Bir sefer de olsa, OLMAZ !

16 Temmuz 2010 Cuma  15:58

Maç sonuçlarına dair yaptığı doğru tahminlerle Güney Afrika'da düzenlenen Dünya Futbol Şampiyonası'nın sembolü haline gelen kahin ahtapot Paul'e şampiyon İspanya'dan büyük talep var. Almanya ise İspanya'dan gelen her türlü teklifi geri çeviriyor. Madrid Hayvanat Bahçesi'nin, Dünya Kupası boyunca 8 maçın sonucunu doğru tahmin ederek üne kavuşan ''Paul'' adlı ahtapotu satın almak için yaptığı teklif reddedildi.

 

 

Madrid Hayvanat Bahçesi İspanyol milli takımının zaferine karşılık jest olarak söz konusu ahtapotu getirmek istediklerini söyledi. Hayvanat bahçesinin sözcüsü Amparo Fernandez "Milli Takım kupayı getirdi, biz de Paul'u getirmek istiyoruz." dedi. Paul'u sürekli ya da geçici olarak getirmek istediklerini söyleyen Fernandez, "Henüz maddi bir teklifte bulunmadık ama gerekirse konuşabiliriz." ifadelerini kullandı.

Sea Life Akvaryumu'nun sözcüsü Kerstin Kuehn ise böyle bir şeyin kesinlikle söz konusu olmayacağını ifade etti. Paul'u ne satacaklarını ne de ödünç vereceklerini söyleyen Kuehn, "Paul, akvaryumda fazlasıyla hak ettiği emekliliğinin tadını çıkaracak." şeklinde konuştu.

İspanya'nın kuzeybatısındaki bir kasaba da düzenleyecekleri deniz mahsulleri festivalinde sergilemek üzere kahin ahtopotu Almanya'dan ödünç almak istedi. Aynı kasabadan bir işadamı da 40 bin dolar karşılığında Paul'ü satın almak istediğini açıkladı, ancak Almanya'nın her iki teklife de cevabı 'hayır' oldu.

Ahtopot Paul, Dünya Kupası boyunca 8 maçın sonucunu doğru tahmin ederek şampiyonanın sembolü haline gelmişti.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Bir-sefer-de-olsa-OLMAZ-/340899