Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan'dan Bayram Mesajı

14 Haziran 2018 Perşembe  14:55

Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN'ın Ramazan Bayramı Mesajı

Turizmin başkenti, dünya şehri güzel Antalya'mızın saygıdeğer halkı ve ilimize gelen tüm misafirlerimiz;
Hayata ve insana ilişkin güzelliklerin canlanmasına, içtenlikle paylaşılmasına imkân veren, evrensel değerlerle yerel değerlerin buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygı bağlarının perçinlendiği, milli ve dini duyguların, inançların, örf adetlerin uygulanıp sergilendiği, millet olma şuurunun idrak edildiği bir bayramı daha huzur ve güven içerisinde karşılamanın heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Kültürümüzde ve toplumsal yaşamımızda çok önemli bir yer tutan bayramlar; anlamına uygun biçimde yaşatılmalı, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlenmesi amacıyla en iyi biçimde değerlendirilmelidir.
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü olarak değerli vatandaşlarımızın Ramazan bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için, meslektaşlarımız 24 saat görevlerinin başında olacaklardır.
Ramazan Bayramı münasebetiyle;
İlimizde bulunan otogar, havalimanı ve alışveriş merkezlerinde, yoğunluk beklendiğinden, vatandaşlarımızın kapkaç, hırsızlık, yankesicilik vb. suçlara maruz kalmalarının önüne geçilmesi için bu bölgelerde sivil veya resmi olan motorize ve yaya devriye görevlilerinin sayıları arttırılmıştır.
Yine Bayram süresince mezarlık ziyaretinde bulunacak olan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için mezarlık alanlarında personel görevlendirilmiştir. Mezarlıklara araçları ile gelen vatandaşlarımızın araç içerisinde, kıymetli eşya ve evrak bulundurmamaları, değerli eşyalarını araçlarında görünür yerde bırakmamaları, mağdur olmalarının önüne geçecektir. Ayrıca, Cami'lerimizde de Bayram Namazı sebebiyle ek tedbirler aldırılacaktır.
Şehir içi ve şehirlerarası yollarda trafik kazalarının önlenebilmesi için denetimlerimiz arttırılmıştır. Şehirlerarası yolcu ve yük taşıyan araçlar üzerinde kontrollerimiz Bayram süresince yoğun bir şekilde sürdürülecek, güvenli seyahat için yeterli şartları karşılamayan ve eksik evrakları olan araçların seyahatlerine, izin verilmeyecektir. Bu özel günlerin hüzne dönüşmemesi için, yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına azami derecede riayet etmeleri, uykusuz yola çıkmamaları, ayrıca ikametlerinden ayrılırken kapı ve pencerelerini kilitlemek sureti ile gerekli önlemleri almaları önem arz etmektedir.
Bu vesileyle; sevinç ve coşkunun arttığı, milli birlik ve beraberliğimizin güçlü ifadesini bulduğu, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının geliştiği Bayramlarımızı, milletçe en güzel şekilde geçirebilmek temennisiyle; Siz değerli vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramını şahsım ve teşkilat mensuplarım adına kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar dilerim.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Emniyet-Muduru-Mehmet-Murat-Ulucan-dan-Bayram-Mesaji/411668