Bugatti Sergisi Los Angeles'ta

12 Ocak 2017 Perşembe  12:13

Peterson Otomotiv Müzesi Kuratörü Leslie Kendall, ailenin sanatsal yönünden bahsediyor:
“Sadece Ettore’nin ürettiği arabalar değil, tasarladığı mobilyalar ve heykeller de sergide yer alıyor.
 


Oğlu Jean’in tasarımını üstlendiği araba şasileri, ağabeyi Rembrant’ın ve kız kardeşi Lidia’nın yaratıcılıklarını konuşturdukları diğer ürünler… İnanılmaz derecede yaratıcı ve farklı yeteneklere sahip bir aileden bahsediyoruz.
 
Sanata değer verilen bir dönemde Avrupa’da yaşamaları büyük şans.”
 


Peterson Otomotiv Müzesi Kuratörü Leslie Kendall, ailenin sanatsal yönünden bahsediyor:
 
“Sadece Ettore’nin ürettiği arabalar değil, tasarladığı mobilyalar ve heykeller de sergide yer alıyor. Oğlu Jean’in tasarımını üstlendiği araba şasileri, ağabeyi Rembrant’ın ve kız kardeşi Lidia’nın yaratıcılıklarını konuşturdukları diğer ürünler…
 
İnanılmaz derecede yaratıcı ve farklı yeteneklere sahip bir aileden bahsediyoruz. Sanata değer verilen bir dönemde Avrupa’da yaşamaları büyük şans.”
 
Peterson Otomotiv Müzesi Kuratörü Leslie Kendall, ailenin sanatsal yönünden bahsediyor:
 
“Sadece Ettore’nin ürettiği arabalar değil, tasarladığı mobilyalar ve heykeller de sergide yer alıyor. Oğlu Jean’in tasarımını üstlendiği araba şasileri, ağabeyi Rembrant’ın ve kız kardeşi Lidia’nın yaratıcılıklarını konuşturdukları diğer ürünler… İnanılmaz derecede yaratıcı ve farklı yeteneklere sahip bir aileden bahsediyoruz. Sanata değer verilen bir dönemde Avrupa’da yaşamaları büyük şans.”Serginin en önemli modellerinden biri ise Fransa Hükumetinin Pers Prensi Reza Pahlavi’ye düğün hediyesi olarak takdim ettiği Lydia Bugatti modelli aracı.
 
2017 Ekim ayına kadar devam edecek olan sergide savaş sonrası düşük maliyette üretilen 1930 yapımı Bugatti aracı da ziyaretçilerini bekliyor.
 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Bugatti-Sergisi-Los-Angeles-ta/406096