Fenerbahçe Medyada da Lider

4 Mayıs 2011 Çarşamba  12:40

Buna göre, Nisan ayına Fenerbahçe ve Arda Turan damgasını vurdu. İşte, ayın en önemli gelişmeleri…
MTM’nin her ay, tüm medya mecralarını araştırarak hazırladığı “spor gündemi” raporuna göre, Nisan ayının en çok konuşulan takımı Fenerbahçe oldu. Şampiyonluk mücadelesi veren medyatik takım kazandığı maçlarla spor basınının yakın markajına girdi. Trabzonspor ile şampiyonluk için kıyasıya rekabet eden takım, ay boyunca toplam 35 bin 933 habere konu oldu.
 
Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan ikinci takımı ise Galatasaray oldu. Son dönemlerde aldığı yenilgilerle gündemden düşmeyen Galatasaray, son olarak Beşiktaş derbisinden de hayal kırıklığı aldığı ile döndü. Sarı-kırmızılı takımın birçok zafere imza attığı Ali Sami Yen stadının yıkımı ve Mayıs ayında gerçekleşecek olan genel başkanlık seçimi haberleri de basında sıkça yer bulan konu başlıkları arasındaydı. Galatasaray, ay boyunda 33 bin 271 haberde yer buldu.
 
Trabzonspor şampiyonluk yarışı için verdiği mücadeleyle basında en çok konuşulan üçüncü takım oldu. Ligdeki çıkışıyla dikkat çeken Trabzonspor, Nisan ayı boyunca 27 bin 563 haberde yer buldu.
 
İŞTE, NİSAN AYINDA EN ÇOK KONUŞULAN SPOR KULÜPLERİ;
1.         Fenerbahçe (35 bin 933 haber/yazı)
2.         Galatasaray (33 bin 271 haber/yazı)
3.         Trabzonspor (27 bin 563 haber/yazı)
4.         Beşiktaş (25 bin 254 haber/yazı)
5.         Bursaspor (19 bin 924 haber/yazı)
*MTM Medya Takip Merkezi'nin, Nisan ayında 2 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.
 
ARDA TAHTINI GERİ ALDI…
 
MTM’nin araştırma raporuna göre; Nisan ayının en çok konuşulan sporcusu, Arda Turan oldu. Özellikle Atletico Madrid’e transfer haberleriyle medyanın yakın markajına giren popüler futbolcu, özel hayatıyla da gündemdeydi. Sene başından beri zirvedeki yerini başka futbolculara kaptıran Arda, Nisan’da nihayet yeniden zirveye yerleşti. Turan, Nisan ayı boyunca 8 bin 554 haberde yer buldu.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Fenerbahce-Medyada-da-Lider-/356156