gaü arizona
Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   7/15 °C
 
 
    Divan Talya Oteli 50 Milyon Dolara Yenilenerek 2024 de Açılacak  
 
    Alsancak – Lapta bölgesi için ek tedbirler  
 
    Bakan Koca: 6.5 milyon doz aşı pazartesi Türkiye'de  
 
    Meteoroloji Antalya Genelinde Fırtına İçin Uyardı  
Güneş, İstifa İddialarına Açıklık Getirdi
Güneş, İstifa İddialarına Açıklık Getirdi
 
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, istifanın eşiğine geldiği yönündeki iddiaları yalanladı.
 
13 Haziran 2014 Cuma - 13:23

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, yardımcılarına yapılacak ödeme konusunda anlaşmazlık yaşandığı için istifanın eşiğine geldiği yönünde medyada yer alan iddialara cevap vererek, "Daha yeni başlıyoruz, bir şey olmadı ki kavga edelim" dedi.
 
Yeşil-beyazlıların çiçeği burnunda teknik direktörü Güneş, kulüp televizyonuna transfer çalışmalarından, Bursaspor'daki hedeflerine, kamp tarihlerinden, Brezilya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası organizasyonuna kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
 
Bursaspor'un çok önemli ve büyük bir camia olduğunu ve beklentilerin farkında olduğunu belirten Güneş, "Bizlerden beklentiler çok büyük. Öncelikle taraftar bazında bakmak istiyorum. Taraftarımızın takımı oldukça desteklediğini, içinde olduğunu gördüm. Çok katkı yaptıklarını ama zaman zaman da olumsuz etki yaşattıklarını duydum ve görüyoruz. Geldiğim günden bu yana yakın, sıcak bir ortamın içerisindeyim. Onların bu sevgisine karşılık vermek istiyorum. Önümüzdeki sezona cezalı başlıyoruz. Onların Bursaspor'a olan sevgisinin ve desteğinin olumlu olarak takıma ve şehre yansımasını istiyorum. Onların daha önce aldıkları Fair-play ödülünü tekrar almalarını istiyorum. Hem Türkiye'ye hem de dünyaya örnek olacak bir taraftar kitlesinin oluşmasından yanayım. Onların bu sevgisine bizler de cevap vermek için çalışacağız. Futbol camiasında her zaman yönetimler, teknik heyet ve futbolcular değişiyorlar ancak taraftar kitlesi her zaman sabit kalıyor. Taraftarların bıraktığı izler camialarının görüntüsünü ve marka değerini büyütüyor. Biz antrenör ve oyuncular olarak hem çalışanız hem de taraftarız" açıklamasını yaptı.
 
"TECRÜBELİ BİR CAMİA"
 
Bursaspor camiasının geçmiş dönemde hem büyük başarılar hem de başarısızlıklar yaşadığını belirten Güneş, "Bursa kenti büyük başarıyı görmüş, Avrupa'ya çıkmış ve tecrübe kazanmış. Aynı zamanda geçmişine baktığımızda en büyük sıkıntıyı görmüş alt lige düşmüş. Zaman zaman büyük paralar harcamış. Altyapıdan futbolcular çıkarmış. Bunlar avantaj. Başarıda sürekliliği yakalamak için geriye bakmamız gerekecek. Ama geriye takılıp kalırsak, ileriyi kuramayacağız. Onun için geriye takılmadan dersler çıkarmalıyız. Benim bugüne kadar yaptığım çalışmalar mevcut durumu tespit etmekti. Geçmişte neler yapıldı. Bizim futbolculuk dönemimizden olan aynı milli takımda ve karşılıklı oynadığımız futbolcuların Bursaspor olan ilişkilerini biliyorum. Son yıllarda hocaların, oyuncuların neler yaptığına bakacağız. Bulunduğumuz kadronun da yarışabilmesi için neler yapabileceğine bakacağız. Sonunda oyuncular ile yarışıyoruz. Çünkü sahnede onlar bizi temsil ediyor. Biz görev veriyoruz, taraftar destek oluyor. Yönetim kurulumuz her türlü gayreti gösteriyor. Geçmişte başarılı olan yönetici ağabeylerimiz, kardeşlerimiz var. Onları da unutmadan bu işi yapacağız" dedi.
 
