Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   22/27 °C
 
 
    Cumhurbaşkanı Tatar :Kıbrıs Türk halkı her zaman Atatürk’ün yolunda yürüdü  
 
    Tansiyon Hastalığında Suçlu Gen Deyil Yaşam Şekli  
 
    KKTC'de 19 Mayıs Coşkusu  
 
    Antalya’yı 19 Mayıs coşkusu sardı  
Kırcami imar planına AK Parti'den Tam Destek
Kırcami imar planına AK Parti den Tam Destek
 
1/100.000'lik imar planı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylanan Kırcami İmar Planının tamamlanarak uygulamaya geçilmesiyle ilgi tam desdeklerini dile getiren AK Parti yetkilileri "Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi'ne çağrı"yaparak Kırcamililerin yanında olduklarını vurguladı
 
10 Şubat 2022 Perşembe - 17:00

Kırcami Bölgesi Geliştirme, Güzelleştirme Kültür ve Yardımlaşma Derneği (KIRYADER) Başkanı Mustafa Ayanoğlu'nun davetiyle AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Tuba Vural Çokal, AK Parti  Muratpaşa İlçe başkanı  Osman Ülker ve yönetim kurulu üyeleri ,Kırcami bölgesindeki mahallerin muhtarları ve vatandaşların katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kırcami İmar Planı’yla ilgili olarak, “Bundan sonra 25 binlik ve 5 binlik plan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kırcami İmar Planı'yla ilgili olarak, “Bundan sonra 25 binlik ve 5 binlik plan Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne aittir. Büyükşehirden acilen 25 binlik ve 5 binlik imar planını hemen bugün olağanüstü meclis gündemine alarak, yarın meclisi toplayarak, bu planları meclise getirmesini bekliyoruz” dedi.
 AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, güzel bir günde olduklarını ve Kırcami'de mutlu sona yaklaştıklarını kaydetti. Taş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un çalışmaları, Antalya milletvekillerinin gayretleriyle Kırcami'de 100 bin ölçekli imar planının onaylandığını hatırlattı.

"Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi'ne çağrı"
Onaylanan planın Kırcami ile birlikte tüm kenti ilgilendirdiğinin altını çizen Taş, “Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Antalya'nın planlı büyümesi, çarpık yapılaşmanın önlenmesi, geniş yolların olması, sağlık ocakların, hastanelerin planlı olması için hamdolsun bu plan onaylandı. Bundan sonra 25 binlik ve 5 binlik plan Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne aittir. Büyükşehirden biz acilen 25 binlik ve 5 binlik imar planını hemen bugün olağanüstü meclis gündemine alarak, yarın meclisi toplayarak, bu planları meclise getirmesini bekliyoruz. AK Parti grubu olarak biz dün olduğu gibi bugün de Kırcamililerin yanındayız. Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Buranın planlı bir plana kavuşması, daracık yolların, okulsuz mahallelerin, sağlık olacağı olmayan mahallelerin bu hizmetlere kavuşmasını istiyoruz. Kırcamililerin yüzünün gülmesini bekliyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde acilen koşulsuz şartsız, bende grup başkanı olarak yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Hemen toplantımızı 5 binlik ve 25 binlik planlar, bakın 100 binliği bakanlığımız onayladı, 25 binlik ve 5 binlik planlar Büyükşehir Belediyesi'nde, binlik plan ve 18'lik imar uygulaması Muratpaşa Belediyesi'nde. Aynı şekilde Muratpaşa, binlik planı ve 18 imar uygulamasını Muratpaşa'ya getirdiği anda koşulsuz şartsız destekleyeceğimizi, hatta mart aynı meclisini beklemeye gerek kalmadan, meclisi olağanüstü Kırcami gündemli toplamalarını ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

"Vatandaşın sorununu çözmeye geldik"
Menderes Türel döneminde takip ettikleri gibi Kırcami'nin avukatlığını yaptıklarını dile getiren Taş, “Antalya Adliyesi'nde davayı takip ettik, Konya Bölge İdare Mahkemesi'nde avukatlığını yaptık Kırcami'nin. Bugün de yaptık, yarın da yaparız. 100 binlik imar planı tamamdır. Bundan sonra 25 binlik ve 5 binlik büyükşehir, binlik plan ve 18 uygulamasını acilen Muratpaşa Belediyesi'nden bekliyoruz. Biz buraya kavga etmeye değil vatandaşımızın sorununu çözmeye geldik” dedi.

