Ünlü Bestekar Gültekin Çeki Hayata Gözlerini Yumdu

4 Mayıs 2016 Çarşamba  11:43

Antalya Muratpaşa eski Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in eski eşi Dilek Çeki'nin babası ünlü bestekar Gültekin Çeki, 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Eski Dostlar bestesi ile adını duyuran Çeki Perşembe günü Antalya’da son yolculuğuna uğurlanacak.
 
GÜLTEKİN ÇEKİ KİMDİR?
 
Gültekin Çeki, 1927 yılında Antalya' da dünyaya geldi. Bütün bestelerini Ankara' da yaptı. Sadece 'Eski Dostlar' ı Antalya' da besteledi. Şimdiki adıyla G.Ü. Beden Eğitimi Bölümü mezunudur. Halkevinin müzik ve spor kollarındaki çalışmalarına katıldı ve daha sonra, şimdiki Endüstri Meslek Lisesi' ne tayin oldu.

Hocalık ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Daha sonra Ankara'ya tayini çıktı.
Dağcılık Kış Sporları ile ilgili olarak Özel Kalem Müdürlüğünde 2. Başkan olarak çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Spordan sorumlu Müşteşar Yardımcılığı görevinde bulundu.

Antalya Spor tüzüğünü hazırladı ve kulübün Genel Sekreterliği görevini uzun süre yürüttü.
Eskiden saatlerce hatta günlerce süren yağlı güreşlerin, dakika ve puanlamaya göre yapılmasını düzenleyen kuralları oluşturdu.
 
Türk Sporuna Hizmet Ödülü, Başarılı Hizmetler Ödülü, Türk Sanat Müziğine Katkı Ödülü… Birçok hizmet ödülünün sahibi olan Gültekin Çeki evli, iki kız sahibidir. Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Unlu-Bestekar-Gultekin-Ceki-Hayata-Gozlerini-Yumdu/401885