Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   28/34 °C
 
 
    Kıbrıs'da KTMMOB gündeminde Özyalçın Construction var  
 
    Abdal Musa Anma etkinliklerine yoğun ilgi  
 
    Konyaaltı Sahilin'de "Dünya Yoga Günü'ne özel etkinlik  
 
    Antalya'da En Çok Erişebilinir Park Konyaaltın'da  
Erdoğan : “ vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa ileri tedbirlere gerek kalmaz”
Erdoğan : “ vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa  ileri tedbirlere gerek kalmaz”
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu.
 
1 Nisan 2020 Çarşamba - 19:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, “Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Evde kalma, sosyal mesafeyi koruma, temizlik gibi hususlara dikkat edilmez ve salgın yaygınlaşırsa çok daha sıkı tedbirler kaçınılmaz hâle gelir” uyarısı yaptı.
Dünyada Koronavirüs salgınından etkilenenlerin sayısının 900 bine, bu hastalıktan ölenlerin sayısının da 45 bine yaklaştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de dün akşam itibarıyla vaka sayısının 13 bin 531’e, vefat sayısının 214’e ulaştığını, 243 vatandaşın da tedavilerinin ardından iyileşerek taburcu edildiğini, olumlu gelişmelerin yaşandığını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, tedavisi sürenlere de acil şifalar dileyerek, “Bu süreçte en büyük avantajımız, sahip olduğumuz güçlü sağlık altyapısı ile hastalıkla mücadeleyi erken başlatmış olmamızdır. Çin’in ardından pek çok ülkede görülen ciddi hasta ve ölüm oranları salgına karşı mücadelede zorlanıldığına işaret ediyor; Türkiye’yi böyle bir duruma düşürmemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
“SOSYAL HAREKETLİLİĞİ NE KADAR AZALTIRSAK HASTALIĞIN YAYILMA HIZINI O DERECE ÇABUK KIRARIZ”
Alınan tedbirleri kamuoyu ile paylaştıklarını, kurumların uygulamaları sıkı bir şekilde takip ederek, ihmaller ve ihlaller karşısında gereğini yaptığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Amacımız, ülkemizin bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede en az kayıpla geride bırakmasını temin etmektir. Teşkilatlarımızdan bu kapsamda alınan tedbirlerin çevrelerindeki uygulanmasını yakından izlemelerini bekliyorum. Tespit edilen aksaklıklar ve eksiklikler derhal yetkili mercilere bildirilerek önlem alınması sağlanmalıdır. Vatandaşlarımızı da kendilerinin, evlatlarının ve aile büyüklerinin sağlığı için kurallara uymaya davet etmeliyiz. Tedbirlere riayet etme konusunda AK Parti teşkilatlarının ve partimize gönül vermiş tüm kardeşlerimizin örnek ve öncü olması gerekiyor. Sosyal hareketliliği ne kadar azaltır, sosyal mesafeyi ne kadar uzatırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız. Bunun için milletimizden şu sıkıntı günler geçene kadar mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilim insanlarının tavsiye ettiği, yönetim olarak da hayata geçirdikleri tedbirlere riayeti en üst düzeye çıkarmak gerektiğine vurgu yaparak, “Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Evde kalma, sosyal mesafeyi koruma, temizlik gibi hususlara dikkat edilmez ve salgın yaygınlaşırsa çok daha sıkı tedbirler kaçınılmaz hâle gelir” uyarısında bulundu.
Şehirlerarası ulaşımın kısmen sınırlandırıldığını, ihtiyaç hâlinde şehir için ulaşımda da benzer yöntemlerin devreye sokulabileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık, gıda, temizlik ve benzeri temel hizmetlerin kesintisiz şekilde yürütüldüğünü, eğitimin uzaktan yapıldığını, kamu ve özelde mümkün olduğu kadar evden çalışma sistemine geçildiğini ve alınan tedbirlerden etkilenen tüm kesimlere yönelik çok ciddi destek ve erteleme paketlerinin açıklandığını anımsattı.
“ÜMİDİMİZ, ACIMIZDAN BÜYÜKTÜR ANLAYIŞIYLA ÜLKENİN HER BİR FERDİNE SAHİP ÇIKMAKTA KARARLIYIZ”
“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla bir yardım kampanyası başlatıldığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kampanyada toplanan paralar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilerek onlara dağıtılacaktır. Teşkilatlarımızın tamamını bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. ‘Ümidimiz, acımızdan büyüktür’ anlayışıyla bu ülkenin her bir ferdine sahip çıkmakta kararlıyız. Esasen bu tür kampanyalarda toplanan meblağlar devlet olarak bizim verdiğimiz desteklerin yanında çok küçük bir tutarı ifade eder” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Bu bakımdan da şu anda bütün bu kampanyalar sadece devletimizin, yani Cumhurbaşkanlığı makamının açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir ve bunların takibi İçişleri Bakanlığı, valiliklerimiz ve bunun yanında da yine aynı şekilde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mız bunlar vasıtasıyla yürütülmektedir. Burada birçok belediyelerimiz valiliklerimizin izni olmaksızın bu tür kampanyalar açacak olurlarsa, işte o zaman bu devlet içinde devlet olma mantığıdır ki, burada gücü dağıtmış oluruz, bunu da kimsenin hakkı yok ve yasalar da buna zaten müsaade etmiyor” değerlendirmesinde bulundu.
