Türk Düşüncesin'de Yerlilik ve Millilik Sempozyumu

5 Nisan 2018 Perşembe  08:28

Son yıllarda yerlilik ve millilik konusu çok sık gündeme geliyor.
Yerlilik ve millilik konusunun ilim, fikir ve edebiyat cephesinden değerlendirilmesi; 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Çanakkale’de yapılacak.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde, Atatürk Kültür Merkezi’nin desteği ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından düzenlenecek olan “Türk Düşüncesinde Yerlilik ve Millîlik Sempozyumu” ÇOMÜ Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan’ın “Yerlilik ve Millîlik Kavramları Üzerine” başlıklı bir açılış konferansı vereceği sempozyum, iki gün sürecek ve altı oturumda tamamlanacak.
“Yerlilik, Yerellik, Millîlik ve Küreselleşme”, “Türk Sağı ve İslamcılığın Yerlilik ve Millîlik Meselesi”, “Dinî Çevrelerin Modernleşme ve Yerlilik Gündemi”, “Muhafazakârlık ve Yerlilik”, “Tercüme Hareketleri ve Yerlilik, Millilik”, “Türk Düşüncesinde Merkez Meselesi” gibi ilginç konu başlıklarının tartışılacağı sempozyuma, konusunda uzman ilim adamları, akademisyenler ve siyaset bilimciler konuşmacı olarak katılacaklar.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Turk-Dusuncesin-de-Yerlilik-ve-Millilik-Sempozyumu/411319