“Öğrenci Dostu Ada” projesi kapsamında “Hepi” ve “Hepi-Student” kartları tanıtıldı

26 Ekim 2020 Pazartesi  22:27

Etkinlikte bankanın Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile işbirliği içerisinde “Öğrenci Dostu Ada” projesi kapsamında geliştirilen banka kartı ve mobil cüzdan uygulaması da eğitim camiasının temsilcileri ile buluştu.
Koop-Bank Genel merkezinde saat 11.00’de yapılan basın toplantısına Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu  da katıldı.
BAKAN  ÇAVUŞOĞLU ''AÇILIM YAPTIK ''
Çavuşoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmada Kuzey Kıbrıs’ın “öğrenci dostu ada” projesi çerçevesinde bu söyleme uygun faaliyetlerde bulunması amacıyla açılım yaptıklarını söyledi.
Çavuşoğlu ilk olarak Koop-Bank’ın bunu yaşama geçirmeye hazırlandığını, fakat dileyen bankaların bu sistemin benzerlerini hayata geçirebileceklerini belirterek, KKTC’deki üniversitelere ilk kaydını yaptıran öğrencilerin “Hepi Student” kartlarına 500 TL’lik meblağın yatırılarak, onları “ailenin bir parçası” olarak gördüklerini belirtmek istediklerini de ifade etti.
Hepi kartlarla hem öğrencilerin parasını yönetmesini kolaylaştırmak hem de öğrencilerin harcama alışkanlıkları konusunda istatistiki veri elde etmek istediklerini ifade eden Çavuşoğlu, daha sonra “öğrenci dostu” mekânların çoğalıp yaygınlaşmasıyla birlikte kartın avantajlarının daha çok ortaya çıkacağını vurguladı.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Ogrenci-Dostu-Ada-projesi-kapsaminda-Hepi-ve-Hepi-Student-kartlari-tanitildi/415446