Hollanda, Dünya Üçüncüsü Oldu

13 Temmuz 2014 Pazar  09:58

Yarı finalin kaybedenleri, Dünya Kupası'nda üçüncü olmak adına karşı karşıya geldi. Arjantin'e penaltılarla elenen Hollanda, Almanya'ya 7-1 yenilen Brezilya'yı 3-0 yenerek, 2014 Dünya Kupası'nı üçüncü olarak tamamladı.
 
HOLLANDA GOLÜ ERKEN BULDU
 
Penaltıda topun başına geçen van Persie, sağ köşeye düzgün bir vuruşla Julio Cesar'ı avladı ve Hollanda'yı Brezilya karşısında 3. dakikada 1-0 öne geçirdi.
 
DAVID LUIZ'DEN BÜYÜK HATA
 
Brezilya, ilerleyen dakikalarda da Almanya'dan yediği 7 golün şokunu üzerinden atamadığını gösterdi. 15'te sağ kanattan gelişen Hollanda atağında, ceza sahasına gelen ortayı uzaklaştırmak isteyen David Luiz, Daley Blind'in önüne indirdi. Çok güzel bir kontrolle önüne alan Blind, düzgün bir vuruşla skoru 2-0'a getirdi.
 
SON SÖZÜ WIJNALDUM SÖYLEDİ
 
Maçın skorunu ise duraklama anlarında attığı golle Wijnaldum belirledi. Sağ taraftan gelişen atakta Janmaat yerden ortaladı, kale sahası üzerinde boş durumda kalan Wijnaldum da tek vuruşla skoru 3-0 yaptı.
 
SAMBACILAR BÜYÜK HÜSRAN YAŞADI
 
Dünya Kupası'nda 3.'lük maçında başka gol olmayınca, Brezilya'yı 3-0 yenen Hollanda turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Şampiyonluğun en büyük favorisi olan ev sahibi Brezilya ise üst üste aldığı Almanya ve Hollanda yenilgileri ile yıkılan Brezilya, kupadan 4. olarak ayrıldı.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Hollanda-Dunya-Ucuncusu-Oldu/390726