Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   13/25 °C
 
 
gaü arizona
    Cumhurbaşkanı Erdoğan :tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun., vatandaşlarımızın yanındayız.  
 
    “Tahtalı Run to Sky” Kemer'de Başlıyor  
 
    Ege Denizi'nde 6.6 büyüklüğünde deprem; İzmir'de Can ve Mal Kaybına Sebeb Oldu  
 
    KKTC'de UBP'nin genel başkanlık seçiminde oy pusulasındaki sıralama belli oldu  
İlk Tören Lefkoşa Atatürk Anıtı’nda
İlk Tören Lefkoşa Atatürk Anıtı’nda
 
Türkiye’nin 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirdiği ve Kıbrıs Türk halkını özgürlüğüne kavuşturan Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümü kutlamaları kapsamında günün ilk töreni Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’nın ardından da Şehitler Anıtı önünde tören yapıldı.
 
20 Temmuz 2013 Cumartesi - 13:00

Törene, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Sibel Siber, Türkiye hükümeti temsilcisi Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, Ana Muhalefet UBP Başkanı İrsen Küçük, TSK temsilcisi Orgeneral Yalçın Ataman, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı temsilcisi Topçu Binbaşı Hakan Aydemir, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı temsilcisi Piyade Albay A. Murat Doğan, , Türkiye Ana Muhalefet CHP temsilcisi Sakine Öz, bakanlar, milletvekilleri, askeri erkan, devlet üst düzey yetkilileri, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, muharip dernek, kurum, kuruluş, üniversitelerin yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.
Protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulmasıyla başlayan tören, saygı marşı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle sürdü.
Tören, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı adına Genel Sekreter Mustafa İsen, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Hükümeti adına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve TSK adına Orgeneral Yalçın Ataman’ın anıt özel defterini imzalamasıyla tamamlandı.
EROĞLU
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Anıt Özel Defterine şunları yazdı:
“Yüce Atatürk; Mutlu Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümünde bir kez daha huzurlarınızda olmanın heyecanı içindeyiz. Geçmişte yaşadığımız karanlık günleri unutmadık. Ne mutlu ki bugün kendi bayrağımız altında Türk askerlerinin güvencesinde özgür bir ülkede yaşıyoruz.
Anavatanımızın her alandaki destekleriyle her geçen gün gelişen devletimiz, geçmişte yaşadığı sorunları yendiği gibi, bugünde yaşayabileceği sorunları yenecektir.
Yüce Türk Ulusu’nun ayrılmaz parçası olmaktan her zaman gurur duyan Kıbrıs Türk Halkı, zorlu mücadelelerden geçtikten sonra, Anavatanıyla bütünleştiği bu mutlu günü sonsuza dek bayram olarak kutlamaya devam edecektir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunda temel taş olan bu en büyük bayram gününde, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”
TC Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen de deftere şunları kaydetti:
“Aziz Atatürk; Kıbrıs Türk Halkı’nı özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturan 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümünde, güç ve gönül birliği içerisinde manevi huzurunuzda bulunuyoruz.
Kardeş Kıbrıs Türk Halkı’nın değerli liderlerinin önderliğinde, bağımsızlığı, hatta mevcudiyeti için yıllardır kararlılıkla verdiği mücadele ve kahraman şehitlerimizin kanları ile kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demokratik olgunluğunu tüm dünyaya ispat etmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Anavatan ve garantör olarak, Kıbrıs Türk Halkı’na karşı ahdi ve tarihi vecibelerini yerine getirmek hususundaki kararlılığını manevi huzurunuzda bugün bir kez daha teyit ederken, aziz hatıranız önünde minnet ve tazimle eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.”
TBMM Başkanı Cemil Çiçek’te şu ifadeleri yazdı:
“Aziz Atatürk; Yüce Türk Ulusu, özgürlük ve egemenliğine olan sarsılmaz bağlılığını, tarihin her döneminde muhafaza ettiği insanca yaşama kararlılığını, Kıbrıs Barış Harekatı’yla bir kez daha kanıtlamıştır.
Onun ayrılmaz bir parçasını teşkil eden Kıbrıs Türk Halkı, değerli liderlerinin önderliğinde, işaret etmiş olduğun çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma yolunda, daima yanında olan Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle, kararlı bir şekilde yürümektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, bugün burada, Kıbrıslı Türk kardeşlerimizle güç ve gönül birliği içinde, aziz şehitlerimizin kanları ile kurulmuş olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümünü idrak etmenin heyecan ve gururuyla manevi huzurunuzdayız.
İlkelerinize olan bağlılığımızı ve Kıbrıs Türkü’nün haklı davası için verilen çetin mücadele sonucu kazanılan bu özgürlüğün ilelebet devam ettirileceğine olan inancımızı teyit ediyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.”
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise şunları yazdı:
“Büyük Önder Atatürk,
Yıllarca özgürlüğü kısıtlanan, baskı altında direnen kahraman Kıbrıs Türk Halkı’nın özgürlüğünü ve aydınlık geleceğini güvence altına alan şanlı 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümünde heyecan ve gururla huzurundayız.
Kıbrıs Türk Halkı’nın, değerli liderleri ile birlikte verdiği çetin mücadele ve aziz şehitlerimizin canları pahasına kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığının ve özgürlüğünün ilelebet devam ettirilmesine ilişkin kararlılığımız teyit ediyoruz.
En yüce eserin olan Türkiye Cumhuriyeti, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin hürriyet ve refahının teminatı olmaya devam edecek, garantör ülke olarak sorumluluklarını hassasiyetle yerine getirecektir. Bu mutlu yıldönümünde, aziz hatıranı bir kez daha saygıyla anıyoruz. Ruhun şad olsun.”
 Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcisi Orgeneral Yalçın Ataman ise şunları ifade etti:
“Ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Atatürk. Bugün, yüce ulusumuzun ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Kahraman Mücahitlerini; esaret ve zulme karşı olağanüstü bir cesaret ve azim örneği sergileyerek, canları pahasına gerçekleştirdikleri Kıbrıs Barış Harekatı’nın 39’uncu yıldönümünde, minnet ve şükran duygularımızı sumak üzere huzurunuzdayız.
Milletimizin bölünmez bütünlüğü ve bekası adına içtiği anda bağlı kalan, çağdaş değerleri benimseyen Türk Silhalı Kuvvetleri; geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Atatürkçü düşünce sistemi doğrultusunda, ilke ve devrimlerden aldığı güçle, şehit kanlarıyla sulanarak temeli atılan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, temel niteliklerini, bölünmez bütünlüğünü ve ulusal menfaatlerini koruma ve kollama kararlılığındadır.
Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; düşüncelerde ve gönüllerde filizlenen ülkünle, ilke ve devrimlerinle aydınlattığın uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bekası ve güvenliğinin sonsuza dek teminatı olmaya devam edeceğimize, manevi huzurunuzda bir kez daha söz veriyoruz.
İlke ve devrimlerinin ışığında göstermiş olduğu hedefe ilerleyen Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, huzurunuzda saygı ile eğiliyor, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz. Ruhunuz Şad olsun.”
İKİNCİ TÖREN ŞEHİTLER ANITI ÖNÜNDE YAPILDI
Lefkoşa’da ikinci tören ise Şehitler Anıtı önünde düzenlendi. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulması, saygı marşı, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesinin yer aldığı tören, anıt özel defterinin imzalanmasının ardından tamamlandı.
Anıt özel defterini Lefkoşa Kaymakamı adına Merkez Kaymakamı Salih Gökpınar, KTBK temsilcisi Topçu Binbaşı Hakan Aydemir ve Güv.K.K temsilcisi Piyade Albay A.Murat Doğan imzaladı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Atalay İle Görüştü
 
