Erdoğan :“Biz Türkiye’nin büyüklüğüne, Türk milletinin gücüne inanıyoruz”

7 Mayıs 2019 Salı  12:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında, yaklaşık üç aylık bir sürenin ardından bugün gerçekleşen grup toplantısıyla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına yeniden ağırlık vermeye başladıklarını kaydetti.
“TÜRKİYE, BİR DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİDİR”
Yüksek Seçim Kurulu’nun verdiği kararla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin, 23 Haziran 2019 Pazar günü yenileneceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kararın ülkemize ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyoruz. Bu kararı, siyasetçiler olarak sorunlarımızı demokrasi ve hukuk içinde çözme irademizi güçlendirecek, hakemliği millî iradeye bırakacak en doğru adım olarak görüyoruz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; Türkiye, bir demokrasi ve hukuk devletidir. Şayet Yüksek Seçim Kurulu tam tersi yönde bir karar vermiş olsaydı, daha önce defalarca ilan ettiğimiz gibi, yine buna uyacaktık. Biz sadece millî iradeye saygının gereği yerine getirdik” diye konuştu.
“82 MİLYON HEP BİRLİKTE ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Ekonominin güvenliğini, en az sınırların güvenliği kadar önemli gördüklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son dönemde ekonomide yaşanan dalgalanmaların sebebini doğru okumazsak yanlış sonuçlara varmamız kaçınılmaz olur. Ülkemizi küresel bir senaryo doğrultusunda yeniden dizayn etmek isteyen bir projeyle karşı karşıya olduğumuz, artık su götürmez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır” dedi.
“82 milyon hep birlikte çok çalışacak, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Biz hep beraber sağlam durursak, hiçbir saldırı ekonomimizde arzu edilen tahribata yol açamaz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında, “Milletimiz bugüne kadar bizi hiçbir mücadelemizde hiç yalnız bırakmadı, hiç yanıltmadı. Biz Türkiye’nin büyüklüğüne, Türk milletinin gücüne inanıyoruz” açıklamasında bulundu.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Erdogan-Biz-Turkiye-nin-buyuklugune-Turk-milletinin-gucune-inaniyoruz/412735