Yılmaz Vural Gençlerbirliği'nde

24 Aralık 2015 Perşembe  18:20

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine GençlerbirliğiKulübü Başkanı İlhan Cavcav, başkan vekili Mehmet Niyazi Akdaş, genel sekreter Sinan Gürsoy, asbaşkanlar Arif Ölmez ve Murat Cavcav, basından sorumlu yönetim kurulu üyesi Ali Rıza Koç ve başkent ekibinin yeni teknik direktörü Vural ile yardımcıları katıldı.

Törendeki konuşmasına esprili bir şekilde başlayan Cavcav, "Çok enteresan bir şey. Bir tarafta çok hoca değiştiren kulüp başkanı, diğer tarafta çok kulüp değiştiren hoca var. Çok hoca değiştiren başkanla, çok kulüp değiştiren hoca nasıl olduysa anlaştılar" dedi. 

Teknik direktörler konusundaki açıklamaları nedeniyle kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap veren İlhan Cavcav, "37 senedir bu işin içindeyim. Ben futboldan geldiğim için zaman zaman genç hocalarımızın yapmış olduğu hataları gözümle görüyorum. Sizlere intikal etmemiş bazı olayları bir gün sizlere anlatsam inanın şaşarsınız" ifadelerini kullandı.  

Vural: Sözden çok iş zamanı

Mehmet Özdilek'ten boşalan teknik direktörlük görevine getirilen Yılmaz Vuralise 5 gün sonra Eskişehirspor ile kritik bir maç oynayacaklarına işaret ederek, "Başkanımız bu maçta 'takımın başında sen ol' dedi. Sözden çok iş zamanı" ifadelerini kullandı.

Vural, Gençlerbirliği'ni yakından tanıdığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Daha önce yine 1998 yılında sıkıntılı bir dönemde göreve gelmiştim. Beraberce takımı ligde tuttuk. 36 yıldır bu ligde sürekliliği olan bir takım. İnşallah sürekliliği devam eder. Takımımızı birlikte bu zor durumdan çıkarmaya çalışacağız. Başaracağımıza inanıyoruz. İnanmadığımız bir konuya zaten talip olmazdık. 5 aydır çalışmıyoruz, özledik antrenörlüğü. Bu pozisyondan çıkmanın zor olacağını düşünmüyorum." Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Yilmaz-Vural-Genclerbirligi-nde/399577