Antalya'da Erken Uyarı ve Önlemler işe Yaradı.

6 Şubat 2019 Çarşamba  13:21

Meteoroloji Yetkililerinden alınan Fırtına ve yağış uyarısı üzerine Antalya valiliğince dün konuyla ilgili alınabilecek gerekli önlemler yapılabilecek müdahaleler konusunda ciddi tedbirler alınarak vatandaşlar uyarılmış bu konu kamuoyunla  basın ve sosyal medya üzerinden paylaşılmış 5 ilçede okullar bir günlüğüne tatil edilmşiti.
Dün geceden itibaren Kemer ,Kumluca  ,Finike ,Demre ve Kaş ilçelerinde etkisini gösteren yağış ve fırtına Kaş ilçesinde bazı seralara ve ağaçlara maddi zarar verirken her hangi bir can kaybına sebeb olmadı.
Fırtınanın en etkili ve Hortuma neden olabilecek gündüz saat 10:00 ile 12:00 arasında vatandaş valiliğin uyarısına uyarak acil bir durumu olmayınca sokağa açık alana çıkmadı.
Fırtınanın Antalyanın batı sahillerindeki gücü saat 14 :00 itibarıyla  azalmaya başladı.
Meteoroloji yetkilileri Çarşamba Akşamı itibarı ile Perşembe günü dahil  Antalya il merkezinde yağışları etkili olacağını bildirdiler
Antalya valiliğinin Şehir merkezindeki yağışlarla ilgiili gerekli açıklamaları ileri saatlerde kamuoyu ile paylaşması beklenirken kamu kuruluşları ve belediyeler acil bir durumda müdahale için ekiplerini hazır tutuyorlarSayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Antalya-da-Erken-Uyari-ve-Onlemler-ise-Yaradi-/412403