Serik Belediyesi'nden Milli Parana Sahip Çık Kampanyası

8 Aralık 2016 Perşembe  11:08

Byturco Medya Grup Başkanı Gazeteci - Yazar Mehmet Kesim'in Türk Lirası İçin El Ele başlıklı köşe yazısında da yer verdiği gibi gerek yurtiçi gerek yurtdışından Türk Lirası'na destek kampanyası hızla büyüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dolarlarınızı bozdurun" çağrısına destek vermek isteyen çok sayıda vatandaş ellerinde bulunan dövizleri bozdurarak milli paraya sahip çıkıyor. Bu kapsamda kurum ve kuruluşlar tarafından da çok sayıda kampanyalar düzenlenerek Türk Lirasının döviz karşısındaki değerinin artırılması konusunda destekler çığ gibi büyüyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Antalya’nın Serik ilçesi de “Milli Parana Sahip Çık” Kampanyası başlattı. Serik Belediyesi tarafından başlatılan kampanyanın amacı, vatandaşların ellerindeki dövizleri bozdurup Türk Lirasına yatırarak ülke ekonomisine katkı sağlamak. Turist sayısı bakımından önemli turizm  merkezlerden olan Serik’te böyle bir kampanya başlatılması oldukça önemli.ÇALIK: “TÜRK LİRASI ONURUNDUR, VATANINDIR, VARLIĞINDIR,  TÜRK LİRASINA SAHİP ÇIK.”

Serik Belediye Başkanı Dr. Ramazan Çalık, bir basın bildirisi yayınlayarak ‘Milli Parana Sahip Çık’ kampanyasının startını verdi. Çalık; “Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan “Dolarlarınızı bozdurun"  kampanyasına Serik Belediyesi olarak destek vermek için  ‘Milli Parana Sahip Çık’ sloganı ile ilçemizde kampanya başlattık. Bizim insanımızdan parasal  güç sağlayan  bazı batılı  ülkelerin PKK PYD   FETÖ ve benzeri terör örgütlerini finanse ettiğini bilsin. Dolar ve avro gücünün askerimize polisimize vatandaşımıza  kurşun, bomba  ve füze olarak geri döndüğünü bilsin, fark etsin ve gereğini yapsın. Artık ülke olarak topyekûn bir şeyler yapmalıyız.  İçimizdeki İrlandalıları ve Truva atlarını temizlemek, Türkiye’ye ve Türklere düşmanca tavır takınan küresel güçlere dur demek için daha fazla gecikmemeli Cumhurbaşkanımızın yanında yerimizi almalıyız. Ne kadar erken harekete geçersek zararımız o kadar az olur.  FETÖ türü örgütlerle bizden sağladıkları kaynakları bizim aleyhimize kullanmanın yollarını üreten şeytani üst akılları ancak birlik beraberlik içinde alt edebiliriz. Buna imanımız tamdır.  Yeter ki uyanalım ve gereğini yapalım. Bu konuda tüm ülkeyi kurum ve kuruluşları partileri sivil toplum örgütleriniz seferberliğe davet ediyoruz.  Ve soruyoruz. Bir vatan kaç dolar eder? Milletimize sesleniyoruz.  Türk Lirası onurundur, vatanındır, varlığındır,  Türk Lirasına sahip çık” diye konuştu. 

Düzenlenen kampanya kapsamında ilçe genelinde billboardlar “Milli Parana Sahip Çık” yazılı görsellerle donatıldı. Ayrıca belediye tarafından belli periyotlarda vatandaşa bilgilendirme SMS atılarak kampanyaya destek vermeleri konusunda farkındalık yaratılacak.
 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Serik-Belediyesi-nden-Milli-Parana-Sahip-Cik-Kampanyasi/404733