"4-5 TANE TRANSFER YAPABİLİRİZ AMA KOLAY DEĞİL"
 
Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Güneş, "Bugün itibariyle kadroyu nasıl oluştururuz bunu düşünüyoruz. Kadromuzda geçen sezon iyi niyetle alınan, marka değeri olan futbolcular var. Onların takıma yeteri kadar beklentileri verememesi sebebiyle bugün yeni bir gündemimiz var. Onlarında rızasını alarak bir ortak yol bulup, eğer ayrılması gerekiyorsa ayrılmaları, kalacaklarsa nasıl faydalanacağız onun kararını henüz vermedik. İlk düşüncemi yönetimle de paylaştım. Mevcut olan yabancılardan sayının tamamen düşürülüp, yeni yabancılar almayı düşünüyoruz. 4-5 tane transfer olabilir ama kolay değil. Yönetim yeni geldi. Gideceklerin sorunları, geleceklerin alınışları var. Bunlar bir kenarda konuşulan konular. Altyapıdan gelen yetenekli oyuncularımızı değerlendireceğiz. Bir de mevcut olan geçen sezon beklenen performansı veremeyen oyuncularımıza şans vereceğiz. Şansları kullanıp, takımı büyütürlerse biz de kendilerini gururla alkışlayacağız. İkinci konu da transfer. Transfer biraz süreç alabilir. Frey'in durumuna göre kaleci. Bu konuda görüşmelerimiz de basına yansıdı. Sinan ile konuştuk. Kendisi gelmek istiyor. Tercihimiz Türk kaleci. Defansa Civelli'nin durumuna bağlı olarak stoper mevki. Orta sahada zaten olmazsa olmazımız defansif oyuncu. İki yönlü oynayabilecek bir oyuncu çok daha cazip. Sol taraftaki durumumuz Taiwo'nun durumuna bağlı. Türk oyuncu ile sol kanadı kapatmak istiyoruz. Gelişmelere bağlı olarak öncelikle 3-4 oyuncuyu halletmemiz gerekiyor. İki tane yabancımız Belluschi ve Fernandao düşüncemizde, bunların yanına 3-4 tane yabancı alabilirsek diğer yönleri genç oyuncularımız ile kapatabiliriz. Ama bu bir yarıştır. Yarış içinde eksikler varsa değerlendirilir. Pinto ve Kazım benim gündemimde zaten olmadı. Sizin 3- 6 ay, 1 sezon boş bıraktığınız futbolcu takımdan kopmuşsa sıkıntıdır. Bu sorun Frey, Taiwo ve Civelli'de yok. Pinto ve Kazım'ın takımla bütünlükleri kopmuş. Tekrar geri kazanmayı şuanda mümkün görmüyorum. Ama tabii kulübün de haklı tarafı var. Futbolcuların anlaşmaları var. En az zararla bunu kapatabilirse seviniriz" açıklamasını yaptı.
 
"ACİL YAPACAĞIMIZ İŞLERİN BAŞINDA UEFA KONUSU VAR"
 
Güneş, sezon öncesi kamp çalışmalarının UEFA'nın vereceği karara bağlı olduğunu ve çıkacak karara göre şekilleneceğini belirterek, "Acil yapacağımız işlerin başında UEFA konusu var. Eskişehirspor ve Sivasspor'un almış olduğu bir ceza var. Bu konuda başkanımız gerekli açıklamaları yaptı. Eğer bize görev verilirse en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu nedenle sezon açılışı konusunda ikilem içerisindeyiz. İki tane programımız var. Eğer Avrupa'ya gidersek 30 Haziran'da, gidemezsek 7 Temmuz'da takımı toplamayı düşünüyoruz. Tabii çıkacak karara göre kamp programımız belirleyeceğiz. UEFA Avrupa Ligi olmazsa 1 hafta Bursa'da kalıp 10 veya 11 günlük yurt içi kampına gidip daha sonra yurtdışında kamp yapmayı düşünüyoruz. UEFA Avrupa Ligi'ne katılım olursa belki maçları da içine alacak bir Avrupa kampı yapabiliriz. Tarihleri ve yerini de maalesef şuan için söyleyemiyoruz" diye konuştu.
 
