gaü arizona
Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   16/29 °C
 
 
    Başkan Uysal,dan Süpürge Faraş Orkestrası’yla bayram konseri  
 
    Antalyaspor'da Dış Transfelerde 10.İmza Tamam  
 
    Manavgata Tatile Gelen Yüzlerce Aile'ye Otel Sürpriziyle Bayram Zehir Oldu  
 
    Antalya’ya bir günde 386 uçakla , 81. bin turist geldi  
Erdoğan: AK Parti Kendisiyle Yarışıyor
Erdoğan: AK Parti Kendisiyle Yarışıyor
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kendi kendisiyle yarışan bir parti olduğunu dile getirdi
 
14 Ekim 2017 Cumartesi - 10:22

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.
 
Yaşanan dönemin hassasiyetlerinin, AK Parti’nin sorumluluklarını artırdığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesin tembellik yapmaya, kendi iç çekişmeleriyle zaman geçirmeye, ağzına geleni söylemeye, istediği gibi davranmaya hakkının olabileceğini; ancak AK Parti’nin böyle bir hakkının olmadığını vurguladı.
 
“PLANSIZ, PROGRAMSIZ İŞLERE KALKIŞMAYA HAKKIMIZ YOK”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herkesin milleti umursamadan bildiğini okumaya hakkı olabilir, bizim yok. Herkesin plansız, programsız, hesapsız, kitapsız işlere kalkışmaya hakkı olabilir, ama bizim yok. Biz ağzımızdan çıkan her sözü, attığımız her adımı, yaptığımız her işi ülkemizin ve milletimizin menfaatleri bakımından dikkatlice tartmak, değerlendirmek, ölçüp biçmek mecburiyetindeyiz. İster ekonomisiyle ilgili olsun, ister iç siyasetle, ister dış politikayla, isterse başka herhangi bir konuşla ilgili olsun, tüm işlerimizde bu kriterlere uygun davranmazsak, kendimizi ve ülkemizi ciddi sıkıntıya sokarız” diye konuştu.
 
Şu anda AK Parti ilçe kongrelerinin devam ettiğini, ardından ilk kongreleri ile büyükşehirlerin kongrelerinin yapılacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerde vazifelerini yeni isimlere devredenlerin önümüzdeki dönemde teşkilatlardan belediyelere ve Meclise kadar her kademede görev alabileceklerini söyledi.
 
Bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve zaman içinde makam-mevki değişikliğinin olabileceğini, bundan dolayı kimsenin üzülmemesi gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, partide görevlerini devredenlerin, AK Parti ile sadece gönül bağlarını değil, fiziki bağlarını da güçlendirerek devam ettirmelerini istedi.
 
“GÖREVLERİNDEN FERAGAT EDEN ARKADAŞLAR PARTİDE ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEK”
 
Parti teşkilatlarıyla birlikte belediyelerde de birtakım düzenlemeler yapmaya başladıklarına işaret ederek, kritik gördükleri yerlerde yeni döneme daha ciddi hazırlık yapabilmek için mevcut isimlerin çekilmesi konusundaki kararlarını adım hayata geçirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları söyledi: “Görevlerinden feragat eden arkadaşlarımız elbette partimizde çalışmayı, katkı sağlamayı sürdüreceklerdir. Bu bir tasfiye değil, ihtiyaçtan kaynaklanan görev değişimidir. Hiç kimsenin gerek teşkilatlarda, gerekse belediyelerde görevini devreden arkadaşlarımızla ilgili en küçük bir olumsuz söz söylemesine, incitici tutum içerisine girmeyiz, kusura bakmasınlar, izin veremeyiz, böyle bir şey olamaz. Bizler Pazar’a kadar değil, mezara kadar yol arkadaşlığı, dava arkadaşlığı yapmaya kasem etmiş bir kadroyuz, bunu biliniz. Ülkemiz, milletimiz, davamız ve partimiz için taş üstüne taş koymuş herkesin, teröre bulaşmamış ve ihanet etmemiş olması şartıyla gönlümüzün başköşesinde yeri vardır.”
 
