Bakan Çavuşoğlu'nun Ata Yurdu Söbüçimen Yaylasındaki Video Paylaşımına büyük İlgi

13 Haziran 2020 Cumartesi  21:44

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'nın Alanya ilçesindeki Söbüçimen Yaylası'nda Bu yılda geleneği bozmayarak  yeni bir çekimle  "Ata Yurdum Söbüçimen" başlıklı videoda, yazı geçirdikleri yaylada   çocukluk hatıralarını paylaştı, yaylanın bugünkü halini tanıttı.
Antalya ve Konya sınırında, Geyik Dağı eteğinde bulunan Söbüçimen Yaylası'nı gezerek anlattığı  videoda Çavuşoğlu, bölgede yaşayan tüm Yörüklerin burada doğal yaşam sürdürdüğünü dile getirdi.
Çavuşoğlu,dededinin dedesinden beri  yazın ailesinin akrabalarının yaz ayını geçirdiği yaylada  her zaman yeşil örtüye sahip bu ovada, çocukluğunda arkadaşlarıyla futbol ve çelik çomak gibi oyunlar oynadıklarını belirterek, şunları ifade etti:
"Sanırım, şimdi oynadığım golfe de onun çelik çomak oyunu katkısı var. Bazen, iyi oynadığımız zaman arkadaşlara söylüyorum. Dedem de yaylada buna benzer bir oyun oynuyordu. O zaman adını bilmiyorduk. Özellikle Torosların zirvesinden çıkıp, memleketimize hizmet etmek de bizim için ayrıca bir şereftir. Geldiğimiz yeri unutmamız mümkün değil. Eninde sonunda yine geleceğimiz yerler burası. Dolayısıyla, geldiği yeri unutanın da döneceği yer olmaz."
Yaylanın ova kısmını, kuzuları ve aromatik bitkileri gösterdiği,kardan pekmezle karlama yaptığı  videoda Çavuşoğlu fırsat buldukça , yaz aylarını da bölgede geçirdiğini dile getirdi.
İşte Dışişlei Bakanı Mevlüt Çavuşoğlunun sosyal medyadan paylaştığı youtube kanalına yüklediği  büyük beğeni alan videosu
https://www.youtube.com/watch?v=-S-65Uc1bNA&t=473s
 Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Bakan-Cavusoglu-nun-Ata-Yurdu-Sobucimen-Yaylasindaki-Video-Paylasimina-buyuk-Ilgi/414645