Antalya Polisi “Farkında Ol” Proje Konusunda Vatandaşları Bilgilendirdi

14 Kasım 2019 Perşembe  19:12

Konuyla ilgili Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada :
Antalya ilimizde turizm sezonunun devamlı açık olması sebebi ile yerli/yabancı turist ile vatandaşlarımız, Antalya’mızın turistlik yerlerine, parklara, bahçelere, alışveriş merkezlerine ve deniz kenarlarına gitmektedir. Bu bölgelerde insan ve araç yoğunluğu artmakta, buna bağlı suç oranlarında artış yaşanabilmektedir. Vatandaşlarımızın yoğun bulunduğu yerlerde KGYS-Mobese Kamera Sistemleri ve Emniyet birimlerimizce resmi/sivil tedbirler alınmaktadır.
Güzelyurt Mahallesi Lara Caddesi, Antalya Hava Limanına çok yakın olması nedeni ile havaalanından yolcu alacak tur şirketlerine ve misafir bekleyen vatandaşlarımıza ait araç şoförlerinin bahse konu cadde üzerinde bulunan açık alanlara, yol kenarına araçlarını kısa sürelide olsa araçlarını park ederek müşteri veya yakınlarını bekledikleri esnada, havaların sıcak olması ya da araç içerisinde sıkıldıkları için araçların kapı ve camlarını açık bırakarak araç içerisinde istirahat ettikleri ya da araçtan inerek yeşilliklerin üzerinde oturduklarından dolayı bahse konu yerde sıklıkla otolardan hırsızlık olayları meydana gelmektedir.
Toplum Destekli Mahalle Polislerimiz meydana gelen hırsızlık olaylarının önüne geçmek ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek amaçlı olarak bahse konu bölgede 07 Ekim, 01 Kasım ve 07 Kasım günlerinde park halindeki (193) araca hırsızlıklara karşı alınacak tedbirlerin yazılı olduğu “FARKINDA OL” projesi kapsamında bastırılan sticker ve araç kokuları dağıtılarak şoförlerimizi bilgilendirilmiş, yine şoför ve vatandaşların toplanma yeri olan Koru park kafe de üç defa toplam (62)  araç sürücüsü ve vatandaşa yönelik bilgilendirme toplantısı yapılarak ,
-Şüpheli şahıs ve olaylarda 112 acil çağrı merkezinin aranması,
-Araçların park edilmesi ve park edilen araçlardan ayrılırken alınacak tedbirler,
-Olabilecek hırsızlık olaylarından sonra olay yerinde ve araçta alınacak güvenlik tedbirleri,
-Koru park kafe ye ve çevre dükkânlarda güvenlik amaçlı kamera taktırılması konularında    bilgilendirme çalışması yapılmıştır.
Yapılan bu toplantı ve çalışmalar esnasında toplam (193) sticker ve (91) broşür dağıtılarak vatandaşa Antalya Emniyet müdürlüğü olarak hassasiyetlerimiz anlatılmıştır.
 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Antalya-Polisi-Farkinda-Ol-Proje-Konusunda-Vatandaslari-Bilgilendirdi/413259