Antalya'da Fırtına ve Selin Bilançosu 15 Milyon Lira

20 Ocak 2015 Salı  17:38

Antalya merkez ve ilçelerinde geçen hafta etkili olan fırtına ve şiddetli yağmur, çok sayıda ev ve işyerinde su baskınlarına neden oldu. Fırtına ve yağmur sonrası oluşan sel ise özellikle ilçelerdeki tarım alanlarını sular altında bıraktı. Seralar ve narenciye bahçelerindeki ürünler sel suları nedeniyle zarar gördü.

Kumluca'da sel felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, ön hasar tespit çalışmaları tamamlandı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarım alanlarındaki zararı, Kumluca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) de evlerde oluşan zararların tespiti konusunda çalışmalarını sonlandırdı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adem Aydın 16 mahallede 577 üreticiye ait 1975 dönüm alanın zarar gördüğünü ve yaklaşık 10 milyon liralık maddi zarar oluştuğunu söyledi. Kumluca SYDV tarafından da ilçe genelinde 23 evin selden olumsuz etkilendiği bildirildi.

FİNİKE'DE ÇALIŞMA SÜRÜYOR

Finike'de hasar tespit çalışmalarının hala devam ettiği belirtilirken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne 200 üreticinin hasar tespiti için başvurduğu kaydedildi. Müdürlük yetkililerinden alınan bilgiye göre, hasar tespiti için başvuran üretici sayısının 500'ün üzerine çıkması beklenirken, zarar gören alanın 11 bin dönüm, maddi hasarın ise yaklaşık 5 milyon lira civarında çıkması tahmin ediliyor.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Antalya-da-Firtina-ve-Selin-Bilancosu-15-Milyon-Lira/393670