Büyükelçi Akça, LTB Başkanı Bulutoğluları'nı Ziyaret Etti

11 Mayıs 2011 Çarşamba  15:30

TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, ziyarette yaptığı konuşmada, belediyelere yönelik nezaket ziyaretlerine başkent belediyesinden başlamak istediğini, beledi konularla ilgili bilgi alacağını söyledi.
Lefkoşa Belediye Başkanı Bulutoğluları da, konuşmasında, Anavatan Türkiye’de başarıyla uygulanan çağdaş belediyecilik anlayışını Kuzey Kıbrıs’a getirerek uygulamaya çalıştıklarını ifade ederek, bu anlayışın diğer belediyelere de örnek olması için gayret gösterdiklerini belirtti.
22 trilyon ile devraldıkları bütçeyi 110 trilyona çıkardıklarını kaydeden Bulutoğluları, bu büyüme ve gelişimde proje bazında Türkiye Cumhuriyeti’nin de önemli katkılarının olduğunu ifade ederek Türkiye Cumhuriyetine teşekkür etti.
Bulutoğluları, “Dünyadaki ekonomik kriz nedeniyle ülkede uygulanan ekonomik programın şart olduğunu her zaman söyleyen ve savunan bir kişiyim. Geç kaldığımız takdirde sonunda ağlayan taraf biz olacağız. Bazı tedbirler süratle alınması lazımdır. Uzmanlık alanı ekonomik konular olan Sayın Elçimizin de ülkemize yardım etmek istediği çalışmalarına katılıyor ve destek veriyorum” dedi.
Akça’nın, merkezi konular yanında belediyelere de el atmasını beklediklerini kaydeden Bulutoğluları, “Çünkü bu yılki bütçede belediyelere 20 trilyon ödenek koymuştur ve bunu da artırabileceğini söylemiştir. Hükümete ayırdığı zamanı biraz da belediyelere de ayırmasını istiyorum çünkü buralarda da yapılması gereken yasal düzenlemeler var” ifadelerini kullandı.
Bulutoğluları, Akça’nın ziyaretinin belediyelere verdiği önemin bir göstergesi olduğunu da vurguladı.
Görüşme sonrasında LTB Başkanı Bulutoğluları, Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’ya Lefkoşa kapısı motifli tahtadan oyma bir plaket ve eşine iletilmek üzere çiçek motifli bir koza tablo hediye etti.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Buyukelci-Akca-LTB-Baskani-Bulutoglulari-ni-Ziyaret-Etti/356488