Otobüste Bıçaklı Dehşet!

10 Mayıs 2011 Salı  13:59

Yeni Foça -İzmir seferini yapan Mehmet Sayılır yönetimindeki 35 FA 2583 plakalı otobüs, saat 13:30'da Yeni Foça otobüs garajından 15 yolcu ile birlikte hareket etti. S.S.Yeni Foça Otobüsçüler Kooperatifi firmasına ait otobüs bir süre sonra Yeni Foça'ya çok yakın bir mesafede bulunan Alize durağından yolcu aldı. Otobüse binen yolcular arasında bulunan Necati Ö. isimli şahıs, otobüste bulunan diğer bir yolcu ile koltuk yeri konusunda tartışmaya başladı. Tartışmanın boyutu büyüyünce sinirlenen Necati Ö., belinden bıçak çıkardı.

Otobüste bulunan yolcular paniğe kapıldı. Sürücü Sayılır, otobüsü sağa çekti. Kapıları açtı. Tüm yolcular otobüsten indi. Necati Ö. de tartıştığı yolcuyu elinden yaraladı. Kendini korumaya çalışırken elinden yaralanan yolcu, Necati Ö'nün elinden zor kurtuldu. Bu esnada otobüs sürücüsü Mehmet Sayılır, yaralanan yolcunun Necati Ö'nün elinden kurtulduğunu görünce büyük bir soğukkanlılıkla otobüsün kaplılarını kapatıp Necati Ö'yü otobüsün içine kilitledi.

Otobüs içinde kalan Necati Ö., otobüsü alıp olay yerinden kaçmak istedi. Fakat olayda soğukkanlı davranan otobüs sürücüsü Mehmet Sayılır, bu ihtimali düşünerek, kapıları kapattıktan sonra aracın kutup başını da sökmeyi ihmal etmedi. Otobüsü çalıştıramayan Necati Ö., daha da sinirlendi. Elindeki bıçakla yolcu koltuklarına zarar vermeye başladı.Otobüsten çıkmak isteyen Necati Ö., dışarıda kendisini izleyen diğer yolculara tehdit ve küfürler yağdırdı. Çılgına dönen Necati Ö., bu sefer otobüsün camlarını kırmaya başladı.

Korku dolu anların yaşandığı olayda olay yerine jandarma ekiplerinin gelmesiyle rahat bir nefes alındı.Otobüsten çıkmak isteyen Necati Ö., jandarma olay yerine gelince "kendimi öldürürüm" diyerek otobüsten dışarı çıkmak istemedi. İki saat süren ikna çalışmaları sonrasında Foça İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Recep, Necati Ö'yü ikna etmeyi başardı. Jandarma tarafından gözaltına alınan Necati Ö'nün psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı. Olay sonrası sürücü Mehmet Sayılır ve yolcular Jandarma Komutanı Mehmet Recep'e teşekkür etti.

Yolcular başka bir otobüse aktarılarak yollarına devam etti.Sürücü Mehmet Sayılır, "Kabus gibiydi. Ancak soğukkanlı davranmam gerekiyordu. Hepimizi Allah korudu. Bugün burada çok daha üzücü bir olayla karşı karşıya kalabilirdik.Neyse ki ucuz atlattık" dedi.

Sürücü Sayılır, jandarmada verdiği ifadesinde, "aracım maddi hasar gördü" diyerek Necati Ö'den şikayetçi oldu

 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Otobuste-Bicakli-Dehset/356437