Antalya Yanıyor!
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Atalay İle Görüştü
Cumhurbaşkanı Eroğlu, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına ...
Yavuz Çıkarma Plajı’nda Anlamlı Tören
KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 39’uncu yıldönümü kutlamaları ...
TBMM Başkanı Çiçek, KKTC'de
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük ...
Rum Bakanlar Kurulu'ndan Kumarhane İçin Resmi Onay
Rum Bakanlar Kurulu dün aldığı kararla, Güney Kıbrıs’ta kumarhane açılmasına resmen onay verdi.
 
 
Siber: 20 Temmuz 1974, Kıbrıs Türkleri İçin Dönüm Noktası
Başbakan Sibel Siber, bugün Türk Silahlı Kuvvetleri 1. Ordu Komutanı Orgeneral ...
Bozer, Yabancı Heyetlerle Görüştü
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ...
Başbakan Siber’den 20 Temmuz Mesajı
Başbakan Sibel Siber, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kalecik'te Temizlik Harekatı
Kalecik’te petrol sızıntısı nedeniyle oluşan kirliliği yerinde incelemek ...
 
 
Atalay, KKTC'ye Geldi
Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ...
Mehmet Kesim'in Araştırdığı ve Yayınladığımız
İşte KKTC için By Turco Genel Yayın Sorumlumuz Mehmet Kesim'in araştırıp ...
LTB Başkanı Fellahoğlu: Zorluklara Rağmen İhalelere Çıkıyoruz
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu, Güvenlik Kuvvetleri ...
Gözügüzel’i Kaybettik
Yeniboğaziçi köyü girişinde geçen ay geçirdiği motosiklet kazasında ağır ...
 
 
muratpaşa fikir
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan :tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun., vatandaşlarımızın yanındayız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan :tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun., vatandaşlarımızın yanındayız.

  Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
  Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Koronaya Çare'SİZ' Değil Misiniz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
HASETTEN KURTULUŞ YANİ VASAT
 
Hüseyin Kaya
 
 
Girişimci Öğrenci
 
Faik Koç
 
 
KKTC'de Kronikleşen Sorunlar
 
Reşit KESİM
 
 
Biz Var Ya Sizin İçin Varız
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya