Asus Zenfone 3 Ülkemize Ne Zaman Geliyor?

1 Ekim 2016 Cumartesi  11:25

Asus’un aylar önce tanıttığı ve dünyada sınırlı bir pazarda piyasaya sürdüğü telefonları Zenfone 3, Zenfone 3 Deluxe ve Zenfone 3 Ultra birkaç ay içerisinde ülkemize geliyor. Qualcomm tarafından üretilen iddialı işlemcilerin kullanıldığı telefonlar, Asus’un amiral gemisi cihazları niteliğinde.

Asus Zenfone 4, 5 ve 6 ile telefon pazarına iddialı bir giriş yapmış ve fiyatına karşın sunduğu performans ile pek çok kişinin tercihi olmuştu.  Özellikle Zenfone 5, 1000 ₺ altındaki fiyatıyla o dönem 2 GB RAM sunan ender telefonlar biri olarak dikkat çekiyordu. Pek çok teknoloji editörünün de beğenisi kazan cihazlar firmanın bu pazarda ne kadar iddialı olacağının bir göstergesi gibiydi. İntel ortaklığı ile telefon pazarına giren Asus 2015’in sonlarına kadar bu ortaklığa devam etti ve tüm telefonların İntel işlemciler kullandı.

Asus’un tepe modelleri hedefleyerek piyasaya sürdüğü Zenfone 2, eski Asus telefonlarına kıyasla 1200₺ fiyatıyla yüksek kalsa da sunduğu yüksek performansıyla döneminin rakipsiz telefonları arasındaydı. 4 GB RAM sunan ilk telefon olması, 4 çekirdekli İntel’in X86 işlemcisi ve 1080P IPS kaliteli ekranıyla sahiplerini mutlu etmeyi bilen telefonun ise rakiplerine kıyasla bir eksiği bulunuyordu. Tasarım açısından ülkemizdeki en büyük rakibi LG’nin G serisinin gerisinde kalan telefon, yaklaşık 180 gramlık ağırlığı ve kalınlığı ile eleştiri noktası olmuştu. Ancak buna rağmen ülkemizde çok tercih edilen ve önerilen bir model olmuştu.

İddialı telefonları ve doğru pazar hamleleri ile iyi bir çıkış yakalayan Asus, bu başarısını Zenfone 3 modellerinde de göstermek istiyor. Lansmanında yaşanan heyecanın ardından ise telefonların yaygın olarak satışa çıkmaması sevenlerini üzdü. Ülkemize de 2016 yılnın son çeyreğinde girecek olan yeni 3 model hakkında detaylar gelmeye başladı.

Asus Büyük Bir Etkinlik Yapacak

Asus Türkiye’ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni Zenfone’lar ekim-kasım aylarında Türkiye’de olacak. Büyük bir lansman planlayan Asus, lansmanın hemen ardından büyük zincir mağazalarda cihazı satışa sunacak. Cihazın fiyatı ise lansman sırasında açıklanacak. Fiyat hakkında konuşmaktan kaçınan şirket yetkilileri sadece fiyatın eskisi gibi rekabetçi olacağını söylüyor. Asus’un yeni telefonlarının ülkemize girmesi telefon pazarını büyük ölçüde etkileyebilir zira firma doğru pazarlama hamleleri ve fiyat seçimiyle ülkemizde önemli bir oyuncu olma yolunda ilerliyor.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Asus-Zenfone-3-Ulkemize-Ne-Zaman-Geliyor/403668