Ağaoğlu'dan Başkan Türel'e Trabzonspor Forma Hediyesi

28 Nisan 2018 Cumartesi  18:06

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e nezaket ziyaretinde bulundu
Ağaoğlu,Başkan Türel’e Trabzonspor forması, çay ve fındık hediye etti..
Başkan Türel, bunca yıldır belediye başkanlığı döneminde ilk defa bir maçtan önce spor kulübü yönetiminin heyetiyle birlikte kendisini ziyaret ettiğini bu nezaketten dolayı hayranlık duyduğunu söyledi. Ağaoğlu, Başka  Türel’e Trabzonspor forması ile birlikte yöresel çay ve fındık hediye etti.
Antalyaspor ve Trabzonspor maçı öncesinde Trabzonspor Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Ahmet Ali Ağaoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Antalya’nın kendisine hiç yabancı bir yer olmadığını belirterek, “Çok sevdiğim bir kent. Antalya’nın futbolu ile de yakından ilgileniyoruz. Bizim ikinci deplasmanımızın Antalya’da olması da beni ayrıca mutlu etti. İki takımın da şiddetle puana ihtiyacı var. Sizin de bir sporsever ve futbol sever olduğunuzu yakından biliyoruz. İnşallah bizim Antalya’ya olan sıcaklığımız Trabzon ve Antalya arasında güzel bir spor köprüsü kurulmasına vesile olur” dedi.
Nezaketinize hayran oldum
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Trabzonspor yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Türel, “Belediye başkanlığında 10. Yılımızı doldurduk. 14 senedir de siyasetin içerisindeyiz. Nezaketinize gerçekten hayranım. Neden derseniz. Ben bu kadar senedir siyasetin içerisindeyim, belediye başkanlığı yaptım. İlk defa bir maçtan önce bir spor kulübü başkanı heyetiyle birlikte bizi belediyede makamımızda ziyaret etme nezaketinde bulundu. Bizim için de şeref oldu sizleri ağırlamak. Sağ olun. Trabzonspor’umuz güzide bir kulübümüz. Türkiye’nin 4 büyük kulübünden bir tanesi. Çok ağır bir yük aldığınızı Türkiye biliyor. Bu ağır yükün altından da başarıyla kalkacağınıza inanıyorum” dedi.
Trabzon futbol şehri Trabzonspor’un başarısının Türk futbolunun başarısı olduğuna dikkat çeken Başkan Türel,“Trabzonspor’un dişi ağrısa, Türk futbolunun midesi bulanır. Trabzonspor’un başarılı olması ülke futbolu için de önemli. İşte şimdi Avrupa Kupası’na aday olduğumuz bir süreçte özellikle uluslararası başarılara da başta Trabzonspor olmak üzere Avrupa’da bizi temsil eden bütün kulüplerimizin çok ihtiyacı var. O yüzden inşallah bu ağır yükü en iyi şekilde taşıyacaksınız ve Trabzonspor’u hepimizin o hayal ettiği özel günlere döndüreceksiniz. Nasıl Antalya bir turizm şehri diyorsak Trabzon da bir futbol şehri. Ben Trabzon’a çok kez geldim. Futbolun insanların bir yaşam tarzı olduğunu görüyoruz. O topraklarda yetişen gençlerimiz de hala adeta petrol gibi fışkırıyor” şeklinde konuştu.
Centilmenlik kazansın
Futbolcu Burak Yılmaz ile ilgili de övgüyle konuşan Başkan Türel, şunları söyledi: “Burak Yılmaz bizim evladımız, kardeşimiz. Ben futbola başlıyorken ellerimizle babasıyla birlikte kulübe teslim etmiştik. 9 yaşında. Burak’ın hikayesi çok uzundur bende. Onun için Trabzon’la çok ortak noktamız var. Bugünkü maç bizim için de hayati önem taşıyor. Aslında bizim sizden daha çok puana ihtiyacımız var. Futbol bu, centilmenlik kazansın. Sahada da güzel bir mücadele olacağına inanıyorum. Her iki takım da iyi futbol oynuyor, çok kaliteli oyuncuları var. Çok üst düzeyde oyunculara sahip Trabzonspor. İnşallah maç sonunda dacentilmence bir müsabaka olur. Bu vesileyle ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Başkan Türel ve Ağaoğlu, ziyaretin sonunda birbirlerine karşılıklı hediyeler verdi. Ağaoğlu,Başkan Türel’e Trabzonspor forması, çay ve fındık hediye etti.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Agaoglu-dan-Baskan-Turel-e-Trabzonspor-Forma-Hediyesi/411463