UEFA, City ve PSG'ye Yaptırım Kararı Aldı

3 Mayıs 2014 Cumartesi  12:27

 

UEFA'nın iki gün süren ve Finansal Fair Play kurallarını ihlal ettiği iddialarını araştırdığı toplantısından ilk haberler gelmeye başladı.

 

Toplantıda Katar ve Dubai asıllı iş adamları tarafından yönetilen Manchester City ile Paris Saint Germain kulüplerine yaptırım uygulanmasına karar verildi. Yaptırımların para cezası düzeyinde kalması bekleniyor. Bir başka deyişle kupalardan men cezası uygulanmayacak.

 

TÜRK TAKIMLARINA NE OLACAK?

 

Galatasaray, Bursaspor ve Trabzonspor'un da aralarında bulunduğu 20 kulübün mercek altında alındığı toplantıdan çıkan diğer kararlar merakla bekleniyor.

 

TOPLAM MAAŞ BÜTÇESİNE DÜZENLEME

 

Henüz kesinleşmemiş bilgilere göre UEFA'nın kulüplere Avrupa kupalarına gönderecekleri kadrolarını düzenleme şartı getirdi. Buna göre kulüpler belirlenen toplam maaş bütçesini aşamayacak. Bu da kulüplerin kadrolarında bulunan futbolcularıyla yeniden anlaşmaları ya da yollarını ayırmaları anlamına geliyor.

 

SPONSORLUK ANLAŞMALARI KURALLARA AYKIRI

 

Bu arada UEFA Kulüp Kontrol Kurulu'nun, kulüplerin yaptığı bazı sponsorluk anlaşmalarını da kurallara aykırı bulduğu öğrenildi. Bu yöndeki ilk kararın Paris Saint Germain için alındığı ve Katar Turizm Ofisi ile yaptığı 200 milyon avroluk (yaklaşık 300 milyon liralık) anlaşmayı uygun bulmadığı belirtiliyor.

 

 

 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/UEFA-City-ve-PSG-ye-Yaptirim-Karari-Aldi/389718