Kampanyada önemli olanın rakamdan ziyade milletin birlik, beraberlik, dayanışma göstermesi olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün dayanışma içerisinde olmayacaksak, bugün hâlâ siyasi mantıkla yaklaşacaksak iktidarmış, ana muhalefetmiş, diğerleriymiş böyle bir yaklaşım içerisine gireceksek biz ne zaman bir ve beraber olacağız? Bu bakımdan biz tabi ki şu anda iktidar olarak gerekli olan uyarıyı yapmak zorundayız ve bunu yapıyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, başlattığı kampanyanın iş dünyası, hayırseverler ve vatandaşlar tarafından sahiplenildiğini buna karşı kampanyaya yönelik spekülasyonlar da olduğuna işaret ederek, “Onun için muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım. Eğer ağzından kulağı duymuyorsa, milletimiz vakti, saati geldiğinde bunun da cevabını onlara verir” ifadesini kullandı.
Şehir hastanelerinin yapımının hızlandırıldığını, 20 Nisan’da İkitelli’deki şehir hastanesinin açılacağını, Mayıs ayı sonunda diğer etapları da açılarak 2 bini aşkın yatak sayısı ve 500’ü aşan solunum cihazıyla hastanenin devreye gireceğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte fedakârca görev yapan sağlık personeline, güvenlik güçlerine, gıda ve temizlik üretimiyle tedarik zincirlerinde görev yapanlara teşekkür etti.
Maske üretiminde okullardan, Millî Savunma Bakanlığı’na kadar sektörün içerisinde yer alan kurumların gerek N-95, gerek diğer maske üretimlerinde yoğun bir çalışmanın içerisinde olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, tulum ve eldiven üretiminde yoğun çalışma yürütüldüğünü, birçok dost ülkenin de taleplerini karşılamaya yardımcı olduklarını söyledi.
“GÜVENLİK GÜÇLERİNİN IRAK’IN KUZEYİNDE, BARIŞ PINARI HAREKÂT BÖLGESİNDE, İDLİB VE LİBYA’DA VERDİKLERİ MÜCADELE HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDE”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, güvenlik güçlerinin Irak’ın kuzeyinde, Barış Pınarı Harekât bölgesinde, İdlib ve Libya’da verdikleri mücadelenin de her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirterek, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize şifalar diliyorum. Devlet ve millet olarak tarihe altın harflerle yazılan bu fedakârlıkları asla unutmayacağız” dedi.
“Ülkemiz son yedi yılda nice saldırıya göğüs gerdi, nice belayı başından def etti, inşallah bugün yaşadığımız sıkıntıyı da atlatacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Dünya artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir döneme doğru gidiyor. Bu yeni döneme geçtiğimiz 17 yılda ülkemize kazandırdığımız hizmetler sayesinde nitelikli insan ve üretim gücümüzle, altyapımızla, tecrübemizle oldukça hazırlıklı giriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını inşallah hep birlikte tamamlayacağız. Hükûmetlerimiz döneminde ülkemize çağ atlatan AK Parti, yeni dönemde de lokomotiflik görevini sürdürecektir.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 hastalığı sebebiyle ara verilen ilçe kongrelerinin tehdit ortadan kalkar kalkmaz yeniden başlayacağını açıklayarak, kongre sürecini yetiştirebilirlerse belirlenen takvime uygun yürüteceklerini, yetiştirilemezse de biraz öteleneceğini açıkladı.
“MİLLETİMİZ BU DÖNEMİ EN AZ KAYIP VE HASARLA ATLATACAKTIR”
AK Parti olarak hükûmete geldikleri ilk günden beri şiarlarının “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışın partiye de uyarlanarak, tek tek değil, topyekûn partinin gücü nispetinde davaya ve ülkeye hizmet imkânına sahip olunduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah ülkemizi güzel günler bekliyor. Bu süreci atlatacağız ve bunu başaracağız, birlikte başaracağız. İnşallah milletimiz bu dönemi en az kayıp ve hasarla atlatacaktır. Türkiye’nin önünün aydınlık olduğuna tüm kalbimizle inanıyoruz. Hep birlikte bunun için daha çok çalışacak, daha çok emek verecek, daha çok mücadele edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
BAKA’dan ‘COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı’
 
