KKTC'de Saner Hükümeti Kurma Görevini Tatar'a İade Etti

21 Kasım 2020 Cumartesi  13:31

Görev iadesi sırasında konuşan Ersan Saner   demokrasinin önünü açmanın en büyük görevleri olduğunun altını çizerek, ne zaman ihtiyaç duyulursa UBP olarak hazır olduklarını ifade etti.
CUMHURBAŞKANI TATAR: “YAŞANAN SÜREÇ ZAMAN KAYBI”
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar  Ersan Saner’in hükümet kurma görevini iade etmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, ülkenin içinden geçtiği sıkıntılı dönemde yaşanan bu durumun ‘zaman kaybı’ olduğunu söyledi.
Halkın bir hükümet kurulmasını beklediğini ve yapılması gerekenler çok fazla işin olduğunun altını çizen Tatar, beklentinin karşılanamadığını ülkenin acilen hükümete ihtiyacı olduğunu belirtti.
“BİRKAÇ TELEFON GÖRÜŞMESİNİN ARDINDAN AKŞAM AÇIKLAMA YAPACAĞIM”
Sorulan bir soru üzerine Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman ’a hükümet kurma görevinin verilebileceğine işaret eden Ersin Tatar  , öncelikle “birkaç telefon görüşmesi yapması gerektiğini” ifade ederek, akşam saatlerinde konuyla ilgili açıklama yapacağını söyledi.
Ülkede istikrarın önemine vurgu yapan Tatar, projelerin tamamlanabilmesi için uzlaşı sağlanabilmesi gerektiğini söyledi.
MEVCUT HÜKÜMET GÖREVİNİN BAŞINDA
Mevcut hükümetin görev teslimi yapana kadar görevinin başında olduğunu ifade eden Tatar, dün meydana gelen doğal afetler konusunda Bakanların görevlerini sürdürdüklerini aktardı.
Bakanlar Kurulunun toplanma durumunda Bakanlar Kuruluna başkanlık edebileceğini de hatırlatan Tatar, acil durum söz konusuysa gerekeni yapabileceğini ve gerekli müdahaleler için herkesin de görevinin başında olması gerektiğinin altını çizdi.
YAŞANAN FELAKETLERLE İLGİLİ ÖĞLEDEN SONRA BİR TOPLANTI OLABİLİR
Meydana gelen felaketlerle ilgili öğleden sonra alınacak önlemler çerçevesinde bir toplantı yapabileceğini söyleyen Tatar, konuyla ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapacaklarını aktardı.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-de-Saner-Hukumeti-Kurma-Gorevini-Tatar-a-Iade-Etti/415568