Pazar Günü Yağmura Dikkat

13 Nisan 2013 Cumartesi  11:33

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü Balkanlar'dan gelecek serin ve yağışlı havaya karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne bağlı 2. Bölge Müdürlüğü yeni yağışlı ve serin havaya karşı uyardı. Yapılan uyarıda, "Bu pazar yurdumuzun kuzeybatı kesimlerinden itibaren Balkanlar'dan gelen serin ve yağışlı hava ile birlikte sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların önümüzdeki hafta boyunca yurdun tamamına yakınında görülmesi bekleniyor. Pazar günü Marmara Bölgesi'nde, hafta başında ise iç ve batı bölgelerde 4-8 derece arasında sıcaklıkların azalacağı, sıcaklıkların mevsim normallerinin yer yer bir kaç derece altına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda pazartesi ve salı günlerinde yurdun batısında Marmara ve Ege'de poyraz rüzgarının zaman zaman fırtına şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı; ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgarın; genellikle güneyli, zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 20

İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 20

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 24

Adana: Az bulutlu ve açık 26

Antalya: Az bulutlu ve açık 23

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 16

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 15

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 12

Diyarbakır: Az bulutlu 22Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Pazar-Gunu-Yagmura-Dikkat/380536