KKTC'de GAÜ'den Yenidünya Düzenine Hazırlık İçin Büyük Adım

22 Nisan 2020 Çarşamba  17:52

Tüm dünya ile birlikte içerisinde bulunduğumuz Covid-19 Pandemi sürecinde, eğitimlerine online olarak devam eden Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), aynı doğrultuda; bünyesinde yer alan, Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GAÜSEM) ile ortaya koymuş olduğu “Online Sertifika Programlarına” kayıtlar devam ediyor.
Konuyla ilgili GAÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada; Üniversite eğitimlerinin online olarak sürdüğü belirtilerek, GAÜSEM bünyesinde de yeni dünya düzeninin gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış, tüm dünyada geçerliliğe sahip “Online Sertifika Programları” için kayıtların devam ettiği ifade edildi. 
GAÜSEM Online Sertifika Programları, Zaman ve Mekândan Bağımsız, Tüm Halka Yönelik
“Online Sertifika Programlarının” zaman ve mekândan bağımsız olarak, herkese açık şekilde sunulduğu vurgulanan açıklamanın devamında şunlara yer verildi;
“Yenidünya düzenine uyum sağlama noktasında birçok konuda olduğu gibi, GAÜ olarak ortaya koymuş olduğumuz güncellemeler ile, ilklerin arasında olmanın gururunu yaşıyoruz. GAÜ bünyesinde yaralan GAÜSEM ile, üniversite eğitiminin yanında, isteyen herkesin katılabileceği geleceğe yönelik bir çok sertifikalı eğitim programlarını kamuoyuna sunuyoruz. 
Herkesin bildiği üzere, dünyamız büyük bir dönüm noktasında ve süreç bundan sonra daha farklı ilerleyecek. Bu yeni sürece uyum noktasında, kişilerin ve kurumların daha kolay adapte olması ve bir adım öne geçmesi için, yeni program ve eğitimler geliştirdik. Konusunda uzman akademik kadromuz ile ortaya koyduğumuz bu programların artarak devam edeceğini belirtmek isteriz.
Online olarak verilecek IELTS ve TOEFL sınavlarına yönelik hazırlık kurslarının yanında, ilk olarak Türkçe ve İngilizce seçenekleri ile sizlere sunduğumuz programlar şu şekildedir;
*Uluslararası Lojistik ve Ulaştırma
*Tedarik Zinciri Yönetiminde Liderlik
* Proje Yönetimi
*Stratejik Yönetim
*Salgın Hastalıklarda Sağlık ve Güvenlik Yönetimi

Ayrıca, GAÜ olarak amaçlarının; öncelikli olarak mevcut öğrencilerin güncel eğitim almasını sağlamanın yanında, diğer üniversitelere de rol-model olarak, dünya yükseköğretimine katkı sağlamak olduğu bildirildi.
GAÜSEM bünyesinde online olarak devam eden programlar ve kurslar ile ilgili ayrıntılı bilgi ile kayıt koşullarına, www.gausem.org web sitesinden ve gausem@gau.edu.tr mail adresinden ulaşılabileceği belirtildi.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-de-GAU-den-Yenidunya-Duzenine-Hazirlik-Icin-Buyuk-Adim/414167