Genel başkanından sandık müşahidine kadar tüm kadrolarıyla sorumluluklarının farkında bir hareket olarak, ülkeye ve millete hizmet etmeye devam ettiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi ve onunla aynı dili kullanan kesimlerin böyle bir sorumluluk şuuruyla hareket ettiğini söylemenin mümkün olmadığını belirtti.
 
“DÜNYADAKİ EN SORUMSUZ VE TUTARSIZ ANA MUHALEFET PARTİSİNE SAHİBİZ”
 
“Dünyadaki en sorumsuz, en tutarsız, en ‘anakronik’ ana muhalefet partisine sahibiz maalesef. Genel Başkanından milletvekillerine ve belediye başkanlarına kadar ana muhalefetin tüm kadroları yabancı devletlerinden terör örgütlerine kadar herkesin yanındadır, bir tek kendi ülkesinin ve milletinin yanında değildir” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bir ülkeyle sorun yaşadığında bu partinin karşı tarafla bir olup kendi ülkelerinin hükûmetlerine saldırdığını, Türkiye bir terör örgütüyle mücadeleye giriştiğinde yine bu partinin terör örgütünün elamanlarıyla kol kola girip kendi devletlerinin üzerine yürüdüğünü ifade etti.
 
Türkiye uluslararası kurumların haksız uygulamalarına karşı sesini yükselttiğinde yine bu partinin hemen karşı koronun içine girdiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Başımıza adeta FETÖ’nün şakirdi, PKK’nın yoldaşı, Avrupa Birliği’nin 5’inci kolu kesildiler” şeklinde konuştu.
 
ABD İLE İLİŞKİLER
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ elebaşının tehdit etmeye devam ettiğine dikkat çekti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi ey Amerika, şunlara bir bak, kimi beslediğinin farkında değilsin. Senin ülkende, Pensilvanya’da 400 dönüm arazide böyle bir kişiyi besliyorsun, ondan sonra da belge istiyorsun, al sana belge. Acaba benzer bir şeyi Türkiye’den birileri Amerika’ya karşı yapsa sessiz kalır mısın? Hemen buraya bildirirsin. Zaten gönderdiğin bir Büyükelçi var ki, adeta Amerika’yı yönetiyor, ‘Hükûmetimin adına buradayım’ diyor. Ve bir de kendine göre, ‘bize bunların belgeleri verilmedi’ diyor. Bunun belgesini sana Dışişleri Bakanlığı vermez, yargı verir. Ve 4’ünde tutuklandı, evvelsi güne kadar kimse savcılığa müracaat edip de bu tutukluyla görüşme talebinde bulunmadı. Ve dünyaya da yalan söylüyorlar, çünkü bunların meşrebinde, mizacında bu var.”
 
Türkiye’de kendini sosyal demokrat hisseden herkese saygı duyduklarını, kimsenin kökenine, inancına, meşrebine bakmadıkları gibi siyasi görüşüne de bakmadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama şahsen ben bugünkü CHP’yle, kitaplarda okuduğumuz, müntesiplerinin bazılarını eskilerden az-çok tanıdığımız sosyal demokrasi arasında en küçük bir irtibat görmüyorum” dedi.
 
“ÜLKENİN ÇIKARLARINI SİYASET UĞRUNA ÇİĞNER GEÇERSENİZ, MİLLET DE SİZİ ÇİĞNER GEÇER”
 
Ana muhalefetin durumuna bakınca, sadece Türkiye ve millet adına değil, sosyal demokratlar için de büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyaset yapmak, hele muhalefet duruşu sergilemek elbette kolay değildir. Önemli olan, siyasi çıkarla ülkenin çıkarlarının tefrikini doğru yapabilmektir. Siz ülkenin çıkarlarını siyaset uğruna çiğner geçerseniz, görmezden gelirseniz, yok sayarsanız, millet de sizi çiğner geçer, yok sayar” değerlendirmesinde bulundu.
 
