Çakıcı ''Çaludanın Olayı Devede Pire''

23 Ekim 2018 Salı  15:34

Bu ülkede bir sürü yolsuzluk ve peşkeşin yaşandığı olay olduğuna vurgu yapan Çakıcı, “Yolsuzluk ve rüşvet olaylarının araştırılması için bir komisyon kurulmalıdır. Bu komite rüşvetler konusunu araştırmalıdır. Bu komite Başbakanlık Denetleme Kurulu içerisinde de kurulabilir. İçerisinde hukukçularında bulunduğu bu araştırma komitesi, rüşvetlerin kimler tarafından ve kime verildiğini tespit etmelidir. Fakat bunu yapacak bir irade veya cesaret ne yazık ki bu dörtlü koalisyon hükümetinde yoktur. Koltuk o kadar tatlı ve güzel ki, göz göre göre yapılan onca zamlara rağmen bir tane sorumluluk alan birisi yoktur. Sorumluluk almaya bile cesaret gösteremeyen bir yapıdan hiçbir şey olmaz” 
Dörtlü Koalisyon hükümetini oluşturan partilerin seçim öncesinde yapmış olduğu “ülkede yaşanan rüşvet ve yolsuzlukların üzerine gideceğiz” söylemlerinin havada kaldığını söyleyen Çakıcı, “Trilyonlarca liralık rüşvetlerin ve yolsuzlukların üzerine gidecek hiçbir icraatta bulunmadılar. Bu ülkede rüşvet ve yolsuzluk vardır. Bunun üzerine gidebilmek için yürek ve cesaret gerekir. Dörtlü koalisyon hükümetinin içerisinde bunların üzerine gidecek ne cesaret ne de yürek var” açıklamasında bulundu.
UBP Milletvekili Aytaç Çaluda'nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüttüğü dönemdeki almış olduğu bazı kararlar nedeniyle görevini kötüye kullandığı gerekçesi ile yargılanmasının önünü açmak için Meclisle oluşturulan Özel Komitenin hazırladığı raporun mecliste kabul edilmesi ve Çaluda’nın dokunulmazlığının kaldırılması kararını değerlendiren Çakıcı, “ Alınan karar doğru bir karardır. Ama bir milletvekili üzerinden sanki de yolsuzlukların üzerine gidiliyormuş gibi hava yaratarak şov yapmak, yolsuzlukların üzerine gidiyorsunuz anlamı taşımaz. Ülkede yaşanan usulsüzlükleri, yolsuzlukları, rüşveti düşündüğünüzde Çaluda’nın olayı devede piredir. Siz önce peşkeşin üzerine gidin. Üzerine giderken de uzaklara da bakmayın, peşkeş hemen yanı başınızdadır” ifadesini kullandı.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Cakici-Caludanin-Olayi-Devede-Pire-/412058