"EMRE VE AYDIN'A OLUMLU BAKIYORUM"
 
Ankaragücü'nden Emre Taşdemir ve geçen sezon Sivasspor forması giyen Ayrdın karabulut transferlerini değerlendiren Güneş, şunları söyledi:
 
"Bu oyuncularımıza olumlu bakıyorum. Emre'yi çok yakından izlemedim. Takip ettiğim oyuncu değil ama aldığım bilgiler olumlu. Ofansif yönü daha ağırlıklı. Kendisi ile görüştüm. Defansif olarak pozisyon alışında ve bire birlerde iyi olursa, hücuma dönük kullanabileceğimiz iyi bir defans oyuncusu olur. Hep beraber görmemiz lazım. İki alt ligden geldi. Bu durumda olan bazı oyuncular çok kolay uyum sağlayabiliyor ama kolay değil. Kendine güveni olan karakterli bir oyuncu. Yeteneği de var. Defansif olarak fiziksel açıdan ezilip ezilmeyeceğini, süper ligin temposu içinde neler yapacağını çalışarak göreceğiz. Aydın ise yeteneği çok fazla olan bir arkadaşımız. Kendisinden beklenen performansı geç verdi. Ama bazen bu tip oyuncuların geç çıkış yapması kıymetini bildiği zaman daha da avantajlı oluyor. İşine dört elle sarılmasını sağlıyor. Beklentimiz geçen sezon oynadığı iyi futbolu, bu yıl daha yukarı çıkartması. Bu oyuncularımıza olumlu bakıyorum. Tabii her şey sahada görülecek. Yıldız aldığınız oyuncu bile eksik çıkabiliyor. Geçen sezon kariyeri çok yüksek aldığımız oyuncular beklentilerin altında sonuç verdiği için hem kendileri hem de bizim için zor bir durum ortaya çıktı."
 
"SEYİR ZEVKİ YÜKSEK FUTBOL OYNAMALIYIZ"
 
Sahada futbol oynayan sporcunun da, tribünde olan taraftarların da zevk alacağı bir futbol oynatmayı hedeflediğini belirten Güneş, şu ifadeleri kullandı:
 
"Maça gittiğinizde bir heyecan istersiniz. Rutin, pozisyonu olmayan, uykunuzun geldiği bir futbolu kimse izlemek istemez. Bunu futbolcuda istemez. Ben de istemem. Önce oyuncu keyif almalı. Ben her oyuncumdan bunu isteyeceğim. Ben de güzel bir futbol istiyorum. Ben bütün çalışmalarımı oyuncumun en iyi futbolu oynaması için yapıyorum. Yoksa boşuna zaman kaybediyoruz. Ben kaderine razı oyuncum burada yeterli olsun diye düşünmüyorum. Yetmiyorsa en iyisini alacaksınız. Şuanda bunu üretmeye aday oyuncularımız var. Önemli olan bunları devreye sokabilmek. Sahadaki oyun coşkusu tribüne, tribündeki seyirci coşkusu sahaya yansırsa başarı katlayarak gider. Bunu sağlamak için elbirliği içerisinde çalışacağız. Önümüzde bir masa var. Bunu birlikte ayağa kaldıracağız. Bizler oynayan oyuncularımızı en iyi şekilde hazırlayarak, yönetim ekonomik olarak ödemeleri yaparak, taraftar destekleyerek, medya olumlu eleştiriler yaparak yol göstererek birlikte yapacağız."
 
"KRİZ OLMASI İÇİN SIKINTI OLMASI LAZIM"
 
Birkaç gündür İstanbul medyasında yönetim ile kriz yaşadığı yönünde çıkan haber hakkında da konuşan Güneş, "Konu ile ilgili bir haberim yok. Uzun zamandır medyayı takip etmiyordum ama benim ile ilgili bu haberi medya departmanımız dün bana iletti. Dün internette çıkan bu haber bugün gazetelere yansıdı. Kriz olması için bir sorun olması lazım. Biz de henüz bir sorun olmadı. Bunlar yazılıp, çizilebilir. Bizim için önemli değil. Bizim işimizi yapmamız önemli. Bizim ne yönetim ne de başka birisi ile ilgili bir sorunumuz yok. Biz henüz daha bir iş yapmadık ki kavga edelim. Biz 30'undan sonra çalışacağız. Bursaspor'un başarısı önemli. Biz Bursaspor'un askeriyiz. Bunun için çalışıyoruz. Eğer bir sorun olursa gündeme getiririz" dedi.
 
