KKTC'de Yeni Hükümetten Beklentiler

4 Şubat 2018 Pazar  00:30

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman Başbakanlığında kurulan 4'lü koalisyon hükümeti KKTC'de bir ilk olma özelliğine sahip. Cumhuriyetçi Türk Partisi, Halkın Partisi, Toplumcu Demokrasi Partisi ve Demokrat Parti'den oluşan yeni hükümette 4 parti'nin de Genel Başkanları kabinede yer aldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından onaylanan yeni hükümet 50 Milletvekilinden oluşan Cumhuriyet Meclisi'nde 27 Milletvekiline sahip...

Hükümetinin ilk icraatının, güven oylaması sonrası 2018 yılı bütçesini bir an önce Meclis'ten geçirmesi olarak beklenmekte.Toplumda oluşan kutuplaşma ve gerginliğin 4'lü koalisyon hükümetinin kurulmasından itibaren başta Başbakan Tufan Erhürman olmak üzere Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın ılımlı açıklamalarıyla giderileceği beklentisi de hükümete olan güvenin artmasına neden olmakta.

KKTC halkının yeni hükümetten başta asayiş ve güvenlik olmak üzere: Artan uyuşturucu olaylarının üzerine gidilmesi, ekonomide yaşanan olumsuzluklara el atılması, trafik kazalarını engelleyici-yol güvenliğini arttırıcı politikalar üretmesi, bazı yolsuzluk ve usulsüzlik iddilarını soruşturması, çok tartışılan Yurttaşlık Yasası'nın yeniden günümüz koşullarına uyarlanması gibi pek çok beklentisi bulunmakta.

BYTURCO ailesi olarak KKTC'de Başbakan Tufan Erhürman Başbakanlığı'nda kurulan yeni hükümete başarılar dileriz....Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-de-Yeni-Hukumetten-Beklentiler/410996