Mahkeme Konyaaltı Sahil Projesi İşletme İptalini Durdurdu

1 Şubat 2020 Cumartesi  10:45

Antalya 2. İdare Mahkemesi ihale iptaline ilişkin verilen kararın yürütmesini durdurdu.
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Sahil Projesi İşletme İhalesini 20 Ocak 2020'de tek taraflı olarak iptal etmişti.
 
Alkoçlar Seyahat Turizm ve Otelcilik A.Ş. ile Senatalya Turizm Seyahat Acentası Dış. Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığı (ALSE) ise konuyu mahkemeye taşımıştı. İdare Mahkeme, başvuru üzerine yaptığı inceleme sonunda 31 Ocak 2020'de yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Mahkemenin verdiği bu karardan sonra Alkoçlar ve ALSE Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar yaptığı açıklamada, dün olduğu gibi bugünde en doğru kararı yargının verdiğini söyledi.
Alkoçlar, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile yapılan kira sözleşmesi ihale şartnamesine uygun yapılmış olup, 20 firmanın yeterlilik aldığı ihaleye ALSE ortak girişimi katılmış ve ihaleyi kazanmıştır. İhale de 2 yıl önce kesinleşmiştir” dedi.
Dava sürecinin devamı ve konuya ilişkin itiraz ile ilgili Antalya Büyükşehir yetkililerinden resmi bir açıklama yapılacağı öğrenildiSayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Mahkeme-Konyaalti-Sahil-Projesi-Isletme-Iptalini-Durdurdu/413585