Kendisine şayet iktidara gelirse ülkenin meselelerini nasıl çözeceğine soranlara, ana muhalefet partisi liderinin; plan, program, proje anlatmak yerine, ‘Benim adım Kemal, ben çözerim’ diye cevap verdiğini hatırlatan ve böyle cevap veren bir zattan kimseye bir hayır gelmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar ülke değil, 5 koynu ver kaybeder gelirler” diye ekledi.
 
Söz konusu partinin Çanakkale Belediye Başkanının AK Partili kadın meclis üyesine, medyaya da yansıyan hakaretini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hani bunlar kadın hakları savunucusuydu, hani bunların kadınlara saygısı vardı. Seçilmiş bir Meclis üyesine; ‘sesini kes, çık, konuşma’ diye sen bunu nasıl dersin? Sen bunu mu yaptın, 18 Mart geliyor, bak şimdiden ben de talimatı verdim; bu belediye başkanını 18 Mart’ta Çanakkale törenlerinde konuşturtmayacaksınız. Çünkü oradaki düzenlemenin faili hükûmettir, validir. Dolayısıyla onun orada konuşma hakkı bir lütuftur. Dolayısıyla bu seçilmişler için de böyle bir adımı attı, seçilmişe saygısızlık yaptı, bunun hesabını verecek. Öyle havaalanına gelip bizi karşılayacak; gelme karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım. Kalkıp da orada bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onun sözünü kesersen, onu salondan kovarsan, kusura bakma biz de sizi kovulması gereken yerden kovarız.”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’a, şehitlere, güvenlik güçlerine, hâkim-savcılara dil uzatan milletvekillerine, ezan ve Kur’an başta olmak üzere millî ve manevi değerlere dil uzatan partilisine toz kondurmayan ana muhalefet liderinin bu görevde bulunmasını ‘ülkemizin en büyük talihsizliği’ olarak nitelendirdi.
 
“NİKÂHI, BELEDİYE BAŞKANI VEYA MÜFTÜNÜN KIYMASI ARASINDA FARK YOK”
 
Ana muhalefet partisinin çapsızlığının en çarpıcı örneklerinden birinin, şu anda TBMM’de görüşülmekte olan müftülere nikâh kıyma yetkisi verilmesiyle ilgili düzenlemeye karşı tavırlarıyla görüldüğünü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar milleti tanımadıkları gibi kanun, nizam, hukuk da bilmiyorlar” dedi.
 
Hâlen nikâh kıyma yetkisinin, bir kamu görevlisi olan belediye başkanı veya onun yetki verdiği nikâh memurunda olduğunu; müftülerin de aynı şekilde devlet memuru olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi istemese de bu düzenlemenin TBMM’den geçeceğini kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Bunlar da nikâh üzerinden içlerindeki husumeti, kin ve nefreti ortaya döküyorlar. Zira buradaki rahatsızlığın tek sebebi, nikâhı kıyacak kişinin din görevlisi olmasıdır. Asıl niyetlerini ifade edemedikleri için de, bu değişiklikle ‘çocuklara dahi nikâh kıyılacağı, yasa dışı evliliklerin önünün açılacağı’ gibi akıllara ziyan, tamamı hezeyan eseri iftiraları dile getirmekten çekinmiyorlar. Tam aksine bu, bütün bu hezeyanları ortadan kaldıracak bir formüldür. Nikâhı müftü değil de, mesela yine söylüyorum, tapu müdürü, mal müdürü, orman şefi, veteriner, hastane müdürü veya başka herhangi bir kamu görevlisi kıyacak olsa, inanın bana bunların hiçbir itirazı olmazdı, hiçbir itirazı olmaz.”
 
