Evgeny Grinko 4 Aralık'ta İstanbul'da

20 Kasım 2015 Cuma  18:32

Daha önceden yayımladığı iki kısa albümden sonra ilk uzun albümünü Ice For Aureliano Buendia adıyla Aralık 2014’te yayımlayan Evgeny Grinko, çıktığı Türkiye turnesinde Ankara, Konya, İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da kapalı gişe konserler vermişti.

İki albümü “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” ile kazandığı ünü, ‘Valse’ isimli şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkıyla YouTube’da 4.700.000’den fazla görüntülendi.

Moskova’nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan; fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda performansları da sergiliyor.

%100MUSIC kapsamında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Evgeny Grinko konserinin açılışında İstanbullu solo fingerstyle gitaristi Ali Deniz Kardelen sahne alacak. Son yıllarda büyük ilgi gören tarzın Türkiye’deki ilk temsilcisi Ali Deniz Kardelen, konserde hem kendi bestelerini hem de ünlü şarkılara yaptığı yorumları çalacak.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Evgeny-Grinko-4-Aralik-ta-Istanbul-da/398931