Demre Belediyesi Küçük Arsaları Satışa Çıkarıyor

5 Şubat 2015 Perşembe  13:59

Demre Belediyesi'nin Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. Başkan Süleyman Topçu, ilçe merkezinde ve mahallelerinde belediyeye ait 2 metrekareden başlayan hisseli ve müstakil parseller olduğunu belirterek, "Bazılarını yıllardır kullanan vatandaşlar kira bile ödemiyor. Bunlara bir neşter vurmak gerekiyor. Vatandaşın 500 metrekarelik arsasında belediyeye ait 20- 30 metrekare payı var. Bu tür arazilerin satışı yapılsın" dedi.

Başkan Topçu'nun önerisi üzerine mecliste bu tür arazilerin satışının yapılması konusunda belediye başkanına yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Mecliste, zabıta memurlarına ayda 222 lira fazla mesai ücreti ödenmesine, belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine katıldıkları her toplantı için, belediye başkanının günlük ücretinin 3'te 1'i kadar huzur hakkı ödenmesine de karar verildi.

Gündem dışı söz alan bazı meclis üyeleri kent içi yolların durumunu dile getirdi. Özellikle Myra antik Kenti'ne giden ana caddenin durumunun içler acısı olduğu belirtilerek, bu sorunun giderilmesi istendi. Başkan Süleyman Topçu da bu yolların Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu yineledi.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Demre-Belediyesi-Kucuk-Arsalari-Satisa-Cikariyor/393916