"İLK 5'E GİRMEK BU SEZON İÇİN BAŞARIDIR"
 
Bursaspor için bu senenin biraz sorunlu geçebileceğini belirten Güneş, sezon sonunda ilk 5'e girmenin kendisi için başarı olacağını belirtti. Güneş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Özellikle taraftarımız bu sezonun sorunlu geçeceğini bilmeli. Yeni bir yönetim, yeni bir hoca geldi. Zaman zaman ekonomik sıkıntılardan bahsediyor. Düz bir araziye bina yapmıyoruz. Oradaki sıkıntıları çözümleyerek inşa ediyoruz. Hem takım kadrosu oluşturacağız hem de o beklenen futbolu oynayacağız. Bana göre bu sezon ilk 5'e girmek bizim için iyi bir başarıdır. Ama Bursaspor'u nerede görmek istersiniz diye sorarsanız eğer Avrupa'da yarışan, mümkünse Şampiyonlar Ligi'ne giden bir takım olmasını istiyorum derim. Borcu olmayan tesisleriyle, kurumsal yapısıyla, altyapısıyla geçmişinde başarılar elde etmiş ve bu başarıları sürekli hale getirmiş bir Bursaspor'u hayal ediyorum. Hayal denen şeyler zaten yapılıyor. Geçmişte soyunma odası olmayan, tesisleri olmayan takımlardan mükemmel stadyumlara sahip kulüpler oldu. Bursaspor'da bunlardan bir tanesidir. En kısa zamanda yeni stadyumumuz biran evvel bitirilirse, vizyon açısından daha kaliteli bir kulüp oluruz. Bu şehre ve stadyuma futbolcular gelmek isterler. Bursa'nın potansiyeli var."
 
Bugün Brezilya'da başlayacak olan Dünya Kupası hakkında da konuşan Güneş, sapriz bir takımın kazanmasını istediğini söyledi.
 

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Beşiktaşlı Futbolcular Sağlık Kontrolünden Geçti
 
Tahkim Kurulu'ndan Melo'ya Kötü Haber
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Beşiktaşlı Futbolcular Sağlık Kontrolünden Geçti
Beşiktaş'ta 2014-2015 futbol sezonu öncesinde sağlık kontrolleri başladı.
Gençlerbirliği, Kemal Özdeş'e Emanet
Kemal Özdeş, Gençlerbirliği'nde olmanın onurunu yaşadığını belirterek, ...
Bursaspor 'dan Şenol Güneş Açıklaması
Bursaspor Kulübü, Şenol Güneş ile anlaşmaya vardığını açıkladı.
Güçlü: Gördüğüm Lüzum Üzerine İstifa Ediyorum
Bursaspor Sportif Koordinatörü Barış Güçlü, görevinden istifa etti.
 
 
Hleb, Torku Konyaspor'da Kaldı
Torku Konyaspor, bir dönem Arsenal ve Barcelona forması da giyen yıldız ...
Balıkesirspor'un Kongresi Mahkemeye Taşındı
Süper Lig'e yükselen Balıkesirspor'un 15 Mayıs tarihinde yaptığı kongre mahkemeye taşındı.
Mandıralı'dan Sert Uyarı
Trabzonspor bir günlük iznin ardından hazırlıklara başlarken, teknik sorumlu ...
Kavalcı'dan Dany Açıklaması
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, bir gazetede yer alan Dany haberini yalanladı.
 
 
Antalyaspor Süper Lig’e Veda Etti
Türkiye Süper Toto Süper Lig’in 32. Haftasında kendi saha ve seyircisi ...
Kasımpaşa, Beşiktaş Maçının Hazırlıklarını Tamamladı
Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig'de bugün deplasmanda Beşiktaş ile yapacağı ...
Galatasaray, Gençlerbirliği Maçına Hazır
Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de bugün sahasında Gençlerbirliği ile ...
Mahmut Uslu, Aysal Hakkında Sert Konuştu
Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal için sert konuştu.
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Bakan Koca: 6.5 milyon doz aşı pazartesi Türkiye'de

Bakan Koca: 6.5 milyon doz aşı pazartesi Türkiye'de

  2021 Yılı Mutlu ,Sağlık Dolu Bir Yıl Olsun.
 
  Şimdi KKTC İçin Tarihi Fırsatlar Zamanı
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Şimdi KKTC İçin Tarihi Fırsatlar Zamanı
 
Mehmet Kesim
 
 
El cevap: Caizdir
 
Hüseyin Kaya
 
 
Girişimci Öğrenci
 
Faik Koç
 
 
KKTC'de Kronikleşen Sorunlar
 
Reşit KESİM
 
 
2021 Yılı Mutlu ,Sağlık Dolu Bir Yıl Olsun.
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya