Girne Belediyesi Kiracılarından 2 Ay Kira Almayacak

16 Şubat 2021 Salı  15:52

HABER : İrem KESİM/ GİRNE 
Girne belediyesi yaptığı açıklamada , Girne Belediyesi Meclisi’nin 9 Şubat 2021 tarihinde sosyal medya üzerinden yapmış olduğu toplantıda Belediye bünyesinde kirada bulunan dükkânların Ocak 2021 ve Şubat 2021 kira bedellerinden tamamen muaf olması ve Girne İyilik Gönüllüleri adı altında faaliyet gösteren grubun “İyilik Mutfağı” projesine destek verilmesi için karar üretildiği bilgisi verildi.
Yapılan açıklamada 10 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm dünyada olduğu gibi Koronavirüs salgını ülkemizi de etkisi altına almış ve bu olumsuz etki halen devam ediyor...
Girne Belediyesi tarafından, 2020 yılında Mart ve Nisan aylarında çeşitli gıda, ilaç yardımları yanında dezenfekte işlemleri için de yoğun çaba harcanırken, iş yeri denetimleri de bu süreçte aralıksız bir şekilde sürüyor.
Son olarak 28 Ocak 2021 tarihinde hükümetin yeniden kapanma kararı almasıyla bölge esnafı ile birlikte belediye kiracıları da zor durumda kaldı. Bu nedenle 9 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında Girne Belediye Meclisi 2 önemli karar aldı.
Belediye Meclisi tarafından alınan kararlar:
1- Tüm Belediye kiracılarının Ocak 2021 ve Şubat 2021 aylarındaki kira bedellerinden tamamen muaf tutulması kararlaştırılmıştır.
2- İyilik Gönüllüleri adı altında faaliyet gösteren grubun oluşturduğu “İyilik Mutfağı” projesine katkı yapma kararı almıştır.
BAŞKAN GÜNGÖRDÜ "BU ZOR SÜRECİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ"
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili konuşmasında; “Yaşamakta olduğumuz bu süreçte geçmiş aylarda da olduğu gibi Belediyemiz ve Belediye Meclisimiz halkın yararına olabilecek çeşitli uygulama ve kararların yanında bu iki önemli konuda da oy birliğiyle karar almış bulunmaktadır. Belediye Meclisimizde bulunan tüm üyelere katkılarından dolayı teşekkür eder bu zor süreci hep birlikte atlatacağımıza olan inancım tamdır. Tüm halkımızı kurallara sıkı sıkıya uymaya özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanında kalabalık ortamlardan kaçınmalarına özen göstermelerini rica eder, sağlıklı günler dilerim” dedi.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Girne-Belediyesi-Kiracilarindan-2-Ay-Kira-Almayacak/415975