Hong Kong, İpek Yolu Bahçesi ile EXPO 2016'da

4 Mart 2016 Cuma  14:29

Çin Halk Cumhuriyeti'nin onayıyla EXPO 2016 Antalya'ya katılma kararı alan Hong Kong İpek Yolu Birliği (Hong Kong Silk Road Association) Genel Müdür Yardımcısı Luo Jie, Antalya'nın Aksu İlçesi'ndeki sergi alanına geldi. Proje ve Yapım İşleri Direktörlüğü'nün sunumunu dinleyen ve öncesinde iç bahçede yer almak istediklerini ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Jie, sunum sonrası dış bahçede ve büyük bir alanda yer almak istediklerini belirtti. 1121 dönümlük sergi alanını araçla gezen Jie, dış bahçede Hong Kong'u daha iyi tanıtmak istediklerini söyledi.

 Kuracakları bahçeye, 'İpek Yolu Bahçesi' adını vereceklerini belirten Genel Müdür Yardımcısı Luo Jie, EXPO 2016 Antalya'nın dünyanın bildiği prestijli bir proje olduğunu söyledi. Jie, "Daha önce de pek çok EXPO'ya katıldık. Bu organizasyonu çok önemsiyoruz" dedi.

 Jie, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

 "Biz bahçemizde İpek Yolu'ndan bahsedeceğiz. Hong Kong İpek Yolu'nun deniz tarafının bir parçasıydı özellikle ve oradan başlayıp Hindistan aracılığıyla dünyanın birçok yerine nasıl gelmiş biz ondan bahsedeceğiz. İklim değişikliği, ekolojik dengeler şu an dünyamızı yakından ilgilendiren konular. Daha çok bu yeşil şehir, yeşil ülkeler ve ekolojinin korunması gibi konular bizim ilgimizi çekti ve bunlara aynı şekilde katkıda bulunmak istiyoruz. Çünkü gelecek nesillere daha yeşil bir çevre bırakmamız gerekiyor."

 BİZİ MEMNUN ETTİNİZ

 Gezinin ardından EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Vekili Faik Akturan ile bir araya gelen Jie, ekibi övdü ve başarılı bir EXPO sürecinin olmasını diledi. Jie, 'Çiçek ve Çocuk' teması seçiminin de önemine vurgu yaptı. Genel Sekreter Vekili Akturan da, "Sizin bahçe açmanız bizi çok memnun etti, onları burada görmekten mutluyuz. Onlar ve bizim için başarılı bir organizasyon olur" diye temennide bulundu. Akturan ve Jie, katılım sözleşmesine birlikte imza koydu. Akturan, Hong Konglu konuğu Jie'ye şakayık takdim etti. Hong Kong ile birlikte EXPO 2016 Antalya'ya katılan ve resmi katılım sözleşmesi imzalayan ülke sayısı 34 oldu.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Hong-Kong-Ipek-Yolu-Bahcesi-ile-EXPO-2016-da/400804