Şikayetlere Yol Açan Lara Birlik piknik alanında yenileme Çalışması

6 Ekim 2021 Çarşamba  09:19

Denetim ve bakımsızlılığı şikayetlere yol açan Hergün on binlerce kişinin denize girip piknik yaptığı Lara Birlik piknik alanında bulunan  Pergoleli oturma alanları oluşturulup, mangal üniteleri yenilenirken, fiber tekneler için denize indirme rampası da oluşturuldu.
Büyükşehir Belediyesi, Antalyalıların deniz, piknik ve mangal keyfini aynı anda yaşadığı Lara Birlik Halk Plajı’nın daha konforlu hizmet verebilmesi için yenileme ve bakım çalışması gerçekleştirdi. Fen İşleri Dairesi Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri piknik alanındaki eskiyen 59 mangal ünitesini yenilerken, 161 mangal ünitesinin de bakımını gerçekleştirdi. 
TEKNELER İÇİN İNDİRME RAMPASI
Günübirlik ziyaretçiler için pergoleli modern oturma alanları oluşturuldu. Lara Birlik Alanı’na yeni yürüyüş yolları kazandırıldı, yaya kaldırımları düzenlendi. Alandaki tuvalet ve lavabolar da yenilendi. Büyükşehir ekiplerinin alanda peyzaj ve çevre düzenleme çalışması da devam ediyor. Lara Birlik Alanı’na amatör fiber balıkçı tekneler için indirme rampası yeri de oluşturdu.
VATANDAŞLAR DENETİMSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ OLUYORDU 
Hergün onbinlece yerli ve yabancı turistin denize girdiği ,piknik alanını kullandığı yerde başıboş köpekler,denetim ve güvenlik elemanı eksikliği , bakımsızlılık,geceleri aydınlatmanın azlığı ,yürüyüş yoluna giren araçlar yüzünden Lara birlik alanı ile ilgili oldukça fazla şikayet gündeme geliyordu.
Büyükşehir belediyesinin bu konularda önlem alması bekleniyor.Sayfa Adresi: http://byturco.com/haber/Sikayetlere-Yol-Acan-Lara-Birlik-piknik-alaninda-yenileme-Calismasi/416773