AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı Oldu

7 Temmuz 2018 Cumartesi  11:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşen grup toplantısının ardından AK PartiMeclis yönetimi netleşiyor.
AK Partili Naci Bostancı 27. dönemde AK Parti Grup Başkanı olacak. Grup Başkanvekili ise Mehmet Emin Akbaşoğlu oldu. Mustafa Şentop ise Meclis Başkanvekili görevini üstlenecek.
Grup Başkanvekili olan Mustafa Elitaş'ın yerine Cahit Özkan, İlknur İnceöz'ün yerine Özlem Zengin görev yapacak. 

AK Parti Grup Başkanı Olan Naci Bostancı  geçmişte bir süre ANAP eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a siyaset danışmanlığı yaptı. 1989-1991 yılları arasında "Kültür Bakanlığı Müşavirliği" görevlerinde bulundu. 1998-2004 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı yapan Bostancı, Ağustos 2008 itibariyle Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanlığına; 11 Mart 2009'da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığına getirildi. 10 Mart 2011'da dekanlık görevinden istifa ederek, 12 Haziran Seçimlerinde AK Parti'den Amasya milletvekili olarak meclise girdi.
Ayrıca Bostancı; "Türkiye-Kırgızistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, Türkiye-KazakistanParlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteri" ve "Türkiye-İrlanda Parlamentolararası Dostluk Grubu" üyesidir.
Bostancı, sosyal değişme ve kimliksel dönüşüm, kitle iletişim teorileri, siyaset bilimi, siyaset tarihi, ikna kuramları, propaganda, ideoloji kuramı, kültürel dönüşüm konularında çalışmalar yapmaktadır.
Bostancı, 8 Ocak 2014 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı olarak göreve başladı. Aynı yıl Ak Parti Grup Başkanvekili seçildi. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyeliği yapmaktadır.
İleri düzey İngilizce bilen Bostancı, evli ve 2 çocuk babasıdır.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/AK-Parti-Grup-Baskani-Naci-Bostanci-Oldu/411744