Bakan Koca koronavirüsün en çok görüldüğü 10 ili açıkladı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Bakan Koca Açıkladı : Türkiye genelinde tespit edilen vaka sayısı 13 bin 531
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de corona virüste yaşanan son gelişmeleri paylaştı.
ICBC Bank'dan Türkiye'ye 100 bin dolarlık Bağış
Çin Endüstri ve Ticaret Bankası'nın (ICBC) Türkiye şubesi koronavirüsle ...
Erdoğan 7 Aylık Maaşını Bağışlayarak Milli Dayanışma Kampanyasını Başlattı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen ...
Vali Yerlikaya açıkladı :333 Bin Gıda Kolisi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Dağıtılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Vefa hareketi kapsamında, ...
 
 
Sağlık Bakanı Koca 'koronavirüs'le ilgili son durumu paylaştı
Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 23 kişi daha artarak ...
Bakan Koca :Koronavirüsten can kaybı 108 oldu
Türkiye'de bugün 1704 yeni tanı kondu, 16 hasta hayatını kaybetti. Toplam ...
Erdoğan Yeni Tedbirleri Açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs ile mücadeleye dair, Bilim ...
Bakan Koca : koronavirüs'ten can kaybı 75 oldu
Sağlık bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de Koronavirüsten can kaybının 75'e ...
 
 
Bakan Koca : Toplam hasta sayımız 2 bin 433.
Koca, corona virüs salgını nedeniyle bugün 15 kişinin yaşamını yitirdiğini, ...
Bakan Soylu: Herkes kendi olağanüstü sürecini ilan etsin
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı ile ilgili, "Elimizde ...
Erdoğan, bakanlarla video konferans aracılığıyla görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip Koronavirüsle (Kovid-19) ...
Bakan Koca : Yeni Hasta Sayısıyla 343
Bakan Koca, corona virüs salgını nedeniyle bugün 7 kişinin yaşamını yitirdiğini, ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Kıbrıs'da KTMMOB gündeminde Özyalçın Construction var

Kıbrıs'da KTMMOB gündeminde Özyalçın Construction var

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
  Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
Avrupa Birliği Değişime Gebe
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya