Buzlanan Yolda Feci Ölüm

10 Ocak 2011 Pazartesi  10:15

Kaza saat 05.00 sıralarında Kemerburgaz yolu Göktürk istikametinde meydana geldi. İsmail isimli şoförün kullandığı 34 ZB 734 plakalı kamyon, yoldaki buzlanmanın da etkisiyle kayarak yanı üzerine devrildi. Sürücüsünü altına alan kamyon yaklaşık 50 metre sürüklendikten sonra durdu.

Şoför kanlar içinde kamyonun altında sıkışırken, arkadaşlarının feryadını duyan kamyoncular ne yapacağını şaşırdı. Kendi imkanları ile kamyoncu arkadaşını sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışan vatandaşlar başarılı olamayınca itfaiyenin kurtarıcı ekibi çağırıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kamyonun altında sıkışan şoförü hayatta tutabilmek için koluna serum bağladı ve kan kaybetmesini önlemeye çalıştı. Olay yerine itfaiye ekibinin de gelmesiyle ağır yaralalı şahıs bulunduğu yerden kurtarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaralı kamyoncu hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kaza nedeniyle yola toprak dökülünce trafik tek şeride indi, Kaza yeri temizleninceye kadar araçlar kontrollü şekilde olay yerinden geçti.

Kamyoncu arkadaşının kaza yaptığını gören birçok sürücü olay yerine akın etti. Sürücüler, Karayolları ekibinin buzlanma olduğu halde tuzlama çalışması yapmadığını ileri sürerek, tepkilerini dile getirdi.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Buzlanan-Yolda-Feci-Olum/350682