Milli Eğitim Bakanlığın'dan Cahit Zarifoğlu Açıklaması

1 Ocak 2019 Salı  23:15

Bakanlık yaptığı açıklamada :
Medyaya yansıyan,  edebiyatımızın değerli ismi merhum şair ve yazarımız Cahit Zarifoğlu’nun “Bir Değirmendir Bu Dünya” isimli kitabıyla ilgili haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.
Edebiyatımızın değerli ismi merhum şair ve yazarımız Cahit Zarifoğlu’nun “Bir Değirmendir Bu Dünya” isimli kitabının toplatılması ve yasaklanması söz konusu değildir. Medyaya yansıyan gelişmeler Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kitap Okuma Etkinliği”nin tavsiye kararıyla ilgili olup konu ayrıca incelenmektedir. 
Konuyla ilgili Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a atfen yansıtılan yorum ve değerlendirmeler bütünüyle gerçek dışıdır. Sayın Bakanımızın konuya ilişkin hiçbir açıklama ve değerlendirmesi olmamıştır. İlgili haberler dikkatli okunduğunda ifadelerin CHP Çanakkale Milletvekili Sayın Özgür Ceylan’a ait olduğu anlaşılacaktır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.
Bu açıklama sonrasında  Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk'da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 'şahsıma atfedilen yorumlar bütünüyle gerçek dışıdır 'diyerek konuya açıklık getirdi
 
 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Milli-Egitim-Bakanligin-dan-Cahit-Zarifoglu-Aciklamasi/412275