Küçükyılmaz: Bu Vatana Aziz Millete İhanet Ediyorlar

23 Ocak 2016 Cumartesi  18:51

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Daire Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ayın söyleşisi etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Kumluca Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan 'Türk siyasi hayatının dönüm noktaları' konulu söyleşiyi Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Ak Partili Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, daire amirleri ve çok sayıda kişi de dinledi. 

Konferansta konuşan Mücahit Küçükyılmaz, dünyanın en zor coğrafyasının Anadolu toprakları olduğunu, bu topraklar üzerinde yüzyıllar boyunca iktidar olmanın ve iktidar kalmanın da bir o kadar zor olduğunu söyledi. Türkiye'nin son yıllarda karşılaştığı sıkıntılar ve sorunları, dış güçlerin yanı sıra içeriden de sorunların ortaya çıkmasına bağlayan Küçükyılmaz, şöyle dedi:

"Özellikle halk iradesine, halkın seçtiği iktidara inanmak istemeyen bir grup var. Bugün bu grup o kadar ki 'Türkiye'yi Tayyip Erdoğan yöneteceğine Türkiye büyümesin' diyecek kadar cahilane bir düşünceye sahip. Bu insanlar 'Tayyip Erdoğan düşmanı olacağım' derken, bu vatana, aziz millete ihanet ediyorlar. Ama hiç kimsenin şüphesi olmasın şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan o kadar ucuz değildir, herkes bu vatanda yaptığı ihanetin bedelini ödeyecektir. Bu ülkede herkes kardeşçe, barış içinde yaşasın diye bir çözüm süreci başlatıldı. Bu süreçte hiç şehit cenazesi gelmedi ancak bundan rahatsızlık duyanlar bu sürece silahla cevap verdi."

'Çözüm sürecinin' devlet ile milletin barışması olduğunu anlatan Küçükyılmaz, devletin barış için uzattığı ele silahla yanıt verildiğini anlatırken şöyle dedi:

"Devlet; her zaman güçlüdür ve bunlara misliyle cevap veriyor. Ama ben onlara akademisyen demeyeceğim bilmem kaç küsur kişiden oluşan grup çıkmış 'Devlet şiddeti durdursun' diye bildiri yayımlamış. Devlet, insanının can, mal, kendi toprağını korumak için vardır. Bugün devletimizin de yaptığı budur. Şiddeti yapan masum insanları öldüren terör örgütüdür. Eğer bir söz söylenecekse bu söz devletimize değil, bu şiddeti yapan terör örgütüne söylenmelidir." 

Türkiye'de son 15 yılda birçok değişim görüldüğünü bunların başında cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi olduğunu vurgulayan Küçükyılmaz, ancak bazı çevrelerin halkın iradesine saygı göstermeyerek milletin seçtiği cumhurbaşkanına 'diktatör' diyecek kadar halkın gözünde küçüldüğünü savundu. Küçükyılmaz, şöyle konuştu:

"Aynı güruh yıl geçse de devir değişse de düşüncesini değiştirmiyor. Dün sultan Abdulhamit için 'despot' diyenler, bugün halkın seçtiği cumhurbaşkanına 'diktatör' diyorlar. Maalesef bunların her şey değişse de bu düşünce değişmeyecek. Ama halk kimin diktatör, kimin halkın yanında olduğunu çok iyi biliyor." 

Söyleşi sonunda Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumlucalı olan Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Daire Başkanı Mücahit Küçükyılmaz'a hediye vererek, teşekkür etti.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Kucukyilmaz-Bu-Vatana-Aziz-Millete-Ihanet-Ediyorlar/400076