KKTC 'de bu tür çirkin sorumsuzluklar bir daha tekrarlanmamalı

16 Mart 2020 Pazartesi  13:19

Koronavirüsü sebebiyle Gazimağusada bulunan Salamis bay hotelde karantinada bulunan rehberleri   insan sağlığını ve yasakları  ihlal ederek ziyaret eden bir grubun yaptıkları ziyareti sosyal medyada paylaşarak duyurması KKTC genelinde büyük tepki ve öfkeye sebep oldu.
Sorumsuzca yapılan ziyaret sonrası Başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı Kudret Özersay Polis genel müdürü Süleyman Manavoğlu dan konuyla ilgili bigi aldı.
Polis genel müdürlüğünce konu ile ilgili tahtikat başlatılırken sosyal medyadan bu ziyareti yapıp paylaşanlar paylaşımlarını kaldırdı.,
KKTC genelinde öfkeye ve tepkilere sebeb olan ziyaretin nasıl izin alındığı ve gerçekleştitrildiği ziyareti yapanlar hakkındaki tahtikatla ortaya çıkması bekleniyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kıbrıs Türk Rehberler Birliği bazı üyelerinin yaptığı tepki ve öfkeye yol açan ziyaret sebebiyle kamuoyuna bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada''sorumsuz ve yetkisizce yapılan destek imajlı ziyareti esefle kınıyoruz ''denildi.
Sosyal medyadan 3 oteli ziyaret ettiklerini açıklayarak öfke ve tepkiye yol açan ziyaretle ilgili grubun polisce ifadeleri alındı konuyla ilgili geniş soruşturma başlatıldı.
KKTC'de bu tür halk sağlığını bozacak vetehlikeye düşürecek tepki ve öfkeye yol açacak ziyaret ve etkinliklerin tekrarlanmaması için yetkililerin tedbir alması bekleniyorSayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-de-bu-tur-cirkin-sorumsuzluklar-bir-daha-tekrarlanmamali/413862