Kıbrıs Genç TV 'ye Konuşan Başkan Aktuğ: “Yangınla ilgili Şüphelerimizi polise bildirildik”

18 Mayıs 2020 Pazartesi  15:42

KKTC'de Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ Kıbrıs Genç TV’de Muazzez Gazihan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programına bağlananarak , yangının dün Tepebaşı’nın güney sırtlarında, 11.30 sıralarında başladığını ve yaşanan gelişmeleri anlattı
Yangının Tepebaşı köyünde başlayıp Kalkanlı bölgesine kadar ulaştığını ifade eden Aktuğ, rüzgarın da etkisiyle yangının büyüdüğünü aktardı.
Tepebaşı – Kalkanlı arasında yangın söndürme çalışmaları esnasında Koruçam’da da yangın çıktığını anlatan Aktuğ, “Hızla büyüyen yangın insan eliyle kontrol edilemez bir hal aldı“ dedi.
Yüzlerce dönüm arazinin küle döndüğünü kaydeden Aktuğ,  Kıbrıs’ın en güzel ormanının denize ulaştığı noktalardan Akdeniz Ormanı, Tepebaşı - Kalkanlı bölgesinin kapkara bir görüntü haline büründüğünü dile getirdi.
“Büyük bir mücadele gösterdik ama günün sonu kötü bitti” diyen Aktuğ, kurtarılan bölgeler için mücadele eden herkese teşekkür etti.
Bugün Akdeniz’den Tepebaşı’na giderken belediye personelinin bir yangın daha gördüğünü ve yangını söndürmek için gittiği esnada, mangal yakmak için kullanılan fitiller bulunduğunu aktaran Aktuğ, “Polise konu bildirildi. Bir kasıt olduğu şüphesi var” dedi.
İçler açısı bir durumun yaşandığını anlatan Aktuğ, bölgedeki soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Kibris-Genc-TV-ye-Konusan-Baskan-Aktug-Yanginla-ilgili-Suphelerimizi-polise-bildirildik/414420