Bakan Çavuşoğlu :YÖK'ün Yatay Geçiş Kararın'da KKTC Yok

31 Mayıs 2020 Pazar  22:54

KKTC’den geçişlerin “Yükseköğretim kurumları Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasındaki Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmenlik” hükümleri gereği gerçekleşebileceğini ifade eden Çavuşoğlu, bu kararın KKTC yükseköğrenimine hayırlısı olmasını temenni ederken, sürece katkılarından dolayı Başbakan Sn. Ersin Tatar’a ve YÖK Başkanı Sn. Yekta Saraç’a teşekkürlerini iletti.

Çavuşoğlu’nun açıklaması şöyle;

“YÖK Başkanı Sn.Yekta Saraç’la gerçekleştirdiğimiz görüşmeler bugün olumlu sonuçlanmıştır. YÖK’ün yurtdışında okuyan öğrencilerin Türkiye’ye “geçiş yapabileceğiyle” ile ilgili aldığı karar KKTC’yi kapsamayacak. KKTC’den geçişler “Yükseköğretim kurumları Ön Lisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasındaki Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılmasına Esaslarına İlişkin Yönetmenlik” hükümleri gereği gerçekleşebilecektir.

Bu kararın ülkemiz yükseköğrenimine hayırlısı olmasını temenni eder, sürece katkılarından dolayı Başbakanımız Sn. Ersin Tatar’a ve YÖK Başkanı Sn. Yekta Saraç’a teşekkürlerimi iletirim.

KKTC yükseköğretimini ileri taşımak için var gücümüzle çalışıp, yeni projelere imza atacağımızdan ve sorun çözücü yaklaşımlar sergileyeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.Herkese sağlık ve çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.”Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Bakan-Cavusoglu-YOK-un-Yatay-Gecis-Kararin-da-KKTC-Yok/414534