"O dönemki yaklaşımları biliyoruz"
Milletvekili Mustafa Köse ise, Kırcami'nin Antalya'nın kanayan yarası olduğuna ve yıllardır hep gündemi meşgul ettiğine değindi. AK Parti iktidarlarının Kırcami sorununun çözümü için uğraştıklarını kaydeden Köse, “Meselenin çözümü bir iktidarın yaklaşımı ile tek taraflı çözülebilecek bit mesele değildi, çünkü yerel bir mesele. Yerelde bazı kararların alınmasını gerektiriyordu. Yerel ve genel süreci hep birlikte yaşadık. Bu kanayan yaranın dinmesi için Menderes Türel döneminde düğmeye basıldı. Burası bir tarım alanı olduğu için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden Toprak Koruma Kurulu kararı alınması gerekiyordu, valilikten karar aldık, bakanlıktan karar çıkarttık. İçişleri Bakanlığından kamu yararı kararını çıkarttık. Bütün bu süreçleri 2007 yılında tamamladık. TEMA Vakfı, Toprak Koruma Kurulu kararlarına dava açtı. Antalya'da bazı odalarca dava açıldı planların iptali için. Menderes Türel'in birinci döneminde açılan davalar nedeniyle planlar iptal edildi. O dönemki yaklaşımı biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediyelere çağrı
2014 yılında Menderes Türel'in ikinci döneminde akamete uğrayan sürecin yeniden başladığını kaydeden Köse, “Yeniden aynı kararları aldık ve süreç tamamlandı. Ardından planlamaları yaptık. Büyükşehir Belediyesi 5 bin ve 25 binlik planları yaptık. Yine kararlara karşı davalar açıldı. Bu davalar kimler kim açmıştır bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biran önce her seferinde Kırcami meselesi çözülsün diye gayret sarfettik. Bu davalar açıldı, gelinen süreçte davalar takip edildi. Kamu yararı kararı iptal edilmişti, temyiz yoluyla kamu yararı kararını mahkeme düzeltti. Toprak Koruma Kurulu kararı iptal edilmişti ama karar düzeltmeyle birlikte bu karar da tekrar yürürlüktedir. Mahkeme kararıyla geçerli hale gelmişti. Konya İdare Mahkemesi'nde devam eden davada mahkeme şöyle bir karar vermişti. Daha önce Antalya'nın 1/100.000'lik planı Danıştay kararıyla belirli bölümleri iptal edildiği için ortada 1/5000, binlik ve 25 binlik dayanağı olan üst ölçekli 100 binlik plan bulunmadığı gerekçesiyle mahkeme planın iptaline karar verdi. Bunun akabinde Antalya Büyükşehir Belediyesi 100 binlik plan yaptı ve bunu bakanlığa gönderdi. Biz de ivedilikle milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bakanımızla görüştük. Bakanımız Murat Kurum talimat verdi, titiz bir çalışmayla gelen 100 binlik imar planını onayladı. 1/100.000'lik plan şehrin anayasasıdır. Bu planlama bu dönem geçtiğimiz dönem Menderes Türel döneminde başladı, Muhittin Böcek zamanında devam ettirildi bitirildi ve bakanlığa sunuldu. Bugün Antalya 1/100.000'lik planlamaya sahip oldu. Biz hem Muratpaşa Belediyesi hem Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Kırcami'yle ilgili planlamaları tamamlamalarını bekliyoruz. Antalya'daki odaların da gerekli hassasiyeti göstererek, vatandaşların talepleri doğrultusunda konunun yargı sürecine taşınmadan artık Kırcami imar sorununun tarihe karışmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

"Başka bir dava kaldırmazlar"
Köse, önlerindeki süreçte yeni bir dava açılmaması beklediklerini belirterek, dava açılsa bile vatandaşların lehine sonuçlar çıkmasını beklediklerini vurguladı. Bu sorunun siyasi bir mesele olmadığının altını çizen Köse, bugüne kadar çözdürmeyenlerin şapkalarını önüne alıp düşünmeleri gerektiğini ve artık Kırcamililerin başka bir davayı kaldıracak durumda olmadığının altını çizdi.
KIRYADER Başkanı Mustafa Ayanoğlu ise, bölgede 40 yıldır süren bir imar planlama çalışması olduğunu belirterek, bunun zaman zaman da davalara konu olduğuna değindi. Sevinçli bir günde olduklarını dile getiren Ayanoğlu, Kırcami'de nihayet mutlu sona yaklaştıklarını vurguladı emeği geçenlere teşekkür etti

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Antalya EMITT Fuarı’nda tanıtılıyor
 
Halil Falyalı, son yolculuğuna Kumyalı'da uğurlandı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Ağılı çöken vatandaşa Konyaaltı Belediyesinden çadır desteği
Konyaaltı Belediyesi, dolu yağışı sonrası ağılı çöken ve küçükbaş hayvanları ...
Kırcami Planı Onay Müjdesini Bakan Kurum Verdi
Uzun süredir beklenenen Çevre ve şehircilik ve iklim değişiklik bakanlığının ...
Alzheimer hastaları çiğ köfteli sıra gecesinde moral buldu
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma ...
Sağlığına Kovuşan Başkan Uysal Görevin'in Başında
Covid-19’a yakalanan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, evinde geçirdiği ...
 
 
Bakan Kurum "Yeşil kalkınmanın lider ülkesi olacağız"
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Antalya'nın ...
Gençlik Meclisi'nden Vali Yazıcıya Ziyaret
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, Antalya Valisi ...
Kırcami'de Gözler Ankara'da
Kırcamililerin Gözü Kulağı İmar Onayı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda…
Başkan Topaloğlu'nun Sürpriz Kılıçdaroğlu Ziyaretini Başkan Böcek Duyurdu
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlunun Ankara'da süpriz Kılınçdaroğlu ...
 
 
Milletvekili Arı'dan Elektrik Tarifeleri ile İlgili açıklama
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av.Cavit Arı ...
Tam zamanında doğru yatırım… 8 yılda 400 kilometre asfalt
Muratpaşa Belediyesi, 8 yıl içinde 35 mahallede yaptığı çalışmalarla 400 ...
Turizmin Başkentine Yakışan Akıllı konteyner Kale Kapısı’nda
Dünya Kenti Turizmin Başkenti Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi, kendi ...
Yaşlı Evlerinde Gümüş Sohbetler devam ediyor
Muratpaşa Belediyesi’nin yaşlı evlerinde gerçekleştirdiği ‘Gümüş Sohbetler’ ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Cumhurbaşkanı Tatar :Kıbrıs Türk halkı her zaman Atatürk’ün yolunda yürüdü

Cumhurbaşkanı Tatar :Kıbrıs Türk halkı her zaman Atatürk’ün yolunda yürüdü

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
  Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
Otur Oturduğun Yerde!
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya