KKTC'de Bakan Canaltay Görevi Üstel'den Devir Aldı

22 Şubat 2021 Pazartesi  22:43

KKTC'de İki bakan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığında bir süre görüşerek birbirlerine yeni görevlerinde başarılar diledi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmie Canaltay ,Ünal Üstel'e   ve Sağlık Bakanı olarak zor şartlar altında görev yapanAli Pilli ’ye halka verdikleri hizmetten ötürü teşekkür etti.
Bakan Canaltay, bakanlığın geniş sorumluluk sahası içerisinde bulunan projeleri, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle hızlı bir şekilde hayata geçirmek için çalışacağını ifade etti.
Sağlık Bakanı Ünal Üstel  ise Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev yaptığı kısa sürede, karayolları altyapısının geliştirilmesi başta olmak üzere ekibiyle birlikte birçok projeyi uygulama aşamasına getirdiklerini belirterek “Bakan Canaltay’a yeni görevinde başarılar dilerim” dedi.
İLK İCRAATI UÇUŞ KISITLAMASINI KALDIRMAK OLDU 

Bakan Canaltayın göreve başlamasından sonra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan yayınlanan NOTAM doğrultusunda, koronavirüse yönelik önlem amaçlı uygulanan uçuş kısıtlaması kaldırıldı.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan yayınlanan notama göre, söz konusu karar 22 Şubat'tan itibaren geçerli...Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/KKTC-de-Bakan-Canaltay-Gorevi-Ustel-den-Devir-Aldi/416007