Bir partinin göz göre göre nasıl kendi toplumundan, kendi halkından kopartıldığını görmek isteyenin bugünkü CHP yönetimine bakmasının yeterli olacağını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bulunduğu yere nasıl geldiği malum olan bu partinin başındaki zatı orada tutup tutmamak CHP’lilerin bileceği bir iştir, bu bizi ilgilendirmez. Biz sadece gördüğümüz bu fotoğraf karşısındaki üzüntümüzü milletimizle paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ZORLU BİR İMTİHAN BİZİ BEKLİYOR”
 
AK Parti’nin iktidara geldiği günden beri, ana muhalefetin proje ve vaatleriyle değil kendi kendisiyle yarışan bir parti olduğunu, 2019 yılında da yine kendisiyle yarışacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki seçimlerde hem belediyelerde, hem milletvekilliğinde, hem cumhurbaşkanlığında zorlu bir imtihan bizi bekliyor. Sadece kendimiz ve partimiz için değil, ülkemizin ve milletimizin geleceği için de bu imtihana sıkı bir şekilde hazırlanmamız şart” uyarısında bulundu ve hep birlikte çok çalışacaklarını sözlerine ekledi.
 
AK Parti’nin il yöneticilerine, yönetimle taban arasındaki ilişkileri hep birlikte güçlendirmeleri gerektiğini, hesabi değil hasbi olmayı, seçim kampanyası başlamadan çalmadık kapı bırakmamayı tavsiye eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını “Bunu başardığımız gün göreceksiniz ki, inşallah 2019’un Mart’ı da, Kasım’ı da Türkiye için çok farklı bir dönem olacak, tam bir kırılma noktası olacak. Ve Türkiye’ye çelme takmak isteyenler, Türkiye’nin öyle kolay kolay çelme takılır bir ülke olmadığını da görecekler” sözleriyle tamamladı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
MTV Artışı Yüzde 25'e Çekildi
 
Tarık Akan Parkı Tamamlandı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Erdoğan: Mütekabiliyet Esasına Göre Hareket Edildi
Valiler Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye vize başvurularını ...
Yıldırım: ABD'ye Misliyle Karşılık Veririz
Başbakan Binali Yıldırım: “Türkiye bir kabile devleti değildir, bize yapılanın ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletle Zıtlaşma Olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Belediyelerimizde teşkilatlarımızda yenilenme ...
Dışişleri: Uzlaşı Sürecine Destek Sürecek
Dışişleri Bakanlığı'nca, Filistinliler arası uzlaşı sürecinde kaydedilen ...
 
 
Erdoğan Kulüpler Birliği Vakfı’nı Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı’nı kabul etti
HUDER Genel Başkanı Kaya Yazdı: Yaşam Kaderdir
Yazmış olduğu köşe yazıları ile okuyucularından büyük ilgi gören HUDER ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Rusya İle Hemfikiriz”
Türkiye’ye resmî ziyarette bulunan Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ...
Bahçeli: 5 Bin Ülkücü Kerkük İçin Hazır!
MHP lideri Devlet Bahçeli, “Kerkük'e gitmek için en az 5 bin ülkücü hazır. ...
 
 
Erdoğan: Yoga İle Bu İşi Geçiştiremezsiniz
Myanmar’da yaşanan Budist terörü ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ...
Kılıçdaroğlu'nun Avukatı FETÖ'den Gözaltına Alındı
Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı
Erdoğan'dan Heykel Yorumu; 'Çok Üzüldüm'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bazı belediyelerimiz şahsımın heykel ...
Dışişleri Bakanlığı'ndan Ahtem Çiygöz Açıklaması
Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Kırım ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Manavgata Tatile Gelen Yüzlerce Aile'ye Otel Sürpriziyle Bayram Zehir Oldu

Manavgata Tatile Gelen Yüzlerce Aile'ye Otel Sürpriziyle Bayram Zehir Oldu

  Bayram Mutluluktur Bayram Birlik Bayram Kardeşliktir
 
  KKTC'de Reçete Belli
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
KKTC'de Reçete Belli
 
Mehmet Kesim
 
 
El cevap: Caizdir
 
Hüseyin Kaya
 
 
Kademeli Açılımlar
 
Reşit KESİM
 
 
Bayram Mutluluktur Bayram Birlik Bayram Kardeşliktir
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya