaparlarsa yapsınlar Allah'ın izniyle tarih ve millet şahit olsun ki Türkiye'nin yükselişini hiçbir zaman engelleyemeyecekler."

TÖRENE KATILAN BAKANLAR

Kepez Arena'daki törene Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, eski bakanlar Mehdi Eker ve Hayati Yazıcı, Antalya milletvekilleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.AÇILIŞI YAPILAN YATIRIMLAR

Toplu açılış töreninde 17 Eylül 2015'te inşaat çalışmalarına başlanan, ihale şartnamesinde 10 Aralık 2016'da tamamlanması öngörülürken Expo açılışı için sürdürülen hummalı çalışmayla 150 günde tamamlanan 310 milyon 800 bin TL'lik Antalya 2'nci aşama raylı sistem hattıyla birlikte 10 milyon 100 bin lira bedelli raylı sistem araçlarının ilk etap teslimi gerçekleştirildi. Açılışlarda ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 175 milyonluk yatırımla gerçekleştirdiği yeni yolların, TEİAŞ 19'uncu Bölge Müdürlüğü'nün Antalya, Alanya ve Serik'te gerçekleştirdiği 97 milyon liralık yatırımların, DSİ Bölge Müdürlüğü'nün 76 milyon liralık Alanya, Kumluca, Korkuteli, Manavgat'da gerçekleştirdiği yatırımların açılışı yapıldı. Bunun yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Akseki'den Kaş'a yapımını tamamladığı okullar, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün 12 milyon liralık Demokrasi Kavşağı üst geçit köprüsü ve Havalimanı Köprülü Kavşağı, Kamu Hastaneleri Birliği'nin Serik'te 10 yataklı devlet hastanesi, Kredi Yurtlar Kurumu'nun Korkuteli'de 300 kişilik öğrenci yurdu, İl Emniyet Müdürlüğü'nün Akseki, Gündoğmuş ve Kaş'ta yapılan hizmet binaları ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın İncekum Tabiat Parkı'nda yaptığı yatırımların da açılışı yapıldı. 

TÖREN ALANINDAN NOTLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'ndan önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı AK Partili Hakan Tütüncü konuştu.

Açılışta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Başbakan Davutoğu'nun eşi Sare Davutoğlu yan yana oturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine ulaştırılmak istenen yazılı notlarla tek tek ilgilendi.

Kepez Arena önünde Seyhan Caddesi'nden gerçekleşen toplu açılış töreninde, alanı saatler öncesinden dolduranlar sıcak hava nedeniyle zor anlar yaşadı. Çok sayıda vatandaş, sıcak nedeniyle baygınlık geçirdi. Fenalaşanlara sağlık ekipleri müdahale etti. 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı açılış için gelenler arasında en dikkat çeken isim Cibuti'den Akdeniz Üniversitesi'ne öğrenci olarak gelen Muti oldu. Sempatik tavırları ve düzgün Türkçesiyle dikkat çeken Muti, Başbakan Davutoğlu'ndan kendisi için burs isteyeceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması, kendisine yönelik sevgi gösterileri, tezahüratlar nedeniyle sık sık kesildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir ara omuzlarına Antalyaspor atkısı aldı. Erdoğan'ın konuşması sırasında miting alanında dev Türk Bayrağı açıldı.

Konuşmasının ardından toplu açılış töreni için bir süre sahnede Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere protokolün diğer üyelerini bekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış için meydana gelenlerle şakalaşması da dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eliyle makas işareti yaparak sıranın açılışa geldiğini anlattı. 

Kurdelenin kesimi sırasında bariyerlerden atlayan bir kişi sahnenin önüne kadar ulaşmayı başardı. Ancak tam sahnenin önünde korumalar 30'lu yaşlardaki kişiye müdahale etti. Müdahalenin dozu sert olunca Cumhurbaşkanı Erdoğan, eliyle 'sakin' işareti yaptı. 

Kepez Arena önünden gerçekleştirilen toplu açılış töreni kurdelenin kesilmesiyle sona ererken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tören sonrasında satranç takımı dağıttı. 

Tören öncesinde de İl Emniyet Müdür Yardımcısı İzzet Balaban tarafından görev alan 2 bin 965 polis için, telsizden, "Gözünüzü dört açıp vatandaşı kırmadan ve incitmeden görev yapın" anonsu yapıldı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Başbakan Davutoğlu, Antalya'da Toplu Açılış Töreninde Konuştu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da Tramvayla Test Sürüşü Yaptı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Başbakan Davutoğlu, Antalya'da Toplu Açılış Töreninde Konuştu
Başbakan, Antalya'da yaptığı konuşmada, "Bütün fitnecilerin, münafıkların ...
Atay Uslu'dan EXPO 2016'ya Davet
AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu "Türkiye’nin ilk Expo’su olma ...
Antalya Tarihi Bir Güne Ev Sahipliği Yapacak
Antalya’ya yapılan 41 projenin ve ülkemizin ilk kez ev sahipliği yapacağı ...
Başbakan Davutoğlu'ndan Kepez'e Ödül
AK Parti, Kepez Belediyesi'nin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nun örnek ...
 
 
Kumluca'da Hortum Seraları Vurdu
Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde sabah saatlerinde ortaya çıkan hortum, seralara zarar verdi.
Bakan Ramazanoğlu Bocce Oynadı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü tarafından ...
Dokuma Park Şenlikleri Klasik Araç Sergisiyle Başladı
Kepez Belediyesi tarafından Dokuma Park içinde düzenlenen Dokuma Şenlikleri, ...
Türel: Dünya Sinema Endüstrisi Antalya'ya Gelecek
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ABD'de dünyanın en ...
 
 
Türk Yıldızları 23 Nisan'da EXPO 2016
Dünyanın sayılı süpersonik akrotimi Türk Yıldızları, 23 Nisan'da EXPO ...
Kadın Girişimcilerden Gönüllü Mentörlük
TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, girişimci olmak isteyen ...
eTürkiye Ödülleri Sahiplerini Buluyor
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı ...
ATSO 134'üncü Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) 134'üncü kuruluş yıldönümü, ...
 
 
muratpaşa fikir
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Oktay:'KKTC ile güçlü iş birliği yeni dönemde artacak'

Oktay:"KKTC ile güçlü iş birliği yeni dönemde artacak"

  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
  Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
  ÇOK OKUNANLAR
  YAZARLAR
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
HASETTEN KURTULUŞ YANİ VASAT
 
Hüseyin Kaya
 
 
Girişimci Öğrenci
 
Faik Koç
 
 
KKTC'de Kronikleşen Sorunlar
 
Reşit KESİM
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya